Registrácia Prihlásenie

Vieš, čo pomáha na vypadávanie vlasov? Toto si možno netušila


Ak túžite po krásnych a zdravých vlasoch, tak prvým krokom by malo byť pomyselné zastavenie sa, počas ktorého si poctivo priznáte pravdu o svojom živote. Ste v pohode, alebo sa len naháňate za ideálnou predstavou vlastného ja? Prečítajte si, ako zastaviť vypadávanie vlasov.

Vlasy – večná téma, ktorou sa ženy zaoberajú každý deň. A nielen my. Ak akákoľvek žena stretne inú, prvý pohľad smeruje automaticky na vlasy. Možno podvedome vieme, že ich stav a vzhľad o dotyčnej osobe prezradí viac ako siahodlhé rozprávanie o tom, ako sa práve má.

Niektoré ženy riešia svoje vlasy celý život. Zdajú sa im príliš jemné, polámané alebo nepekné. A takmer vždy by chceli mať vlasy hustejšie. Ako je možné, že pár z nás má závideniahodnú hustotu, a to aj napriek tomu, že sa o ne až tak nestarajú?

Prečítajte si aj: Liečivé účinky kurkumy pozná každý. Aký je však kurkumový olej?

padanie_vlas

Zdroj: Shutterstock®

Pozor na trávenie!

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa vlasy týkajú predovšetkým čriev a tiež ľadvín. Príčina problému môže byť aj v slezine. Ak chcem zlepšiť kvalitu vlasov, je potrebné zregenerovať črevá, prípadne celý okruh trávenia. To by malo vyriešiť padanie a lámanie vlasov, ale častokrát aj predčasné šedivenie. Na liečbu sa odporúčajú špeciálne odvary z bylín, ako sú žihľava, harmanček alebo nechtík, prípadne pomôže aj akupunktúra.

Aj napriek tomu, že lieky sú voľnopredajné, odborníci varujú pred ich spontánnym užívaním. Rozumné je nechať si urobiť tzv. diagnostiku, pretože „zlé vlasy“ môžu byť prejavom hlbšieho problému. Akékoľvek prejavy v tejto oblasti je dobré nezanedbávať a venovať im náležitú pozornosť.

vlasy_padanie

Zdroj: Shutterstock®

Pár praktických rád na záver

1. Nepreháňajte to s násilnými úpravami vlasov. Aj napriek tomu, že sa hovorí – „pre krásu sa trpí“, pravdou je, že všetky fény, žehličky, laky a farby by sa mali používať s mierou. Zároveň si nechajte poradiť od dobrého kaderníka, aký účes je pre vás najlepší bez toho, aby prehnane zaťažoval vaše vlasy.

2. Gény neoklamete. Ak vaša mamička alebo babička mali málo vlasov, asi nikdy nebudete mať mohutný objem, z ktorého by okolie padalo na zadok. Vyhoďte to z hlavy a starajte sa o svoje telo ako o celok. Možno budete prekvapené, akú magickú moc má takýto postoj. A rovnako tak sa neporovnávajte s ostatnými. Každá sme jedinečná a môžeme byť svojím spôsobom krásna.

3. Starajte sa o svoje vlasy rozumne a dajte im to, po čom túžia: dobrú výživu, voľnosť a vašu duševnú pohodu. Na záver, ak vám vlasy začnú vypadávať vo väčšom množstve, určite navštívte lekára. Padanie vlasov môže byť dôsledkom rôznych ochorení.


Návrat hore
Autor článku

8 komentárov

Mária Maxianová 08.11.19 18:27

MM
karma
118.00

zrovna riešim tento problém, dúfam, že je to len prechodného charakteru

 • 0
Odpovedať

Simona Káčerová 10.11.19 00:00

SK
karma
100.00

Cenné rady pre každú ženu.

 • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 10.11.19 14:26

karma
91.00

užitečné rady u mě jsou to geny i tak se snažím

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 10.11.19 18:46

MZ
karma
-1.00

no veru tiež mi teraz padajú viac ako obvykle

 • 0
Odpovedať

Danica Bolhajová 12.11.19 19:43

DB
karma
-1.00

Problém, ktorý trápi mňa, no týka sa mojej dcéry. Tak strašne by som chcela pomôcť, no nedá sa. Teda aspoň o tom neviem. Už sme vyskúšali hádam všetko, nie je to dedičné...aspoň nie potvrdené. Tento článok mi nepomohol, akurát zasa rozjatril rany.

 • 0
Odpovedať

Soňa Horáčková 13.11.19 13:21

SH
karma
89.00

dobré rady.... s padaním vlasov má problém takmer každý....

 • 0
Odpovedať

Barbora Kubelková 14.11.19 10:05

karma
107.00

Nakoľko mám ochorenie štítnej žľazy a vlasov na istých častiach hlavy pomenej. Skúsila som už všetko, najlepšia je ale podľa mňa žihľava, nediétovať (myslím rapídne diéty) a pravidelne česať. A určite závisí aj od ročného obdobia

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 19.11.19 22:42

JK
karma
150.00

Užívám silné lieky a vlasy mi strašne padajú dúfam že je to dočasne

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Nepríjemná parazitárna choroba: Aké ťažkosti spôsobuje kryptosporidióza?
Zdravie

Nepríjemná parazitárna choroba: Aké ťažkosti spôsobuje kryptosporidióza?

 • 147
 • 1
 • 16.01.2020
Manažéri šťastia, piloti dronov: Aké sú najmodernejšie profesie?
Inšpirácie

Manažéri šťastia, piloti dronov: Aké sú najmodernejšie profesie?

 • 56
 • 3
 • 17.11.2019
Čo spôsobuje spánok s mokrými vlasmi? Toto vážne nechceš!
Pre ženy

Čo spôsobuje spánok s mokrými vlasmi? Toto vážne nechceš!

 • 47
 • 8
 • 17.10.2019
TOPlist