Najkrajšie ekologické hotely na svete: Poď si s nami zasnívať

Najkrajšie ekologické hotely na svete: Poď si s nami zasnívať
 • 11.02.2021
 • Michaela Kožáková

Ach, kde sú tie časy, keď sa dalo cestovať bez obmedzení? Kúpili ste si letenku alebo zašli do cestovnej kancelárie a zarezervovali si zájazd. Nikto z nás ani len nepomyslel na to, že jedného dňa nejaký koronavírus môže všetko tak negatívne zmeniť. Mnohí z nás majú však aj iné starosti ako zrušenú dovolenku a musia sa popasovať so stratou zamestnania, odlúčením od blízkych, dištančným vyučovaním. Každopádne vzniknutá situácia nám všetkým pripravila nepríjemné prekvapenia.

Milovníci cestovania, poznávania a objavovania ďalekých krajín musia svoje plány na nejaký čas odložiť. Samozrejme, cestovať do niektorých krajín sa dá – s obmedzeniami, testami, príkazmi. Na to pravé cestovanie so všetkým, čo k tomu patrí, si asi ešte nejaký čas počkáme. Zatiaľ môžeme pozerať dokumenty, sledovať dianie vo svete, získavať nové informácie, študovať základy jazykov, rozširovať svoj cestovateľský arzenál. A čakať.

Dobrodružstvo, ktoré chráni životné prostredie

Už dávno sú za nami tie časy, keď Chorvátsko, Taliansko alebo Bulharsko boli top destináciami a hrnuli sme sa do nich úplne všetci, od strýkov až po rodiny s malými deťmi. Dnes sa už človek dostane naozaj kamkoľvek a jeho zvedavému oku neunikne ani ten najvzdialenejší kút sveta. Áno, všetci máme radi krásne miesta, ich čaro, a takisto sa neváhame pochváliť i na sociálnych sieťach, kde všade sme boli. Ale, keď sa zrazu z miesta stane atrakcia a davy turistov začnú húfne prúdiť všade tam, kde je to populárne, tak sa to celé môže skončiť ako s DiCapriovou zátokou Maya na ostrove Phi Phi Leh v Thajsku z filmu Pláž, ktorá bola zatvorená kvôli prudkému nárastu návštevníkov a ničeniu životného prostredia. 

Nie je to však všetkým úplne jedno. Veľa hotelierov a majiteľov sietí ubytovacích zariadení sa snaží nielen zaujať a nájsť dieru na trhu, ale i prispieť k ochrane životného prostredia rozumným využívaním zdrojov prírody, redukovaním, recyklovaním, a to všetko ponúkajú so sľubom nezabudnuteľných zážitkov. Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko ekologických hotelov, ktoré spájajú prírodu s luxusom a ohľadom na ochranu miestnej prírody. Nejedna sa o lacnú záležitosť a sumy za noc sú naozaj vysoké. Avšak, milí cestovatelia a tí, ktorým chýbajú pláže, historické uličky, trmácanie sa s kuframi a letiskové haly nechajte si aspoň pohladiť svoju túlavú dušu, na chvíľu sa zasnívajte a v myšlienkach sa preneste na tieto nádherné miesta. Nech sa páči.

Neprehliadni: Giraffe Manor: Jedinečný hotel, v ktorom zažiješ africké dobrodružstvo

- Ekohotely
1 z 7

Garonga Safari Camp, Južná Afrika

V luxusnom stanovom tábore v rezervácii Makalai Conservancy máte prírodu na dosah ruky. A to doslova. Divoká zver a fascinujúca príroda na vás čaká na každom rohu. Tábor robí všetko pre to, aby znížil svoju uhlíkovú stopu, vrátane využitia solárnych panelov, ktoré tvoria 30 % spotreby energie zariadenia. V objekte je tiež systém tepelného čerpadla, ktorý prispieva k zníženiu elektrickej energie o 80 % a systém bioplynu, vďaka ktorému premieňajú potraviny a prírodný odpad na zemný plyn, ktorý využívajú na varenie. 


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Lucia Šeptáková 11.02.21 14:30

karma
108.00

Krása,idem snívať...

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 11.02.21 17:19

ĽŠ
karma
100.00

Jedným slovom - krása na to pravé cestovanie so všetkým, čo k tomu patrí!

 • 0
Odpovedať

Ľudka Uličná 11.02.21 23:54

ĽU
karma
100.00

krásne a pekné,

 • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 16.02.21 14:03

JK
karma
100.00

Hneď by som navštívil

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 28.02.21 11:22

KS
karma
133.00

Je super, že aj pri cestovnom ruchu sa čoraz viac začína myslieť aj na prírodu :-)

 • 0
Odpovedať

Táňa Slahučková 09.03.21 23:58

TS
karma
107.00

Wow, nádhera

 • 0
Odpovedať

Miška Hazuchová 19.04.21 15:49

karma
108.00

Krása

 • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 30.05.21 20:43

JK
karma
100.00

Môžem len snívať krásne

 • 0
Odpovedať

Zuzana Jendriskova 29.09.21 14:29

ZJ
karma
-1.00

Wau! Toto je taky Ig mood, milujem take obrazky, co ma vedia vtiahnut do atmosfery danéh miesta. :) Neávno som bola na teambuildingu tu: tiež veľmi krásne miesto v prírode - Male Karpaty. :)

 • 0
Odpovedať

Lenka Geršiová 22.08.22 16:08

LG
karma
-1.00

Ozaj, o takej dovolenke v takom hoteli môžem len snívať.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní