Návod, ako sa prispôsobiť zmenám: Takto to pôjde oveľa ľahšie!

Návod, ako sa prispôsobiť zmenám: Takto to pôjde oveľa ľahšie!

    • Zdieľaj:
  • 3

Aj vy máte niekedy pocit, že sa váš život otočil naruby zo dňa na deň? Možno ste práve stratili prácu, ukončili ste dlhodobý vzťah alebo vás niekto navždy opustil... To všetko sú zložité životné situácie, ktoré vás nútia adaptovať sa na novovzniknuté podmienky a ak sa dá, treba tak urobiť veľmi rýchlo, pretože život ide jednoducho ďalej. Ak hľadáte návod na to, ako sa prispôsobiť zmenám jednoduchšie a rýchlejšie, my ho pre vás máme.

Je to o uhle pohľadu

So životnými zmenami je to ako so všetkým – je to jednoducho o tom, ako sa na ne pozeráme. Práve preto by sme mali každú zmenu (aj tú negatívnu) brať ako príležitosť niečo zmeniť, niečo vylepšiť a niekam sa posunúť. A to i v prípade, že to znamená vystúpenie zo svojej komfortnej zóny.

To, čo nám život prinesie síce zmeniť nevieme, no vieme zmeniť to, ako danú zmenu prijmeme a ako zareagujeme. V prípade negatívnych situácií v živote, ako je napríklad spomínaná smrť blízkeho človeka, si pamätajte jedno krédo, ktoré je síce veľmi jednoduché, no veľmi pravdivé: „Čo ťa nezabije, to ťa posilní.” A presne takéto ťažké životné situácie človeka posilnia.

Zaujme ťa: Jesenný veniec na dvere: Najkrajšie nápady, ako si veniec vyrobiť

ako prekonať strach

Zdroj: Shutterstock®

Postavte sa strachu

Strach z nepoznaného je úplne prirodzený a nastupuje i vtedy, keď nastane v živote nečakaná zmena. Odrazu nefungujú zaužívané postupy a my musíme konať inak, ako sme zvyknutí. Často je to však práve strach, ktorý nás delí od úspechu, od posunu vpred či od toľko skloňovanej adaptácie. V tomto prípade odborníci odporúčajú svoj strach priamo pomenovať, ba dokonca si svoje tajné obavy spísať na papier. Týmto spôsobom sa im postavíte čelom, čo môže pôsobiť ako krok vzad, no v skutočnosti je to veľký krok vpred.

strach z COVID-19

Zdroj: Shutterstock®

Adaptácia na pandémiu

V úvode sme načrtli situácie, ktoré nás nútia prispôsobovať sa v celkom bežnom živote. Momentálne však úplne bežný život nevedieme, pretože nad nami vládne pandémia. Nový koronavírus nám už niekoľko mesiacov vstupuje do života. Práca z domu, dištančné štúdium či rúško ako povinná výbava sa pre nás stali každodennou realitou a opatreniami, ktoré majú zabrániť šíreniu tohto nepríjemného ochorenia. Práve zopár praktických rád od odborníkov, ako sa lepšie prispôsobovať zmenám, vám poslúži aj v týchto neľahkých pandemických časoch. Na čo pri adaptácii na zmeny súvisiace s koronavírusom nezabúdajte, je starostlivosť o seba samých. Rýchlosť prispôsobenia sa totiž závisí aj od toho ako sa cítite. Preto dostatočne odpočívajte, dbajte na hydratáciu, hýbte sa a, samozrejme, sa aj zdravo stravujte.

Odporúčame: Môže pitie kávy zabíjať? Koľko kávy denne je priveľa?


    • Zdieľaj:
  • 3
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 11.11.20 06:47

ĽŠ
karma
100.00

Výborný návod!

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 11.11.20 09:26

KK
karma
114.00

Dobré rady nad zlato.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 11.11.20 14:52

MM
karma
100.00

no ja mám zo súčasnej situácie depku, na jar to bolo veselšie, teraz to ešte násobí aj vplyv počasia

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní