Čo nesmie chýbať v cestovnom kufri? Na toto nezabudni!

Čo nesmie chýbať v cestovnom kufri? Na toto nezabudni!
  • 23.07.2014
  • Silvia Karasová

Práve stojíte pred dilemou, čo si to vlastne zbaliť do batožiny? Aby ste na nič nezabudli, pripravili sme pre vás zoznam tých najzákladnejších a povedzme si pravdu, aj najpotrebnejších vecičiek a handričiek, bez ktorých to na pláži nebude ono. O niečo jednoduchšie to majú dámy, ktoré sa rozhodli na dovolenke využiť svoju bezodnú kreditku, do lietadla vstúpia len s kabelkou a malou poloprázdnou príručnou batožinou.

Pretože na dovolenke plánujú nakupovať! Ak toto nie je váš prípad, nezáviďte ani nesmúťte. Keď sa na svoju dovolenku dôkladne pripravíte, svoj voľný čas aspoň nemusíte tráviť zháňaním šiat, topánok, plaviek či kabelky, ale môžete sa pokojne vyvaľovať na pláži či pri bazéne. Na druhej strane, aby ste si so sebou nenosili milión vecí, chce to správny plán. A my vám ho prezradíme!

Pozri aj: Ako cestovať zadarmo? Máme pre teba 5 zaujímavých tipov!

oblečenie na dovolenku

Zdroj: Shutterstock®

Ako postupovať pri balení oblečenia?

Zbaľte sa podľa farieb! Ideálne tak, aby ste mali so sebou menej škál farieb (maximálne päť druhov), aby ste sa na dovolenke vedeli pekne zladiť. Čiernu farbu nechajte doma v šuflíku, alebo si ju vezmite len v minimálnom množstve. Zvoľte skôr pastelové farby, ktoré vystihujú letnú atmosféru omnoho lepšie. Výborná je tyrkysová, biela, marhuľová či svetlozelená. Vy už istotne viete, čo vám najviac pristane.

Zbaľte sa aj podľa typu oblečenia! Ak už viete v akých farbách by ste rady na tohtoročnej dovolenke zažiarili, je na čase rozhodnúť, aký kúsok so sebou.

plavky na dovolenku

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudnite plavky!

Zbaľte si minimálne dvoje, jedny celé na plávanie a bikiny na opaľovanie. Ak si so sebou vezmete dvojdielne plavky, pri dvoch kusoch ich môžete aj pekne kombinovať. Čo sa týka topov a tričiek, pohodlne vám stačia tri vaše najobľúbenejšie kusy. Vieme, že by ste rady ešte viac, ale voľné miesto v kufri možno nakoniec vyplníte aj novým topom z navštívenej destinácie.

Potrebovať budete šaty aj sukne

Zvoľte jedny dlhé šaty, jedny krátke plážové a jednu, maximálne dve obľúbené sukne. Najlepšie bude, ak budú voľné a priedušné. Ak sa vám náhodou zašpinia, viete si ich preprať a raz dva vám aj vyschnú. A v neposlednom rade jednými malými čiernymi taktiež nič nepokazíte.

Vhodné je pribaliť aj niečo s dlhým rukávom, napríklad svetrík, mikinu alebo tenšiu bundu. Opäť raz pre istotu, lebo aj leto dokáže priniesť studený front, ktorý si vás nájde tak pri mori v Chorvátsku, ako aj kdesi v exotike.

Pozri aj: Tematická dovolenka: Necháš sa zlákať a užiješ si, čo máš najradšej?

topánky na dovolenku

Zdroj: Shutterstock®

Aké topánky vziať?

Topánky sú kapitola sama o sebe. Mnohé z nás vedia, že jeden pár zďaleka nestačí. Čo ak bude zima, bude pršať, alebo naopak bude veľmi horúco, bude treba veľa chodiť, alebo bude treba byť nóbl, v mori môžu byť kamienky a morské príšerky, a aj pri bazéne v hoteli treba vyzerať k svetu. Túto dilemu vyriešte jednoducho. Do lietadla či autobusu si obujte topánky, ktoré by vám zabrali najviac miesta, do kufra pribaľte jedny pohodlné a jedny elegantné. Sandálky do mora si môžete zakúpiť aj na mieste, možno vám nakoniec nebudú ani potrebné.

kozmetika na dovolenku

Zdroj: Shutterstock®

A čo kozmetika?

V neposlednom rade samozrejme patrí do batožiny kozmetika. Ak cestujete len s príručnou batožinou, isto dobre viete, že v lietadle pre ňu platia isté pravidlá. Kozmetiku voľte v malých baleniach a zabaľte ju do uzatvárateľných sáčkov. Niektoré veci, ako napríklad šampón či mydlo, budete mať možno aj na izbe. Zistite si to dopredu, prípadne si na mieste zakúpite to, čo nemusí byť nutne z vašich značkových zásob. Možno nakoniec objavíte aj čaro niektorých lacných značiek, na ktoré by ste za normálnych okolností ani nepozreli.

A čo nesmie chýbať vo vašej dovolenkovej výbave?

Pozri aj: Tradičná španielska kuchyňa: Tieto pochúťky odporúčame ochutnať!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Miriama Rusinová 27.09.15 14:15

MR
karma
-1.00

určite opaľovacia kozmetika :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.01.21 10:49

KS
karma
133.00

Mojim problémom je, že niekedy si zbalím priveľa oblečenia, ktoré si nakoniec ani neoblečiem :-) Ale základné veci mi nikdy nesmú chýbať.

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 08:30

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 08:30

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní