Telové a ušné sviečky – poznáš liečebnú terapiu sviečkami?

Telové a ušné sviečky – poznáš liečebnú terapiu sviečkami?
  • 11.06.2014
  • Silvia Karasová

Ak ste aspoň raz v živote zablúdili do obchodíku alebo e-shopu, kde majú v ponuke kadejaké menej tradičné, prírodné či alternatívne produkty s cieľom vyliečiť sa inak ako liekmi, možno ste naďabili aj na sviečky. Nemáme ale na mysli sviečky klasické, kde si zapálite knôtik a navodíte romantickú atmosféru. Ide o iné sviečky, prostredníctvom ktorých si môžete dopriať liečebnú terapiu. Aké sú ich účinky?

Liečivé sviečky v minulosti

Ich liečivé účinky boli objavené už v minulosti. Mohol za to aj fakt, že sviečky kedysi vyrábali z dubovej kôry, prípadne z iných prírodných materiálov, ktoré pozitívne vplývali na zdravie človeka. Ušné a telové sviečky používali už dávni Egypťania, ale aj Číňania či Indovia. Dokonca aj jednoduché prababičky na slovenskom vidieku vedeli, že napríklad na zaľahnutie v ušiach pomôže trebárs taká sviečka. 

Pozri aj: Labioplastika – ako prebieha chirurgická úprava ženských intímnych partií?

liečba sviečkou

Zdroj: Shutterstock®

Ako teda vyzerá?

Predstavte si plátno, ktoré je stočené tak, aby vytváralo akýsi lievik. Toto plátno je zároveň namočené do včelieho vosku, takže tvar sviečky je pevný. Takáto sviečka následne umožňuje pri jej používaní vytvárať komínový efekt. Vďaka nemu sa pri liečbe, respektíve terapii podarí z tela odstrániť problém, alebo daný blok. Ušné aj telové sviečky bývajú obvykle ručne vyrobené, s použitím prírodných materiálov, aj éterických olejov.

Pozri aj: Farbenie obočia v pohodlí domova: Ako na to?

telové sviečky

Zdroj: Shutterstock®

Ako s nimi narábať?

Sviečku je potrebné zapáliť v hornej širšej časti. Prikladá sa na postihnuté miesto, najčastejšie do ucha, ale napríklad aj na bruchu, či na iné bolestivé miesta. Odstraňujú zdravotné problémy, uvoľňujú bloky, ale dávajú do poriadku aj psychiku. O ich použití by ste sa mali vždy poradiť s predajcom. Neodporúčajú sa napríklad na akupunktúrne body laikom, alebo tým, ktorý si nie sú istí diagnózou. 

Pozri aj: Vnútromaternicové teliesko: Najspoľahlivejší typ antikoncepcie?!

použitie ušnej sviečky

Zdroj: Shutterstock®

Kedy používať ušné a telové sviečky?

Ušné sviečky sa uplatňujú pri problémoch so sluchom, prípadne ak vám vám ušiach dlhšiu dobu hučí, máte zaľahnuté, slabšie počujete, alebo vás trápi zápal ucha, dutín, či migréna.

Telové sviečky možno používať pri rôznych zdravotných problémoch, pomáhajú čistiť lymfatický systém, vďaka tomu napomáhajú aj očiste celého tela. Použiť ich môžete aj na chrbte, alebo na rukách či nohách. Ich prikladaním uvoľníte svaly a zbavíte ich bolesti či kŕčov.

A čo takzvané čakrové sviečky? Samozrejme, tie používame pri očiste čakier, vtedy keď potrebujete získať stratenú rovnováhu, zbaviť sa stresu a naštartovať energetický systém svojho tela.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní