Charakteristika znamenia Škorpión

Charakteristika znamenia Škorpión
 • 27.04.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 7
 • 0

Ľudia narodení v tomto znamení majú podobné vlastnosti ako škorpióni v prírode. Bývajú samotárski, tajnostkárski a občas pôsobia uzavreto. Keď majú pocit, že im vonkajší svet lezie na nervy, radšej sa ukryjú do svojho útočiska – domova. Ak sa im zazdá, že sú v ohrození, neváhajú zaútočiť. Charizmatickí Škorpióni vedia byť pomstychtiví a dokážu zraniť vo chvíli, keď to od nich najmenej čakáte.

Základné črty – Škorpión je schopný hlbokých citov, ale len do chvíle, kým sa vo vás nesklame. Toto vodné znamenie nedokáže odpúšťať a keď sa raz rozhodne skončiť vzťah s vami, niet viac záchrany. Sú to hĺbaví ľudia, občas komplikovaní a celý život nevyspytateľní. Na druhej strane vedia byť oddaní, zábavní, spoločenskí aj silne zamilovaní.

Základné indície – voda, čierna a hnedá farba, sexualita, mystika, znovuzrodenie, kameň hematit

Vládnuca planéta - Pluto

Charakteristika znamenia Škorpión

Zdroj: Shutterstock®

Škorpión a zdravie – Škorpióni mávajú silnú imunitu, ak aj ochorejú, raz dva sa dokážu vyliečiť. Bežné ochorenia sa im zväčša vyhýbajú, naopak ako magnet priťahujú rôzne športové znamenia. Ako dynamické a energické znamenia sa veľa hýbu, skáču, hrajú rôzne športové hry, tancujú... Preto niet divu, že rôzne odreniny a vytknutia, či dokonca zlomeniny sa na ne hlavne v mladšom veku lepia. Ako silne sexuálne založené znamenie mávajú problémy aj s ochorením pohlavných orgánov. Pozor by si mali dávať na zápal močových ciest, mechúra, ale aj vaječníkov. Ohrozené sú tiež ich pľúca a žalúdok.

Charakteristika znamenia Škorpión

Zdroj: Shutterstock®

Škorpión v práci – Škorpióni radi pracujú samostatne. Viac než iné znamenia potrebujú svoj vlastný slobodný pracovný režim, vyhľadávajú tiež kreatívne zamestnania, prípadne také, kde dokážu využiť svoj vysoký intelekt. Toto znamenie je totiž plné vedomostí, rado číta knihy a nasáva nové a nové informácie a poznatky. Vďaka svojej ctižiadostivosti sa vedia uplatniť takmer v akejkoľvek práci, dopredu ich ženie vidina peňazí, ale tiež moci.

Škorpión a krása – Možno nepatria k typicky najkrajším znameniam, každopádne však majú veľmi silnú charizmu. Nechýba im zmyselnosť, silná sexualita a oosbné kúzlo, ktorým očaria nejedno znamenie. Škorpióni si potrpia na vizáži, aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, keďže uprednostňujú ledabolý štýl. Majú v obľube športovú módu, ale z času na čas na nich príde túžba obliecť sa vyzývavo. Škorpióni sa vyznačujú tiež čistou a zdravou pleťou, keďže na starostlivosti o ňu si potrpia.

Charakteristika znamenia Škorpión

Zdroj: Shutterstock®

Škorpión – žena: Energická žena a veľká pôžitkárka. Tieto dámy sa vo svete nestratia, avšak občas majú problém nájsť si vhodného partnera. Mnohých mužov totiž odrádza jej vnútorná sila a dominantné sklony. Ženy v tomto znamení milujú erotiku, rovnako tak inklinujú aj k mystickým záležitostiam. Majú rady otvorených ľudí, aj keď pred väčšinou z nich bývajú uzatvorené. Tieto dámy sa len málokomu v živote skutočne zdôveria.

Charakteristika znamenia Škorpión

Zdroj: Shutterstock®

Škorpión – muž: Láska je preňho veľmi dôležitá, rovnako však aj sex a jedno bez druhého si nevedia predstaviť. Títo muži sú veľmi vášniví a eroticky založení. Mávajú silné dominantné sklony, a neraz aj manipulatívne. Medzi ich najhoršie vlastnosti patrí žiarlivosť a majetníckosť. Radi flirtujú a hlavne v mladosti nevedia byť dlhodobo verní. Keď ale dospejú a rozhodnú sa usadiť, zatúžia po pravej láske, pri ktorej na záletnické sklony zabudnú.

AKÉ ZNAMENIE SA HODÍ K ŠKORPIÓNOVI?

Ďalej u nás čítajte:

Zdroj foto: www.womenzodiac.com, www.prevention.com, www.wahmresourcesite.com, www.foundwalls.com, www.data3.whicdn.com,

  • Zdieľaj:
 • 7
 • 0
Návrat hore
Autor článku

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Voľný čas

Originálny tip na vianočný darček: Pomôž blízkym skrášliť domov!

 • 185
 • 3
 • 01.12.2020
Inšpirácie

Jedinečné riasogule: Sú to najmenej náročné rastliny na svete?

 • 261
 • 6
 • 09.11.2020
Voľný čas

Austrálska komička, ktorú milujú celebrity a budete ju milovať aj vy!

 • 105
 • 5
 • 04.10.2020
TOPlist