Aká si mama podľa znamenia? Veselá, prísna či nadmieru starostlivá?

Aká si mama podľa znamenia? Veselá, prísna či nadmieru starostlivá?

Mama je pre dieťa predovšetkým v prvých mesiacoch života (ale aj neskôr) rodičom číslo 1. Najmä novopečené mamičky, ktoré sa ešte len zžívajú so svojou výnimočnou úlohou, to mávajú zo začiatku ťažšie a môžu sa u nás obohatiť o nejaké tie tipy nápomocné pri každodennom fungovaní s malým drobcom. Vo všeobecnosti by sme však mohli konštatovať, že aj pri istých pochybnostiach o svojich rodičovských schopnostiach, pri tom počiatočnom chaose (v hlave a do veľkej miery aj v byte), troške zmätenosti a únave chce každá mama pre svoje dieťa to najlepšie. No a časom, keď chytí ten správny „grif“ a dieťa rastie ako z vody, si mama svoje rodičovské schopnosti zdokonaľuje pri nových a nových výzvach, ktoré život s malým dieťaťom prináša.

Každá má svoj vlastný výchovný štýl

Starostlivosť, láska a pozornosť, ktorú venujú mamičky svojim deťom, sa časom zhodnocuje a odzrkadľuje v živote potomkov aj vtedy, keď už vyrástli z detských topánok. Výchovný štýl matky ovplyvňuje do veľkej miery aj samotné smerovanie dieťaťa. Ide o také dôležité elementy, akými sú: samostatnosť, zdvorilosť, podnetné záujmy, vzťah k zdravému životnému štýlu, vhodné správanie sa v medziľudských vzťahoch... Výchovný štýl sa však líši podľa charakteru, vzdelania aj temperamentu matky, ale možno ho do istej miery identifikovať aj na základe znamenia, v ktorom sa žena narodila. Poďte sa teda pozrieť na to, či na vás táto charakteristika naozaj sedí. Akými ste mamami podľa znamenia zverokruhu?

Pozri aj: Výchova detí podľa znamenia horoskopu (II. časť): Na čo sa pripraviť?

- Galéria
1 z 12

BARAN (21.03. – 20.04.)

Ide o akčné a sebaisté mamy, ktoré sa nedajú len tak niečím rozhodiť. S nimi majú ich deti isté, že sa rozhodne nudiť nebudú. Matky v znamení Barana však majú tendenciu svoje deti trochu preťažovať. Tak nejak predpokladajú, že majú rovnaký prídel energie ako ony samé. Mali by si však uvedomiť, že deti potrebujú aj trošku leňošenia na usporiadanie si myšlienok a regeneráciu síl, preto naozaj pre ne nie je najvhodnejšie mať každý deň nejaký krúžok a harmonogram zadelený do poslednej minúty. Barania tvrdohlavosť a zaťatosť môže tiež spôsobiť problémy, a to najmä u dospievajúcich potomkov, keď tieto mamy vyžadujú, aby automaticky robili to, čo ony považujú za dobré a nerešpektujú názory a ciele detí.

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 09.09.19 07:50

ĽŠ
karma
100.00

Až na drobnosť celkom trefné.

  • 1
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 09.09.19 16:04

HZŠ
karma
102.00

Aj súhlasím, len neviem, či sa s tým stotožňujú moje deti ...

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní