Charakteristika znamenia Lev

Charakteristika znamenia Lev
 • 16.04.2014
 • Silvia Karasová

 • 10
 • 1

Ohnivý Lev je plný akčnosti, s ktorou pristupuje vo všetkých oblastiach svojho života. Dynamika a flexibilita, aj to sú vlastnosti, ktorými ľudia narodení v tomto znamení disponujú. Levov láka dobrodružstvo, do ktorého sa radi vrhnú kedykoľvek a s kýmkoľvek. Ľudia v tomto znamení nemajú problém precestovať svet hoc aj na vlastnú päsť, vďaka svojej šikovnosti si dokážu poradiť aj v núdzi.

Základné črty – Divokého Leva si ťažko skrotíte. Miluje svoju slobodu a rád sa stavia práve do dominantnej pozície, a to tak v práci, ako aj vo vzťahoch. Lev patrí k veľmi ctižiadostivým znameniam, ktoré potrebuje výzvy. Nerád je obeťou, a ak ho niekto napáli, dokáže snovať pomstu aj niekoľko rokov. Levy málokedy odpúšťajú na druhej strane však vedia byť mimoriadne empatickí a porozumieť aj navonok skrytým súvislostiam.

Základné indície – oheň, adrenalín, srdce, oranžová a červená farba, kameň diamant

Vládnuca planéta - Slnko

Charakteristika znamenia Lev

Zdroj: Shutterstock®

Lev a zdravie – Srdce a šija sú dve hlavné oblasti, ktoré inak zdravému a silnému Levovi môžu z času na čas spôsobiť problémy. Obzvlášť by si mali dávať ľudia narodení v tomto znamení na svoj životný štýl. Cigarety, alkohol a tučné jedlá v kombinácii s nedostatkom pohybu z nich môžu urobiť obéznych ľudí, trpiacich kardiovaskulárnymi ochoreniami. Našťastie Lev je väčšinou v pohybe a tak aj v prípade pasívnejšieho obdobia, ľahko zhodí prípadné kilá navyše.

Charakteristika znamenia Lev

Zdroj: Shutterstock®

Lev v práci – Ľudia v znamení Leva potrebujú prácu, v ktorej rutina nejstvuje ani len na papieri. Sú plní kreativity a majú tiež vysoké ambície. Uspokoja sa s prácou, kde dokážu oceniť všetky ich vlastnostni a talenty a kde majú možnosť kariérneho postupu. Samozrejme záleží im aj na peniazoch, s dobrovoľníctvom sa uspokoja jedine vtedy, ak si prechádzajú dobročinným obdobím. Za svoj život vystriedajú množstvo prác, kým nakoniec neskončia na vysnenom mieste – možno aj v pozícii úspešného podnikateľa.

Lev a krása – Väčšinu ľudí z tohto znamenia spoznáte podľa krásnych, zdravých a hustých vlasov. Vďaka tomu, že radi športujú, majú tiež svalnaté a štíhle postavy. Ženy Levice obľubujú extravagantnejšiu módu a výrazne originálne šperky. Muži si taktiež potrpia na štýlovejšom oblečení, obe pohlavia majú radi výraznú módu a taktiež rozmaznávanie vo veľkom štýle. Obľubujú aj masáže, vďaka ktorým si udržiavajú svoju krásu a sexappeal.

Charakteristika znamenia Lev

Zdroj: Shutterstock®

Lev – žena: Svojrázna a dynamická žena Levica sa chová podobne ako levica v prírode. Za svoje záujmy, aj milované osoby dokáže bojovať do posledného dychu. Tieto dámy sú napriek svojej silnej charizme a divokej povahe, v kútike duše konzervatívnymi romantičkami. Potrpia si na obdiv, aj na galantnosť zo strany tých správnych gentlemanov. Na druhej strane vedia byť aj panovačné, žiarlivé a pomstychtivé, preto sa ich hnevu radšej vyhnite.

Charakteristika znamenia Lev

Zdroj: Shutterstock®

Lev – muž: Muži narodení v tomto ohnivom znamení bývajú veľmi majetnícki. K svojej polovičke pristupujú občas žiarlivo a dominantne. Na druhej strane ju ale vedia zahrnúť množstvom pozornosti a lichôtkami. Podobným prístupom si získate aj jeho, avšak nečakajte, že tohto pána tvorstva tak ľahko skrotíte. Po svojom boku potrebuje milú a chápavú partnerku, ktorá bude tak do koča, ako aj do voza. Aj keď na ten koč si títo muži potrpia omnoho viac.

AKÉ ZNAMENIE SA HODÍ K LEVOVI?

Ďalej u nás čítajte:

Zdroj foto: www.images.fineartamerica.com, www.wallpaperfo.com, www.woman.com.au, www.effortlessgent.com,

 • 10
 • 1
Návrat hore
Autor článku

1 komentár

Miriama Rusinová 17.04.14 15:42

MR
karma
-1.00

jednoduché...trefné...výstižné... toto by si mal prečítať každý kto chce pochopiť leva ako osobnosť a jeho zmýšľanie.

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

SÚŤAŽE

Vyhraj 4x Trussardi Donna Pink Marina v hodnote 53 €

 • 76
 • 4
 • 23.09.2020
SÚŤAŽE

Vyhraj 4x Salvatore Ferragamo Signorina Ribelle v hodnote 54 €

 • 11
 • 7
 • 07.09.2020
SÚŤAŽE

Súťaž o 4x parfumovanú vodu VERSACE EROS POUR FEMME v hodnote 67 €

 • 95
 • 10
 • 15.10.2020
TOPlist