3 znamenia predurčené na rodičovstvo: Kto bude tým najlepším rodičom?

3 znamenia predurčené na rodičovstvo: Kto bude tým najlepším rodičom?
  • 27.09.2020
  • Radka Vargová

Veríte tomu, že to, kedy ste sa narodili ovplyvňuje napríklad aj to, akými rodičmi budete a či ste vôbec predurčení na rodičovstvo? Samozrejme, nemusí to znamenať, že ak nie ste narodení v jednom z týchto troch znamení, nemôžete mať alebo by ste nemali mať rodinu. Len sa musíte možno snažiť o niečo viac. A kto to má teda jednoduchšie?

Lev - kráľ rodičov

Kráľ zvierat, no s troškou nadsádzky aj kráľ rodičov. Toto znamenie má jednu vlastnosť, ktorú ocení každé dieťa – zmysel pre humor. A vďaka tomu je jeho výchova špecifická, veľmi efektívna a účelná. Lev je tiež štedré znamenie, čo sa prejavuje nielen darmi, ale aj schopnosťou sa skutočne obetovať pre rodinu. Občas možno aj na úkor vlastného šťastia. 

Lev dokáže získať autoritu akosi sám od seba, bez veľkej námahy. A keďže je rodina pre neho skutočnou prioritou, istotu v ňom môže mať aj partner, ktorý sa nemusí báť záletov z jeho strany. Či už žena alebo muž, obaja dostali do daru prirodzený dar rodičovstva, ktorý by mohli aj vyučovať. Odvaha, humor, láskavosť a obetavosť. Silné vlastnosti, ktoré by ste u iných znamení len ťažko hľadali.

Pozri tiež: Láska až za hrob! Najvernejšie znamenia horoskopu, ktoré nikdy nepodvádzajú

Lev je skutočne ukážkovým rodičom

Zdroj: Shutterstock®

Býk - pyšný rodič

Ďalšie znamenie, ktoré dokáže byť priam dokonalým rodičom. Býk dostal taktiež do daru schopnosť vychovávať s neuveriteľnou ľahkosťou. Toto znamenie vyznáva disciplínu a potrpí si na dodržiavanie pravidiel. Ale ak všetci dodržiavajú hranice, dokáže byť tolerantným rodičom.

Silnou stránkou Býkov je tiež trpezlivosť a to, že dokážu deťom dopriať priestor na sebarealizáciu. Najmä ženy v tomto znamení majú v sebe zakorenený silný materinský pud, vďaka čomu sú veľmi ochranárske a nevedia si predstaviť život bez detí. Jednoducho je to pre ne akési naplnenie. Skutočne šťastné sú vtedy, keď môžu každú jednu voľnú chvíľu tráviť v rodinnom kruhu. Pre svoje ratolesti sa Býk jednoducho vie rozdať. 

Aj Váhy sú výbornými rodičmi

Zdroj: Shutterstock®

Váhy - milovníci veľkej rodiny

Váhy právom možno považovať za najlepších rodičov spomedzi všetkých ostatných znamení. Pre Váhy je veľmi prirodzené tráviť všetok čas s deťmi, nikdy to neberú ako akési obmedzenie. Zakladajú si na priateľskej výchove, nepotrebujú sa nadraďovať, preto sa radia medzi rodičov, ktorí vedia, ako na to.

Váhy majú v sebe tiež zakorenený silný cit pre spravodlivosť a rovnako k tomu učia aj deti. Rešpekt,  
slušné správanie a snaha spoľahnúť sa na vlastnú intuíciu je to, čo sa snažia odmalička svoje deti naučiť. Nemajú radi konflikty a hádky okamžite stopnú. Váhy tiež milujú veľké rodiny, takže ak si nájdete takéhoto partnera, tak si môžete byť istí, že nuda vám nehrozí. 

Pozri tiež: Je trestanie detí správna forma výchovy? Experti v tom majú jasno


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 27.09.20 06:39

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé, môže byť!

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 27.09.20 22:04

karma
109.00

Mám synovca LEVA,môžem potvrdiť,že je dobrým otcom.Kamarát je v znamení VÁHY a taktiež je výborným otcom...takže sedí to.

  • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 29.09.20 23:01

MR
karma
104.00

na mňa to sedí , som milovníčkou veľkej rodiny ,nemám rada konflikty ... asi na tom niečo bude

  • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 18.12.20 07:04

JK
karma
100.00

Zaujímavé celkom sedí

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 21.12.20 18:17

JK
karma
100.00

Zaujímavé čítanie

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní