Čo musia urobiť čerství rodičia, aby sa nezbláznili? Len jednu vec!

Čo musia urobiť čerství rodičia, aby sa nezbláznili? Len jednu vec!

  • Zdieľaj:
 • 1

Ak ste sa práve stali novopečenými rodičmi svojho prvého klbka šťastia, určite máte v hlave mnoho otázok. Pravdou je, že sa pre vás práve začalo to najkrajšie, no zároveň i to najťažšie obdobie v živote. Ako čerství rodičia by ste sa mali starať (samozrejme) najmä o zdravie a spokojnosť bábätka, no zároveň i o svoju vlastnú pohodu. Povieme vám, čo musia urobiť čerství rodičia, aby sa nezbláznili. Ide len o jednu jedinú vec!

Zahoďte hrdosť

Kým sa dieťatko narodí má mnoho budúcich mamičiek a oteckov o rodičovstve skreslené predstavy. Myslia si, že nemôže ísť o nič tak strašne náročné a že všetko zvládnu sami. V niektorých šťastných prípadoch to tak naozaj je, inokedy však osud rodičom prichystá nemilé prekvapenie v podobe sklamania. Zahoďte preto svoju hrdosť a napriek tomu, čo ste vyhlasovali v kruhu rodiny či priateľov pred narodením vášho dieťatka, sa nebojte názor zmeniť a konať.

Odporúčame: Prvé zuby bábätka: Čo všetko musí rodič vedieť, než začnú rásť?

žiadosť o pomoc pri dieťati

Zdroj: Shutterstock®

Požiadajte o pomoc

Možno sa vám momentálne v hlave natíska otázka, ako konať? Nuž, tu sa dostávame k podstate veci. Čerství rodičia musia urobiť jednu jedinú vec, aby sa nezbláznili a tou je požiadať o pomoc. Rodinu, kamarátov či blízkych. Ako na to? Odborníci radia sa najprv s partnerom zjednotiť na tom, čo je vlastne to, čo by vám pomohlo. Je to nákup potravín až ku dverám alebo vypratie a vyžehlenie bielizne? Keď sa uistíte v tom, s čím vlastne potrebujete pomôcť, potom identifikujte toho najlepšieho kandidáta a požiadajte ho o konkrétnu pomoc.

Zvyknite si na to

Požiadať o pomoc raz je už pre mnohých rodičov dostatočne ťažké. Požiadať o pomoc opakovane, to je pre mnohých priam niečo neprijateľné a považované za osobné zlyhanie. Nie, nezlyhali ste a je to úplne normálne. Na pomoc blízkych si zvyknite a žiadajte o ňu opakovane. Aj vaše mamy si určite pamätajú na to, aké ťažké boli prvé dni, týždne a mesiace s novorodencom a celkom zaiste vám rady pomôžu vo všetkom, v čom sa dá. 

Pozri aj: Ako eliminovať plač dieťaťa? Zisti, čo je posunková reč pre bábätká!


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Margaret Zimova 23.04.20 16:56

karma
100.00

Dieťa cíti vnútorné rozpoloženie rodičov. Pri mojich troch dcérkach som sa snažila byť vždy maximálne kľudná a príjemne naladená a oni ma tak nejak začali zrkadliť. Viem, že sa to nedá stále, ale je veľmi dôležité na to nezabúdať a nenechávať sa zbytočne rozhodiť nepodstatnými vecami.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

75-ročná fitness influencerka Joan MacDonald: Cvičiť sa oplatí v každom veku!
Cvičenie

75-ročná fitness influencerka Joan MacDonald: Cvičiť sa oplatí v každom veku!

 • 7
 • 05.10.2021
Reese Witherspoon je inšpiráciou pre mnohé ženy: Podnikateľského ducha nezaprie!
Pre ženy

Reese Witherspoon je inšpiráciou pre mnohé ženy: Podnikateľského ducha nezaprie!

 • 5
 • 26.09.2021
Časté spúšťače migrény: TOTO môže byť aj tvoj problém
Zdravie

Časté spúšťače migrény: TOTO môže byť aj tvoj problém

 • 3
 • 30.06.2021
TOPlist