Charakteristika znamenia Rak

Charakteristika znamenia Rak
 • 13.04.2014
 • Silvia Karasová

 • 4
 • 3

Náladové znamenie Raka je síce silne rodinne založené, avšak jeho romantické predstavy o živote ho častokrát vedia zviesť aj na cestu nevery. Rak je veľmi senzibilné znamenie, ktoré je zároveň ľahko zranieteľné. Viac než iné znamenia práve Rak pociťuje na sebe najviac krivdy života, pripúšťa si ich až priveľmi a tak ľahko skĺzava k sebaľútosti. Tomuto vodnému znameniu vládne Mesiac, práve preto sú na emocionálnom kolotoči obzvlásť počas jeho splnu, prípadne novu.

Základné črty – Raci patria k veľmi citlivým a krehkým ľuďom. V spoločnosti sú zábavní, milí a vtipní, avšak v skutočnosti patria k ostýchavejším povahám. Keď majú vystúpiť pred neznámymi ľuďmi pociťujú veľkú nervozitu, ktorú však dokážu dobre maskovať za svoj úsmev. Rak si málokoho k sebe pripúšťa, až keď ho spoznáte, zistíte, že má množstvo tajomstiev, ktoré si rád necháva sám pre seba.

Základné indície – voda, tmavomodrá farba, emócie, spomienky, lunárny kameň a kameň jaspis

Vládnuca planéta - Mesiac

Charakteristika znamenia Rak

Zdroj: Shutterstock®

Rak a zdravie – Rak je znamenie, ktoré máva najčastejšie problémy s trávením. S tým súvisí hlavne stres, ktorý ho počas života sprevádza a ktorému tak ľahko dokáže podľahnúť. Ak sa s s tým spojí nedostatkom spánku a zlá životospráva problémy ako vredy, či žalúdočné ťažkosti sú takmer isté. Raci by sa mali vyhýbať prejedaniu, na svoj jedálniček by viac ako iné znamenia mali zaradiť vlákninu a zeleninu. Mali by jesť menej mäsa a vyhýbať sa tiež alkoholu.

Charakteristika znamenia Rak

Zdroj: Shutterstock®

Rak v práci – Ľudia v znamení Raka by najradšej pracovali doma. Potrebujú totiž prostredie istoty a najpríjemnejšie sa cítia medzi štyrmi známymi stenami. Keď si majú vybrať radšej uprednostnia prácu na hlavný pracovný pomer, než napríklad na živnosť. Avšak tí Raci, ktorí sú umelecky nadaní, tí sa dokážu hravo dostať na vlnu slobody. Raka spoznáte aj podľa toho, že nech už je doma akokoľvek leniví, v práci býva mimoriadne dôslední. Jeho sklony pre perfekcionizmu tak z neho robia skvelého zamestnanca. Vo všeobecnosti sú pre nich vhodné tie zamestnania, kde by sa pracovali s deťmi, prípadne sa umelecky našli.

Rak a krása – Keďže časté zdravotné problémy súvisia u tohto znamenia hlavne v trávení a strese, to sa im najviac prejavuje na pleti. Kožné problémy prenasledujú Raka už v mladom veku. Preto je už v tomto čase potrebné venovať pozornosť starostlivosti o svoju pokožku. Raci by sa tiež mali vyhýbať intenzívnemu opaľovaniu, ich pleť má totiž tendencie starnúť skôr.

Charakteristika znamenia Rak

Zdroj: Shutterstock®

Rak – žena: Milá a dobrosrdečná žena v znamení Raka je ochotná venovať celý svoj život rodine. Manžel a deti sú základnými piliérmi, o ktoré sa potrebujú opierať. Ženu narodenú v tomto vodnom znamení spoznáte podľa jej éterického zjavu. Vždy sa snaží obliekať a maľovať tak, aby čo najviac zvýraznili svoje ženské krivky. Majú v obľube šperky a kabelky, no ešte viac topánky. Rady využijú napríklad aj sladké wellness, od čokoládovej masáže, až po voňavé kúpele.

Charakteristika znamenia Rak

Zdroj: Shutterstock®

Rak – muž: Muži narodení v tomto vodnom znamení bývajú veľmi náladoví. Na svoju partnerku sa dívajú najprv romantickými okuliarmi, neskôr ale kritickým okom. Keďže majú silne vyvinutú intuíciu vedia, ktorú ženu osloviť, a ktorá by im dala košom. Mnohí z nich sú veľmi naviazaní na svoje matky, čo nie každá partnerka dokáže oceniť. Muža Raka totiž treba obskakávať a rozmaznávať. Na oplátku vedia svojej partnerke poskytnúť dlhotrvajúci a bežný vzťah.

AKÉ ZNAMENIE SA HODÍ K RAKOVI?

Ďalej u nás čítajte:

Zdroj foto: www.womenzodiac.com, www.fitnessandhealthadvisor.com, www.womenio.com, www.static.becomegorgeous.com,

 • 4
 • 3
Návrat hore
Autor článku

3 komentáre

Jana Komadová 15.04.14 17:09

JK
karma
100.00

tak to sedí syn je rak

 • 0
Odpovedať

Dena Podhradska 25.04.14 16:34

DP
karma
-1.00

tak polovica asi sedi) kazdy si moze nieco vybrat z toho)))

 • 0
Odpovedať

anka - fb anka all saga saganová 21.05.14 19:10

A-FAASS
karma
-1.00

úplna pravda v znamení rak.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

SÚŤAŽE

Vyhraj 4x Trussardi Donna Pink Marina v hodnote 53 €

 • 76
 • 4
 • 23.09.2020
SÚŤAŽE

Vyhraj 4x Salvatore Ferragamo Signorina Ribelle v hodnote 54 €

 • 11
 • 7
 • 07.09.2020
SÚŤAŽE

Súťaž o 4x parfumovanú vodu VERSACE EROS POUR FEMME v hodnote 67 €

 • 95
 • 10
 • 15.10.2020
TOPlist