Problematická pleť s akné je hitom internetu: Už sa zaň nemusíš hanbiť ani ho prekrývať!

Problematická pleť s akné je hitom internetu: Už sa zaň nemusíš hanbiť ani ho prekrývať!

  • Zdieľaj:
 • 3

Akné patrí medzi najbežnejšie problémy s pokožkou, ktoré sa u nás objavujú. Prvýkrát sa s nim môžeme stretnúť v detstve – vtedy môžeme hovoriť o novorodeneckom akné, ktoré však zmizne bez toho, aby na bábätkách zanechalo nejaké stopy. Druhýkrát sa s ním stretávame v období dospievania, kedy môžeme hovoriť o pubertálnom akné. No, bohužiaľ, niekedy sa ho nezbavíme ani v dospelosti.

Náš životný štýl, konzumácia potravín z fast foodov a nezdravých potravín, dlhodobé pôsobenie stresu,... – to všetko môže podnietiť vznik zápalu na pokožke, a teda aj tvorbu samotného akné. Vyrážky na tvári nie sú len problémom, ktorý sa prejavuje na pokožke. Častokrát uberá na sebavedomí a radšej sa skrývame niekde v kúte než by sme mali na seba pútať pozornosť. Prekrývame ho všetkými možnými korektormi, make-upmi a na pokožku si aplikujeme všetky možné aj nemožné prípravky len preto, aby sme sa ho konečne zbavili. Niekedy však ani tá najlepšia medikamentózna liečba nemusí byť účinná. No dnes je všetko inak!

#acnepositivity - akné ako hit internetu

Kedysi platilo, že tí, čo boli obdarení krásnou pleťou sa posmievali tým, ktorým bolo nadelené akné. No viete čo? To už je minulosť! Dnes sa nemusíte vôbec skrývať a ani nemusíte prekrývať vašu tvár len preto, aby si nik nevšimol, s čím bojujete. Akné je hitom internetu dôkazom čoho sú tisícky žien a mužov, ktorí sa na sociálnych sieťach neboja ukázať svoju pravú tvár. Prirodzenú, bez skrášľovadiel, filtrov a uprav.

Akné nie je nákazlivé! Akné nie je odstrašujúce! Akné by nemalo uberať na sebavedomí! Buďte aj vy #acnepositivity a pridajte sa k tým, ktorí sa neboja ukázať svoju pravú tvár. K tým, ktorí s akné bojujú už niekoľko rokov a konečne sa neboja o ňom hovoriť nahlas!

Pozri aj: Najväčšie chyby pri aplikácii lícenky: Pozor, pridávajú na veku!

1 z 15

  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 22.09.20 06:28

ĽŠ
karma
100.00

Konečne čas nebáť sa ukázať vlastnú tvár!

 • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 26.09.20 15:43

AS
karma
114.00

aj mladé pubertiačky sa potešia

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 20.11.20 07:42

KS
karma
133.00

Úplne viem pochopiť všetky dievčatá a ženy, ktoré bojujú z akné, nakoľko som s ním bojujem už 18 rokov. Najhoršie som ho mala na základnej škole, kedy si všetci naivne myslia, že ho máte pretože si neumývate tvár. Na strednej a vysokej škole som ho zase prekrývala vrstvami makeupu a takýto verný spoločník sa nakoniec stal aj mojim nepriateľom. Jeden deň som sa na podnet môjho priateľa rozhodla, že makeup prestanem používať úplne a čuduj sa svete pleť mám o 95% lepšiu. Sem tam sa mi ešte objaví nejaká ta vyrážka vplyvom hormónov, ale cítim sa konečne spokojná. Takže za akné sa hanbiť netreba, treba iba vydržať a ono zmizne :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

3 tipy pre krásnu pleť podľa Katy Perry: Takto sa zbavila akné!
KRÁSA

3 tipy pre krásnu pleť podľa Katy Perry: Takto sa zbavila akné!

 • 3
 • 01.12.2022
Megan Fox ohúrila novou farbou vlasov: Zlákala ju „targaryen blond“
Vlasy

Megan Fox ohúrila novou farbou vlasov: Zlákala ju „targaryen blond“

 • 1
 • 16.10.2022
Jesenná manikúra: 7 inšpirácii od francúzskej manikúry po gradientné hnedé nechty
Nechty

Jesenná manikúra: 7 inšpirácii od francúzskej manikúry po gradientné hnedé nechty

 • 0
 • 28.09.2022