Poznáš vitamín krásy? Povieme ti, kedy naozaj zaberá a kedy nie

Poznáš vitamín krásy? Povieme ti, kedy naozaj zaberá a kedy nie

Buďme k sebe úprimné. Každá žena je krásna, no dokonalosť ako taká neexistuje. Jedna má problém so slabými nechtami, iná s vráskami a ďalšia nemá také zdravé a lesklé vlasy, ako by si možno priala. Nedokonalosť je však ľudská a my máme v súčasnej modernej dobe naozaj veľa možností, ako si k (takmer) dokonalosti dopomôcť. Poznáte vitamín krásy a viete, na čo je dobrý?

Čo je vitamín krásy?

Čo to ten vitamín krásy vlastne je? Nazýva sa biotín alebo aj vitamín B7 či vitamín H. Ide o vitamín rozpustný vo vode, ktorého je pomerne nedostatok a má pozitívny účinok na ľudský organizmus. Najviac sa ho nachádza v prírodných zdrojoch, ako napríklad v hovädzej pečienke a v menšom množstve aj v žĺtku vajíčka, v avokáde či v orechoch a semienkach. Tento vitamín sa najčastejšie skloňuje práve v asociácii so ženskou krásou, pretože ak ho dámy majú nedostatok, môže to viesť k nepríjemným problémom. Od vyrážok na tvári až po slabšie a štiepajúce sa nechty či riedke vlasy. 

Inšpiruj sa: DIY maska na vlasy: Takto zatočíš so zničenými vlasmi!

ako pôsobí biotín

Zdroj: Shutterstock®

Nezaberie vždy

Ak máme biotínu v tele nedostatok, môžeme ho okrem prírodných zdrojov doplniť aj cez výživové doplnky. Biotín však podľa odborníkov nie je zaručený spôsob, akým zosilnejú vaše nechty či vlasy, nakoľko zaberie len vtedy, keď ho máte v tele skutočne nedostatok, čo je celkom zriedkavý jav. Nedostatok vitamínu B7 mávajú zväčša tehotné ženy, alkoholici či vegáni. Ak nepatríte do jednej z týchto kategórií, existuje množstvo iných dôvodov, prečo máte riedke vlasy či štiepajúce sa nechty. Vtedy môžete brať biotínu koľko chcete, no nezaberie.

ako na silné vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Bez rizika

Predávkovanie sa vitamínom B7 alias biotínom je veľmi zriedkavé. Najhoršie, čo sa môže stať, je to, že priveľa vitamínu B7 v tele môže ovplyvniť absorpciu iných béčok, ktoré vaše telo tiež potrebuje. Mali by ste ho teda vôbec vyskúšať, ak máte problém s riedkymi vlasmi či štiepajúcimi sa nechtami? Za pokus to podľa odborníkov stojí. Ak ho vaše telo nepotrebuje, vitamín vylúči prostredníctvom moču. Spoznáte to tak, že sa na stave vašich nechtov či vlasov nič nezmení.

Zaujme ťa: Účesy s vrkočmi: Na svadbu, na oslavu, do práce – jednoducho všade!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 19.11.19 05:15

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavý článok, vďaka!

  • 0
Odpovedať

Natália Lobodášová 19.11.19 08:23

NL
karma
105.00

Super článok

  • 0
Odpovedať

Marika Michálková 19.11.19 13:27

MM
karma
107.00

zaujímavý článok

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 19.11.19 23:17

karma
112.00

Mám rada avokádo,často si robím pomazánku a vlašské orechy máme teraz na stole v miske stále,lebo nám rastú na chalupe...dobrý článok.

  • 0
Odpovedať

Mária Reibergerová 20.11.19 09:23

MR
karma
109.00

dobré vedieť

  • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 20.11.19 20:40

karma
113.00

u těch vlasů je rozdíl viditelný

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 20.11.19 22:15

karma
100.00

Rada som si prečítala

  • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 04.02.20 19:31

AS
karma
-1.00

Výborný a poučný článok.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní