Prírodné ingrediencie na pleť, ktoré škodia? Aj také sú!

Prírodné ingrediencie na pleť, ktoré škodia? Aj také sú!

  • Zdieľaj:
 • 3

Povieme vám príklad celkom pravdepodobného scenára. Len tak sa preklikávate internetom a zrazu na vás vyskočí lákavá DIY pleťová maskaHneď ako prvé si prečítate potrebné ingrediencie pričom zistíte, že ich všetky máte doma. O niekoľko minút sa vám už podomácky vyrobená maska na pleť doslova vyníma na vašej pleti. Na tomto scenári by nebolo naozaj nič zlé, pokiaľ sa vo vašom DIY recepte neskrývajú prírodné ingrediencie na pleť, ktoré  v neopracovanom stave časom pleti škodia. Viete, o ktoré ingrediencie ide?

Prírodné, no škodlivé?

Úvod nášho článku vás možno práve zanechal v pomykove. Na pleť si predsa nepatláte nič, čo by neobsahovali aj iné pleťové prípravky dostupné v drogériách, v lekárňach či na internete! Ide navyše o čisto prírodné ingrediencie, na ktorých predsa nemôže byť nič zlé. Podstata sa ale skrýva v slovnom spojení „neopracovaný stav”. Je to celkom jednoduché. Masky, krémy a iné pleťové produkty rôznych značiek vznikajú síce z prírodných ingrediencií, ktoré máte doma v chladničke, no sú miešané a riedené v laboratóriách. Tu ich školení pracovníci a laboranti prispôsobujú na použitie na veľmi jemnú a citlivú pokožku, ktorú máme na tvári. V neposlednom rade sú tieto produkty aj testované, čo poskytuje akú takú záruku, že pleti neublížia. Laická aplikácia rôznych prírodných ingrediencií v neopracovanom stave tak môže pleti poriadne zavariť.

Odporúčame: TOP ingrediencie pre mladistvú pleť: Nachádzajú sa aj v tvojej kozmetike?

DIY kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Citrón, škorica či materské mlieko

Od teórie sa dostávame k našej galérii, v ktorej nájdete TOP 5 prírodných ingrediencií, ktoré v neopracovanom stave na pleť rozhodne nepatria. Ak ich teda nájdete v kozmetike z drogérie, je to v poriadku. Ak ich však objavíte v niektorom z „osvedčených” receptov na DIY kozmetiku, recept radšej preskočte.

Bude sa ti páčiť: To vážne?! Neuveríš, aký je najnovší hit v starostlivosti o pleť!

- Prírodné ingrediencie, ktoré môžu pleti poškodiť
1 z 5

Vajíčkový bielok

Mnoho DIY receptov na pleť obsahujúcich vaječný bielok ako hlavnú ingredienciu sľubuje stiahnuté póry či jemnú a hladkú pokožku. Odborníci však upozorňujú, že vajcia so sebou prinášajú aj riziko nákazy baktériou Salmonella. Ak si teda surový bielok natierate na pleť, je to až nebezpečne blízko k ústam. 


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 05.12.20 06:18

ĽŠ
karma
100.00

Dôležité informácie, vďaka za článok!

 • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 05.12.20 17:37

IO
karma
97.00

Tak priznávam, masku z vaječného bielka som mala na sebe viackrát. :(. No skončilo to naštastie vždy v poriadku :). Jablčný ocot používam občas, ale len na vlasy.

 • 0
Odpovedať

Barbora Kubelková 09.12.20 20:20

karma
114.00

Veru citrón je zabiják peknej pleti. Aspoň u mňa. A hlavne keď nie je bio a šupka je napustená chemiou tak mi stačí len dotknúť sa ho. No a škodí mi aj čokoláda. Teda čokoládová maska na pleť ..

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Rýchlovarná kanvica: Ako ju používať správne a bezpečne?
LIFESTYLE

Rýchlovarná kanvica: Ako ju používať správne a bezpečne?

 • 0
 • 19.11.2022
Synchronizácia cyklu: Je toto spôsob, ako dostať šialené hormóny pod kontrolu?!
Pre ženy

Synchronizácia cyklu: Je toto spôsob, ako dostať šialené hormóny pod kontrolu?!

 • 0
 • 25.09.2022
Sienna Miller si zamilovala anglický vidiek. Jej chata vás ohúri!
Domácnosť

Sienna Miller si zamilovala anglický vidiek. Jej chata vás ohúri!

 • 0
 • 18.08.2022