Aká je najpopulárnejšia prísada v pleťovej kozmetike? Dvakrát hádaj!

Aká je najpopulárnejšia prísada v pleťovej kozmetike? Dvakrát hádaj!

  • Zdieľaj:
 • 4

Ingrediencií, ktoré sa používajú v pleťovej kozmetike sú tisíce a napriek tomu sú niektoré obľúbenejšie než iné. Azda najpopulárnejšia prísada v pleťovej kozmetike v súčasnosti je kyselina hyalurónová a možno aj vy máte doma krém či sérum, ktoré ju obsahujú. Všade sa o nej píše a zdá sa, že ju obsahujú takmer všetky pleťové produkty a velebia ju obyčajné ženy aj celebrity. Viete však o kyseline hyalurónovej všetko, čo je naozaj podstatné?

Je prirodzenou súčasťou tela

Vedeli ste, že ľudské telo produkuje kyselinu hyalurónovú prirodzene úplne samé? Nachádza sa najmä v pokožke, v kĺboch a v spojivových tkanivách a jej úloha je jasná – zadržiavať vodu, vyživovať a hydratovať. Jej názov „kyselina” mnohých odrádza, no nebojte sa, je to len pomenovanie a na pleť si akúsi leptajúcu vodičku určite nedávate. Ide vskutku o prírodnú zvlhčujúcu látku, ktorá naväzuje vlhko zo vzduchu a toto vlhko po celý deň dodáva pokožke. Vlhko ďalej v organizme aj zadržiava. Jednoduché, ako tento nový trend v pleťovej starostlivosti funguje, však? Ak sa pýtate, či kyselina hyalurónová predstavuje nejaké riziká alebo spôsobuje nejaké vedľajšie účinky, pravdepodobne nie. To, čo si telo vyrába samé je preň väčšinou úplne bezpečné.

Inšpiruj sa: Dokonalá aj na cestách? Osvoj si beauty tipy pre cestovateľky!

hydratácia pleti

Zdroj: Shutterstock®

Na krásu aj na bolesť

Keďže pôsobí ako prirodzené zvlhčovadlo, kyselina hyalurónová je skutočným elixírom krásy. Čím sme staršie, tým menej naše telo kyseliny hyalurónovej produkuje, a tak je potrebné túto látku priebežne dopĺňať. Keď jej totižto v tele nemáme dostatok, objavia sa viditeľné línie aj vrásky čo žiadna žena naozaj nepotrebuje. Ďalším pozitívnym efektom kyseliny hyalurónovej je teda omladzujúci efekt. Čím môže táto zázračná prírodná ingrediencia ešte poslúžiť je zbavenie bolesti kĺbov. V tomto prípade však musí byť kyselina hyalurónová podávaná injekčne. Injekčne sa však môže kyselina hyalurónová podávať aj v oblasti krásy.

kyselina hyalurónová v injekcii

Zdroj: Shutterstock®

Jeden produkt postačí

Kyselina hyalurónová je naozaj výnimočná a veľmi silná inregdiencia a dôvodov, prečo používať kyselinu hyalurónovú je veľa. Keďže platí, že by sa nič nemalo príliš preháňať, dermatológovia neodporúčajú používať súčasne viac produktov s jej obsahom – jeden dobrý teda stačí. Táto ingrediencia sa našťastie veľmi dobre znáša s takmer všetkými kvalitnými beauty prísadami, ako sú napríklad iné kyseliny (s výnimkou kyselín s nízkym pH ako je kyselina glykolová), ceramidy, vitamíny či retinoly. Záležať by sme si teda mali dať najmä na výbere toho správneho produktu pre vás a vašu pokožku. Pamätajte však, že cena často nie je ukazovateľom kvality.

Odporúčame: Domáce recepty pre krásu: Škoda, že si o nich nevedela skôr!


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Chromíková 12.09.20 12:10

MC
karma
111.00

Určite je kyselina hyalurónová po štyridsiatke dôležitá.

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 13.09.20 07:35

ĽŠ
karma
100.00

Výborný článok, určite si treba dať záležať najmä na výbere toho správneho produktu.

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 13.09.20 19:18

MM
karma
118.00

veľmi dôležitá, telu prirodzená ingrediencia

 • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 14.09.20 08:18

DB
karma
106.00

V obchode vyhľadávam krémy , ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú, vždy uprednostním produkt, ktorý ju obsahuje

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Feng Šuej ako akupunktúra priestoru a umenie žiť
Inšpirácie

Feng Šuej ako akupunktúra priestoru a umenie žiť

 • 0
 • 11.03.2022
Do kín prichádza Film roka s Penélope Cruz a Antoniom Banderasom
LIFESTYLE

Do kín prichádza Film roka s Penélope Cruz a Antoniom Banderasom

 • 0
 • 26.05.2022
Ovocné a zeleninové šťavy: Poznáš pravidlá ich pitia?
Inšpirácie

Ovocné a zeleninové šťavy: Poznáš pravidlá ich pitia?

 • 3
 • 02.07.2022
TOPlist