Jazvy po akné alebo nechcené tetovanie? Zbav sa ich raz a navždy!

Jazvy po akné alebo nechcené tetovanie? Zbav sa ich raz a navždy!

Jazvy po akné, veľké materské znamienka alebo jazvy po úrazoch či autonehodách – to všetko sú nedokonalosti kože, ktoré, predovšetkým nás ženy, dokážu mimoriadne potrápiť a zatlačiť naše sebavedomie hlboko pod bod mrazu. Ale nezúfajte, pretože riešenie existuje! Avšak nejde o žiadne domáce recepty alebo babské rady, ktoré sľubujú zázraky na počkanie. Ide o skrášľujúci zákrok, ktorý vám predstavíme v dnešnom článku.

Účinný spôsob, ako dosiahnuť krajší vzhľad

Ako ste si už zrejme domysleli, takýto druh úpravy nášho zovňajšku a odstránenie nedokonalostí, patrí do kompetencie plastickej chirurgie. My však dnes vašu pozornosť upriamime na zákrok (naozaj to nie je také hrozivé ako to znie), ktorý nepatrí výlučne do rúk plastického chirurga, ale skôr profesionálneho dermatológa. Pozrieme sa totiž na takzvanú dermabráziu, ktorá je nechirurgickým zákrokom. S týmto úkonom sa môžete pokojne stretnúť aj pod pojmom mikrodermabrázia a vo svete nejde o žiadnu novinku.

Neprehliadni: Ako sa rýchlo zbaviť oparu? Vyskúšaj týchto 5 prírodných pomocníkov!

čo je mikrodermabrázia

Zdroj: Shutterstock®

Dermabrázia verzus mikrodermabrázia

Avšak pozor, dermabrázia a mikrodermabrázia nemajú úplne totožný význam – zatiaľ, čo v prvom prípade ide o hlbší zásah do kože, mikrodermabráziu nemusí vykonávať nutne lekár, nakoľko ide o menej agresívnu metódu zlepšenia stavu vašej pleti a pokožky. Takýto druh dermabrázie vám bežne vykoná aj kozmetička, vo výnimočných prípadoch zdravotný asistent, podľa poškodenia vašej pleti, avšak výlučne v sterilnom prostredí.

Dermabráziu môžeme prirovnať k akémusi obrusovaniu kože drsnejším povrchom, ale neľakajte sa a nepredstavujte si hneď technickú dielňu, plnú brúsnych kotúčov. Naopak, zákrok je absolútne bezbolestný a šetrný k vašej zdravej pokožke, hoci nemilosrdný k tej poškodenej.

spôsoby skrášľovania pleti

Zdroj: Shutterstock®

Tetovanie ako mladícka nerozvážnosť? Zbavte sa ho!

Takýmto spôsobom sa napríklad viete zbaviť nechceného alebo omrzeného tetovania. Zvyčajne sa vykonáva pri podaní lokálneho anestetika. Niekedy sa môže stať, že pár minút je ešte pokožka podráždená, dokonca môže občas až mierne krvácať. Miesto sa však, pri správnej starostlivosti, rýchlo zahojí. V prípade, že ide o výraznejšie alebo hlbšie poškodenie kože, dermabrázia sa môže aplikovať viackrát, s určitým časovým odstupom. V dnešnej dobe je však veľkým hitom vo svete skrášľovania práve takzvaná diamantová dermabrázia (súčasť šetrnejšej techniky – mikrodermabrázie).

Odporúčame: Nakopni sa s prírodou: Bylinkové sérum je pohladením pre pleť!

ako sa zbaviť jaziev po akné

Zdroj: Shutterstock®

Poradí si aj s vráskami

Dermabrázia vás dokáže zbaviť nielen jaziev alebo škvŕn, ale aj vrások. Reč je o povrchovom pílingu, avšak o čosi účinnejšom, než je ten, ktorý si doprajete samy doma. Na konci tohto zákroku je dokonca zvýšená produkcia kolagénu, ktorý naša pokožka potrebuje ako soľ. Výsledkom tejto dermatologickej metódy je teda neporovnateľne jemnejšia a hladšia pokožka. Siahajú po nej predovšetkým ľudia s jazvami po akné, rozšírenými a upchatými pórmi, takzvanými krupičkami, striami, vráskami, spomínaným nechceným tetovaním alebo s mastnou pleťou.

Vyskúšaj: Hadí olej skutočne existuje: Pomôže ti lepšie, ako ten najdrahší krém


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Milka Damašková 20.07.18 00:51

MD
karma
132.00

Je skvelé, že sú dnes takéto možnosti...jazvy po ťažkom akné má aj moja dcéra, zatiaľ ich nerieši,ale možno v budúcnosti sa rozhodne aj ona pre podobný zákrok..

  • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 20.07.18 07:02

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé, o tomto zákroku som ešte nepočula.

  • 1
Odpovedať

Jana Uhrová 22.07.18 10:10

JU
karma
103.00

tieto jazvy po akné sú nepríjemné, je super keby takýmto zákrokom vymiznú alebo vyblednú... ale počula som že najúčinnejšie to je na nie viac ako rok staré jazvy, že potom to už tolko neúčinkuje..

  • 1
Odpovedať

Zuzana Szocsova 03.12.18 15:46

ZS
karma
100.00

o tychto veciach som uz pocula, mikrodermabraziu som vyskusala len raz, takze k nejakym ucinkoms a neviem vyjadrit

  • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 16.02.19 18:04

JK
karma
100.00

Našťastie tento problém nemám a ani tetovanie

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní