Poradíme, ako si správne vybrať krém podľa typu pleti: Vieš to?

Poradíme, ako si správne vybrať krém podľa typu pleti: Vieš to?

Dermatológovia odporúčajú používať hydratačné pleťové krémy, ktoré zvlhčujú pleť a dodávajú jej dávku hydratácie počas dňa, a to najmä v zimnom období. No nájsť ten správny je niekedy nadľudským výkonom. Existujú milióny krémov, ktoré majú rôznorodé účinky na našu pokožku. A keďže každá z nás chce pre seba len to najlepšie, je nám jasné, že rozhodnúť sa v drogérii pre ten správny krém, nie je jednoduché a vždy možné (hlavne nie, ak vás čaká netrpezlivý partner alebo začnú vyvádzať vaše deti).

Množstvo rôznych výrobcov, rôzne účinky, rôzna konzistencia, no k tomu všetkému sa pridáva aj otázka: Viete, aký máte typ pleti? Je vaša pokožka suchá, mastná, normálna alebo zmiešaná? Aj tento fakt ovplyvňuje konečný výber správneho pleťového krému. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, ktorý krém je pre vašu pleť najlepší!

Pozri aj: Prečo staviť na výplach nosa a nosových dutín? Ako ti pomôže?

normálny typ pleti

Zdroj: Shutterstock®

Normálny typ pleti

Tie, čo sú majiteľkami normálnej pleti, sa narodili pod šťastnou hviezdou. Takáto pleť nie je ani suchá, ani príliš mastná. Jej hydratácia je optimálna, nemá príliš veľké sklony ku vzniku nedokonalostí, nie sú na nej viditeľné póry a netrpí žiadnou citlivosťou.

V tomto prípade môžete teda siahnuť po akomkoľvek pleťovom kréme, a to doslova. Pri výbere sa však riaďte aktuálnym ročným obdobím. Počas zimných mesiacov používajte hutnejšie krémy s obsahom olejov, ktoré pokožku budú dostatočne vyživovať a chrániť. V prípade, že ste spozorovali prvé vrásky, tak odporúčame protivráskové krémy s liftingovým účinkom.

suchá, citlivá a podráždená pokožka

Zdroj: Shutterstock®

Suchý a citlivý typ pleti

Suchá pleť je príliš citlivá na vonkajšie zmeny. Síce sa jej majiteľky môžu tešiť z menších (takmer neviditeľných) pórov, no na druhej strane je menej elastická, náchylná na predčasné starnutie a tvorbu vrások. Častokrát trpí začervenaním a nepríjemným pocitom pnutia z dôvodu nedostatočnej hydratácie a výživy. Dokonca sa na nej môžu vytvárať šupinky a pod.

Pri suchej pleti je najlepšie siahnuť po krémoch, ktoré dodajú vašej pleti extra dávku hydratácie. V tomto prípade platí, že čím suchšia pleť, tým mastnejší krém by ste mali používať.

Odporúčame: Poznáš zázračné účinky skorocelu? Prečo ho mať stále po ruke?

mastná pleť s rozšírenými pórmi a akné

Zdroj: Shutterstock®

Mastný typ pleti

Opak suchej pleti. Ide o extrém, kedy pokožka produkuje príliš veľké množstvo kožného mazu, ktorý síce zabezpečuje hydratáciu pokožky, no na druhej strane spôsobuje lesk T-zóny. Mastná pleť je náchylnejšia na vznik akné, vyznačuje sa rozšírenými pórmi a inými nedokonalosťami.

Ak ste majiteľkami mastnej pleti, v tomto prípade je najlepšie siahnuť po hydratačných pleťových krémoch, avšak bez obsahu olejov. Vyhnite sa tiež používaniu pleťových olejov a iných pleťových zvlhčovačov, ktoré by mohli spôsobiť nadmerné lesknutie pleti. Vhodné sú tiež pleťové krémy s gélovou konzistenciou, ktoré pomáhajú regulovať kožný maz.

Pharma Hyaluron pleťové krémy

Zdroj: Shutterstock®

Pharma Hyaluron pleťové krémy

Nech už ste majiteľkami akéhokoľvek typu pleti, skvelú službu pre vás spravia pleťové krémy Pharma Hyaluron, ktoré pokožku hydratujú, regulujú vrásky a stimulujú produkciu vlastnej kyseliny hyalurónovej. Práve tá zabezpečuje hydratáciu pokožky v jej epidermálnych vrstvách.

Kompletnú ponuku pleťových krémov Pharma Hyaluron nájdete na www.naturprodukt.sk.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 11.12.18 05:51

ĽŠ
karma
100.00

Dobré rady!

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 11.12.18 17:24

MM
karma
100.00

pre mňa už len jedna rada - protivráskové krémy s liftingovým účinkom

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 11.12.18 22:21

karma
115.00

Mám normálnu pleť a mám aj svoje obľúbené krémy,ale vždy rada vyskúšam aj nové.

  • 0
Odpovedať

Dominika Kováčová 12.12.18 14:11

DK
karma
-1.00

mne najviac pomáha panenský olivový olej. Na vatový tampón zmiešam vodu s olejom a pleť je úplne jemná, vyživená

  • 0
Odpovedať

Patrícia Ďuričová 13.12.18 10:35

karma
-1.00

Mám mastný typ pleti takže som veľmi výberavá čo sa týka krémov jediné naozaj dobre a odskúšané sú gélové krémy ktoré sa ako jediné normálne vstrebávajú a nezanechajú pleť mastnú :)

  • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 24.01.19 17:41

LK
karma
100.00

Mám suchú, mladú pleť ale pod oči používam Pharma Hyauluron na vrásky nakoľko ich mám už asi od 10tich

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 12.04.19 14:48

karma
127.00

Moja pokožka sa počas roka mení, v zime a v lete potrebujem rôzne krémy.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní