To vážne?! Neuveríš, aký je najnovší hit v starostlivosti o pleť!

To vážne?! Neuveríš, aký je najnovší hit v starostlivosti o pleť!

Svet pleťovej kozmetiky sa opäť otriasa v základoch. Po tom, čo sme vás informovali o trende menom pleťový fasting, prichádza na scénu najnovší hit v starostlivosti o pleť. Ten sa neopiera o nič iné ako o prírodu a o to, aké výnimočné a nesmierne zdravé ingrediencie nám ponúka. A práve jedna z prírodných ingrediencií je podstatou celého pleťového ošiaľu. O čo konkrétne ide?

Paradajková psychóza

Sú vynikajúce, majú málo kalórií a ľudskému telu ponúkajú mnoho zdravotných benefitov. Aj toto je hneď niekoľko skvelých dôvodov na to, prečo jesť paradajky každý jeden deň. Na to, že paradajky nie sú zdravé len pre naše vnútro, ale aj zovňajšok, však prišli len nedávno vedci v beauty laboratóriách. Tento poznatok využili expresne rýchlo a, takpovediac, naplno, preto výsledok ich snaženia môžeme pozorovať už teraz v ponuke rôznych kozmetických značiek. Tá sa totiž najnovšie rozširuje o paradajkovú pleťovú kozmetiku, vďaka ktorej bude pokožka nielen krásna, ale aj zdravá.

Inšpiruj sa: Ako sa starať o orchideu, aby krásne kvitla? Keď je smädná, ukáže to!

kozmetika z paradajok

Zdroj: Shutterstock®

Sila vitamínu C

Beauty produkty z paradajok sú navrhnuté tak, aby naplno využívali potenciál tohto chutného červeného plodu bohatého na zdravé karotenoidy. Vitamín C, ktorého paradajky obsahujú naozaj dostatok, pôsobí ako silný antixodant, ktorý pleť chráni pred voľnými radikálmi a tiež podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu v pleti. Medzi najsilnejšie antioxidanty môžme zaradiť aj lykopén, ktorý paradajky obsahujú tiež. Lykopén pleť ochraňuje pred voľnými radikálmi, oxidačným stresom a škodlivým UV žiarením. Paradajková pleťovka tak pleť chráni, vyživuje a vypína. 

Domáce produkty ako riziko

Možno vám ihneď po prečítaní tohto článku napadlo zbehnúť do chladničky a poukladať si plátky paradajok na tvár alebo si pripraviť masku z domáceho kečupu, či otestovať, čo s pleťou urobí paradajková šťava. Dermatológovia však odporúčajú DIY paradajkové beauty produkty z pleťovej starostlivosti radšej vynechať. Paradajky sú totiž kyslé a ako všetko kyslé sú potenciálnym adeptom na podráždenie pokožky. Čo sa paradajkovej kozmetiky týka, odporúča sa skôr investovať do overených a vopred testovaných krémov a sér. Pre paradajkovú kozmetiku si teda radšej zbehnite do obchodu alebo si ju objednajte online.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 30.08.20 23:17

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavý nový hit!

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 01.09.20 01:01

MD
karma
132.00

To im trvalo dosť dlho, kým na to prišli :))

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní