Ako si nepokaziť líčenie? Vyhni sa faux pas pri aplikácii mejkapu!

Ako si nepokaziť líčenie? Vyhni sa faux pas pri aplikácii mejkapu!

  • Zdieľaj:
 • 3

Mejkap, ktorý mnohé ženy nazývajú aj krycí krém, je jeden z najdôležitejších krokov na ceste k dokonalému líčeniu. Ak ho používame správne, dokáže zakryť chybičky krásy a pleť doviesť k absolútnej dokonalosti. Aj pri aplikácii mejkapu však existujú základné faux pas, teda chyby, ktorých sa denne dopúšťame a škodíme tak len samé sebe a svojmu výslednému vzhľadu. Tieto prešľapy nám navyše často pridávajú na veku, čo je neželaný efekt azda pre každú z nás. Ako si nepokaziť líčenie a tieto chyby z nášho líčenia úplne eliminovať?

Podcenená príprava pleti

Ani ten najdrahší mejkap na svete nebude vyzerať dobre tam, kde útočí dehydratácia pokožky. Správna hydratácia pleti je teda kľúčom k jej poctivej príprave na aplikáciu mejkapu. Pamätajte, že len hydratovaná pokožka pôsobí mladistvo, sviežo a žiarivo. Dehydratovaná pokožka pôsobí v kombinácii s krycím krémom ako vysušená, stará a veľmi zle vyzerajúca maska. V príprave pokožky na aplikáciu mejkapu hrá svoju rolu aj báza pod mejkap, ktorú mnoho žien akosi opomína a tiež podceňuje. Využite bázu pre svoju výhodu a zvoľte si správny typ práve pre vašu pokožku. Existuje mnoho druhov, no medzi najobľúbenejšie patria bázy pod mejkap s hydratačným účinkom i primeri so schopnosťou vyhladiť póry alebo neutralizovať začervenané miesta na pleti.

Inšpiruj sa: Základný tip pre žiarivú pleť: Toto ťa rozjasní nech si kdekoľvek!

ako na dokonalý mejkap

Zdroj: Shutterstock®

(Ne)správny typ

Medzi najčastejšie chyby v líčení, ktoré nám jednoducho pridávajú na veku, je výber nesprávneho druhu mejkapu v závislosti od potrieb ktorej-tej pleti. Mnohé ženy majú pocit, že čím hutnejší mejkap zvolia, tým lepšie. Asi sa spoliehajú na to, že ťažké krycie krémy zakryjú naozaj každú nedokonalosť pleti. Aj menej hutné mejkapy však dobre kryjú a nepôsobia na pleti ako neprirodzená maska. Mejkap artisti odporúčajú voliť skôr ľahšie mejkapy, ktoré sa dajú v prípade potreby vrstviť. Čím je ženská pleť staršia, tým ľahší mejkap vyžaduje.

ako si nepokaziť mejkap

Zdroj: Shutterstock®

(Ne)správny odtieň a prehnaná fixácia

Azda najväčší hriech robíme v súvislosti s mejkapom už pri jeho výbere, pričom sa štatisticky prikláňame k minimálne o odtieň tmavšiemu mejkapu. Pamätajte, že táto chyba nás stojí naozaj veľa a naša pleť vyzerá hneď o niekoľko rokov staršie. Ak volíte tmavší odtieň mejkapu preto, aby ste vyzerali opálene, okamžite s tým skoncujte. Namiesto toho si zvoľte mejkap, ktorý dokonale splynie s vaším prirodzeným odtieňom pleti a efekt opálenia nechajte na bronzer či lícenku. Dobrá rada na záver od skúsených mejkap artistov: Mejkap si nikdy nefixujte nánosmi púdra. Púder aplikujte vždy v tenkej, no dostatočnej vrstve na to, aby sa mejkap nikam nepohol po celý deň. Čím menej púdru, tým mladistvejšie pleť pôsobí.

Zaujme ťa: Nový trend v pleťovej starostlivosti: Čo je pleťový fasting?


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 27.09.20 06:41

ĽŠ
karma
100.00

Správna hydratácia pleti je určite kľúčom na aplikáciu mejkapu; výborné rady!

 • 0
Odpovedať

Ivana Hlôšková 04.10.20 00:36

IH
karma
-1.00

Skvelé rady! Veľa žien podceňuje hydratáciu pleti a kvalitný podkladový primer

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 28.10.20 20:40

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Aká bude TOP farba na vlasy pre rok 2023? V kurze ich bude hneď niekoľko
Vlasy

Aká bude TOP farba na vlasy pre rok 2023? V kurze ich bude hneď niekoľko

 • 1
 • 09.01.2023
TOP aktívne zložky na aknóznu pleť: Ktorým látkam sa dozaista poteší?
Akné

TOP aktívne zložky na aknóznu pleť: Ktorým látkam sa dozaista poteší?

 • 1
 • 19.11.2022
Kyselina ferulová v kozmetike – prečo ju vyhľadávať v pleťových prípravkoch?
Pleť

Kyselina ferulová v kozmetike – prečo ju vyhľadávať v pleťových prípravkoch?

 • 2
 • 26.01.2023