Ako posilniť vlasové korienky a zastaviť vypadávanie vlasov? Skús ruský trik

Ako posilniť vlasové korienky a zastaviť vypadávanie vlasov? Skús ruský trik

  • Zdieľaj:
 • 3

Vypadávanie vlasov môže postihnúť len pokožku hlavy alebo celé telo. Môže ísť o dočasný alebo trvalý problém s nezvratnými následkami. Vypadávanie vlasov môže mať rovnako rôzne príčiny. V niektorých prípadoch sa hovorí o vypadávaní v dôsledku hormonálnych zmien, no príčinou môže byť aj dedičnosť, zdravotný stav či jednoducho povedané – starnutie. Je to však problém, ktorý rovnako postihuje ženy ako aj mužov.

Nadmerné vypadávanie vlasov, známe aj ako alopécia, je častokrát nezvratné a tento problém ľudia riešia čiapkami alebo parochňami, ktoré sú akousi náhradou za prirodzené ľudské vlasy. Avšak je to stav, ktorý je potrebné konzultovať s lekárom alebo inými odborníkmi na danú problematiku. My sa však poďme baviť o bežnom alebo sezónnom vypadávaní vlasov. Je totižto prirodzené, že nám denne padajú vlasy – nachádzať ich môžeme na vankúši, na oblečení alebo v odtoku. Keďže každý vlas má svoj vlastný rastový cyklus, je prirodzené, že na jeho konci vypadne. Nadmerné vypadávanie však môžeme pozorovať po lete alebo po zime.

V letnom období sú naše vlasy namáhané slnečným žiarením, chlórovanou či morskou vodou, čo naše vlasy zaťažuje a ničí. V zimnom období na ne pôsobí mráz a chlad, ktorý je neraz náhle striedaný teplotnými zmenami vo vykúrených miestnostiach. Ako sa popasovať s takýmto sezónnym padaním vlasov? Ruská lekárka odporúča špeciálny balzam, respektíve masku na vlasy.

maska na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Maska na vlasy, ktorá posilní vlasové korienky

Aj slabé vlasové korienky sú častokrát príčinou vypadávania vlasov. Ak je obmedzený prísun krvi ku korienkom, vlasy môžu rásť pomalšie alebo nemusia rásť vôbec, no tiež sa skracuje ich životný cyklus, v dôsledku čoho môžeme mať pocit, že naše vlasy padajú v nadmernom množstve a postupne rednú. Ruská lekárka však v tomto prípade odporúča akýsi balzam alebo masku na vlasy, ktorá zlepší ich štruktúru a zároveň zastaví ich rednutie.

Základom je mrkva – teda, je to jediná ingrediencia, ktorú potrebujete. Táto koreňová zelenina obsahuje vitamín C a E, ktorý pôsobí ako antioxidant. Chráni vlasovú pokožku, vlasové korienky a aj samotné vlasy pred negatívnym vplyvom vonkajších faktorov. Takisto zlepšujú cirkuláciu krvi vo vlasovej pokožke čím pôsobia aj ako skvelé zložky pred predčasným šedivením vlasov. Mrkva takisto stimuluje rast vlasov, posilňuje ich, bráni lámaniu a vypadávaniu vlasov, takisto zlepšuje ich štruktúru.

Neprehliadni: Najčastejšie choroby muškátov: Čo trápi tie tvoje?

účinky mrkvy na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Mrkvový balzam na vlasy

Nepotrebujete nič viac, len mrkvu. Tú si očistite a nastrúhajte najemno. Mrkvu naneste na pokožku hlavy – tesne k vlasovým korienkom a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Následne opláchnite vodou. Masku sa odporúča aplikovať aspoň 5-krát po sebe a keď pocítite, že sú vaše vlasové korienky posilnené, tak prejdite na akúsi udržiavaciu fázu a masku na vlasy aplikujete raz do mesiaca.

Skvelou alternatívou je aj mrkvový olej, ktorý môžete použiť ako masku na vlasovú pokožku alebo pár kvapiek pridať do svojho šampónu na umývanie vlasov.

Vyskúšaj: Trendy letné účesy z dlhých vlasov: Vrkoče v centre pozornosti


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Jana Komadová 03.06.21 20:03

JK
karma
108.00

Mrkvovu masku rada vyskúšam

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 04.06.21 05:32

ĽŠ
karma
110.00

Rada vyskúšam, vďaka za tip!

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 04.06.21 22:54

karma
109.00

Dobre vedieť. Ja si po umytí vlasov šampónom a nanesení balzámu,oplachujem vlasy so studeno-vlažnou vodou na prekrvenie pokožky.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Súťaž Hvězda a Hviezda GERnétic 2021 odštarovala: Jej cieľom je tentoraz podnikateľky povzbudiť v neľahkých časoch
Voľný čas

Súťaž Hvězda a Hviezda GERnétic 2021 odštarovala: Jej cieľom je tentoraz podnikateľky povzbudiť v neľahkých časoch

 • 3
 • 16.03.2021
Problematické štúdium, ale aj neobyčajné nadanie: Ako vychovávať deti s ADHD?
Voľný čas

Problematické štúdium, ale aj neobyčajné nadanie: Ako vychovávať deti s ADHD?

 • 5
 • 24.05.2021
Existuje výchova bez porazených? Edukatívny webinár priblíži, ako riešiť konflikty s dieťaťom
Inšpirácie

Existuje výchova bez porazených? Edukatívny webinár priblíži, ako riešiť konflikty s dieťaťom

 • 0
 • 17.05.2021
TOPlist