Tipy pre jemné vlasy: Takto im ľahko dodáš objem a posilníš ich

Tipy pre jemné vlasy: Takto im ľahko dodáš objem a posilníš ich

Ak patríte medzi ľudí, ktorým neboli do vienka nadelené pevné vlasy s bohatým objemom, určite sa niekedy pozastavujete nad tým, či je vôbec možné dosiahnuť tento efekt aj na prirodzene jemných vlasoch a čo pre ne urobiť, aby vaše účesy nepôsobili spľasnuto a bez života. A keďže vieme, že každá žena sa chce pýšiť svojou korunou krásy, zobrali sme si pod drobnohľad aj tento typ vlasov, ktorý by sa dal označiť za problematický.

Verte však, že aj jemným vlasom dokážete správnou starostlivosťou a tipmi, ktoré spomíname v článku, dopomôcť k tomu, aby vyzerali naozaj očarujúco. Musíte mať ale na pamäti, že prirodzene jemné vlasy sú aj o polovicu tenšie ako vlasy, ktoré by sme mohli charakterizovať ako normálne. Preto s nimi treba zaobchádzať šetrne a aj oveľa citlivejšie. A ako teda pomôcť jemným vlasom, aby nadobudli želaný objem? Čítajte ďalej.

Pozri aj: Prírodná liečba akné: Tieto bylinky a prírodné ingrediencie naozaj fungujú!

strihy pre jemné vlasy

Zdroj: Shutterstock®

1. Stavte na strih vlasov

Asi nič nedokáže tak efektne oživiť vaše vlasy ako správne zvolený strih. Jemným vlasom svedčia najmä krátke strihy. Čím sú totiž vlasy dlhšie, tým je aj ťažšie dosiahnuť želaný objem. Veľmi obľúbeným a pre jemné vlasy ideálnym strihom je tzv. bob, ktorý možno oživiť ofinou. Jeho výhodou je aj to, že sa hodí k viacerým typom tváre.

Ak sa však nechcete vzdať dlhších vlasov, nechávajte si ich aspoň zastrihnúť do jednej dĺžky, aby pôsobili bohatšie a nezabudnite si ich nechať pravidelne podstrihávať, keďže rozdvojené končeky aj „vyrastený“ strih sú z hľadiska jemných vlasov pohromou.

starostlivosť o vlasy

Zdroj: Shutterstock®

2. Opatrnosť pri výbere vlasových produktov sa oplatí!

Majiteľky jemných vlasov by si mali dávať väčší pozor pri výbere vlasovej kozmetiky a dohliadať na jej kvalitu. Určite by sa však mali vyhnúť produktom 2v1 či takým, ktoré obsahujú alkohol. Ten by tento typ vlasov zbytočne presušoval. 

Rovnako nie je vhodné zaťažovať vlasy veľkým množstvom kondicionérov či masiek, i keď starostlivosť je, samozrejme, potrebná. No na jemné vlasy nenanášajte ošetrujúce prípravky ku korienkom, používajte primerané množstvo a po ich pôsobení ich nezabudnite starostlivo zmyť. Ideálne je používať vlasové produkty na báze vody a bez množstva silikónov či iných zaťažujúcich látok.

vlasové prípravky pre jemné vlasy

Zdroj: Shutterstock®

3. Dávajte si pozor aj na úpravu vlasov

Jemné vlasy sú zároveň krehké, ľahko sa lámu a poškodzujú, preto by malo byť ich trenie uterákom či násilné rozčesávanie absolútnym tabu. Žehličky na jemné vlasy tiež nie sú ideálnou voľbou, skôr je vhodné využiť fén, avšak nie s horúcim, ale s vlažným vzduchom.

Fénovanie v kombinácii so stylingovým prípravkom na podporu objemu je tým, čo posunie výzor jemných vlasov o niekoľko úrovní vyššie. Nezabudnite však na to, že ani s tužidlom to netreba preháňať, aplikujte menšie množstvo na korienky vlasov a potom vyfúkajte s pomocou kefy. Dôležité je ich vyfénovať naozaj dosucha, aby vlasy pôsobením vlhkosti znovu nespľasli. Na fixáciu nepoužívajte extra silný lak, ale skôr jemnejší, aby vám vaše pramienky zbytočne nezlepil.

cestička vo vlasoch

Zdroj: Shutterstock®

4. Meňte cestičku vo vlasoch

Veľmi jednoduchým a účinným trikom je obmieňanie miesta cestičky vo vlasoch. Vlasy si totiž po čase zvyknú na jeden účes a takpovediac sa „uležia“. Tým, že budete cestičku vo vlasoch meniť častejšie, uchránite si aj ich objem.

Zaujme ťa: Kožné choroby a slnko: Naozaj slnečné lúče pomáhajú pri liečbe?

spánok v hodvábe

Zdroj: Shutterstock®

5. Spávajte v hodvábe

Ako sme už spomínali, jemné vlasy sa dokážu ľahko poškodiť, sú ako páperie a často elektrizujú, preto si zaslúžia extra starostlivosť, a to nielen v rámci kozmetického vlasového ošetrenia. Pomôžete im aj tak, že si na spánok zvolíte obliečky z hodvábu. Tie sú totiž k vlasom oveľa šetrnejšie a minimalizujú riziko ich poškodenia aj straty.

jedlo pre zdravé vlasy

Zdroj: Shutterstock®

6. Podporte svoje jemné vlasy stravou

Vlasy sú krásne, keď sú zdravé, preto aj svoje jemné vlasy podporujte vhodnou stravou obsahujúcou omega-3 mastné kyseliny, vitamíny A, C či B12. Pre zdravie vlasov, ale aj vlasovej pokožky sú taktiež potrebné bielkoviny, biotín, selén či zinok.

A kde to všetko nájdete? V jedálničku si doprajte vajíčka, ryby, strukoviny, zelenú zeleninu a napríklad aj také para orechy.

nechajte vlasom voľnosť

Zdroj: Shutterstock®

7. Nechajte vlasom voľnosť

Možno ste už počuli o tom, že dlhodobé nosenie copov, vrkočov či drdolov nie je vo všeobecnosti pre vlasy tým pravým orechovým. A vonkoncom nie pre jemné vlasy!

Keď už si ich viažete do copu, snažte sa, aby ste ich neuťahovali gumičkou na rovnakom mieste. Ak sa však dá, noste vlasy rozpustené.

Vybrali sme: Levanduľová tinktúra odstráni mnohé zdravotné ťažkosti. Ako si ju vyrobiť?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Alžbeta Stanková 25.07.19 08:10

AS
karma
108.00

veru, dlhé vlasy by nemali nosiť dámy s jemnými vlasmi

  • 2
Odpovedať

Alexandra Semanová 25.07.19 11:26

AS
karma
-1.00

Ja osobne mám neskutočne jemné vlasy. Ďakujem za skvelé tipy, ktoré určite vyskúšam.

  • 1
Odpovedať

Katarína Konečná 25.07.19 16:14

KK
karma
111.00

aj ja mám jemné vlasy, ďakujem za rady

  • 1
Odpovedať

Erika Semanová 05.02.20 19:57

ES
karma
-1.00

Skvelé a praktické tipy na objemný účes.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní