Bomba do kúpeľa?! Šumivý relax s použitím obyčajných ingrediencií

Bomba do kúpeľa?! Šumivý relax s použitím obyčajných ingrediencií

Vyskúšali ste už bombu do kúpeľa? Pokiaľ áno, tak nám istotne dáte za pravdu, že ide o zaujímavý relaxačný zážitok. No a načo si kupovať drahé bomby do kúpeľa, keď si ich môžete vyrobiť s pomocou obyčajných ingrediencií aj doma?

Krásne „šumivky“ s rôznymi účinkami

Okrem toho, že bomby do kúpeľa potešia vaše oči, zapôsobia aj na ostatné zmysly, keď ich vhodíte do vášho kúpeľa. Krásne sfarbia vodu a rozvoniavať to bude vo vašej kúpeľni podľa toho, aké esencie si do bomby vyberiete. No a pri ich šumení vo vani bude relaxovať nielen duša, ale aj vaša pokožka. Ingrediencie, ktoré obsahuje podomácky vyrobená „šumivka“, pôsobia totiž blahodarne, a to predovšetkým na problematickú pokožku.

Hovoríme v prvom rade o sóde bikarbóne, ktorá dokáže pokožku účinne zbaviť nečistôt a oslobodiť póry od nadbytočného mazu. Koža je po kúpeli v sóde bikarbóne jemná a vláčna. No nemôžeme zabudnúť ani na jej protizápalové a antimykotické účinky, ale aj to, že takýto kúpeľ dokáže na dlhšiu dobu eliminovať telesné pachy, čo istotne oceníte najmä v letnom období.

Pozri aj: Použitie sódy bikarbóny: 7 jednoduchých trikov, ktoré musíte poznať!

bylinkové bomby do kúpeľa

Zdroj: Shutterstock®

Ingrediencie na výrobu bomby do kúpeľa

Základom receptu sú: 3 diely sódy bikarbóny,  2 diely kyseliny citrónovej a 1 diel kukuričného škrobu. Ostatné suroviny sú voliteľné. Do vašej bomby do kúpeľa môžete pridať aj pár kvapiek vášho obľúbeného oleja, vonnú esenciu podľa výberu, kozmetické farbivo, ale aj lupienky sušených kvetov či liečivé bylinky.

Okrem uvedených ingrediencií budete potrebovať aj: rukavice, formu na bomby (no nemusí byť len guľového tvaru), misku na prípravu, fľaštičku s rozprašovačom a prevarenú vodu.

ako vyrobiť bombu do kúpeľa

Zdroj: Shutterstock®

Postup výroby

Nezabudnite si navliecť rukavice a potom sódu bikarbónu, kyselinu citrónovú a kukuričný škrob dôkladne vymiešajte v pripravenej miske. V tomto momente môžete pridať aj trošku farbiva, sušené bylinky či kvietky a vybranú voňavú esenciu, ktorou šetrite, aby ste si nevyrobili „hlavybôľ“. Keď máte všetko zmiešané, príde na rad fľaška s rozstrekovačom, ktorú ste naplnili vodou. Suchú zmes s ingredienciami pomaly a v malých dávkach ostrekujte a neustále premiešavajte. Na pridávanie vody musíte byť špeciálne opatrní, pretože ak jej nastriekate naraz veľa, môže vám zmes vyšumieť pred očami. Takže trpezlivosť je naozaj na mieste.

Priebežne zmes vyskúšajte stlačiť v dlani. Pokiaľ sa prestane sypať a nadobudne tvar, môžete pristúpiť k ďalšej fáze receptu. V tomto bode už budete potrebovať formu, ktorej obe strany naplňte vytvorenou zmesou a pritlačte dokopy. Malú chvíľku počkajte a bombu jemne vyberte. Určite vám to pripomenie vaše detské roky a hranie sa s mokrým pieskom, avšak vy sa nemôžete priveľmi zdržiavať, pretože vám medzičasom môže pripravená zmes vyschnúť. Hotové bomby treba dať dostatočne dlho (zo dva dni) odstáť na suché miesto.

Veríme, že si kúpeľ s vlastnoručne vyrobenými bombami naozaj užijete a nezabudnite sa so svojím výtvorom podeliť s blízkymi ľuďmi. Pokiaľ na vaňu nedajú dopustiť, určite im váš darček vyčaríte úsmev na tvári.

Inšpiruj sa: Ako interpretovať sny? Zisti o sebe fascinujúcu pravdu! (III. časť)


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Anton Marek 12.04.19 11:13

karma
127.00

Nevyzerá to náročne, ale iste existuje spôsob ako to pokaziť :)

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 15.07.19 07:39

JK
karma
100.00

Treba trocha zručnosti a trpezlivosti je to super darček

  • 1
Odpovedať

Kristína Sekeráková 27.04.20 19:34

KS
karma
133.00

Šumivé bomby do kúpeľa som si nesmierne zamilovala :-) Aj keď je pravda, že sama si ich nevyrábam, skôr stavím na pohodlnosť a si ich vždy kúpim, pričom dbám na to, aby boli výhradne na prírodnej báze :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní