Tieto signály upozorňujú na hroziaci zápach z úst: Poznáš ich všetky?

Tieto signály upozorňujú na hroziaci zápach z úst: Poznáš ich všetky?

Pocit nepríjemného dychu a zápach z úst patrí medzi pomerne rozšírené problémy, ktoré trápia ľudí po celom svete. Samozrejme, ide o problémy, ktoré súvisia s ústnou dutinou. V skutočnosti, aj tí, ktorí sa o seba príkladne starajú, čo znamená, že sa zdravo stravujú a ústnu dutinu nezanedbávajú, môžu mať problém so zlým dychom. Príčinu je potrebné v tomto prípade hľadať v baktériách, ktoré sa usádzajú v ústnej dutine a na povrchu jazyka.

Halitózu však človek dokáže zmierniť. Dôležité je odhaliť príčiny jej vzniku. Aké sú však prvotné príznaky, ktoré vám napovedia, že s vaším dychom nie je niečo v poriadku?

Odporúčame: Pšeničné proteíny a ich účinky na naše vlasy: Prečo ich vyskúšať?

zápach z úst po prebudení

Zdroj: Shutterstock®

Príčiny vzniku zápachu z úst

Halitóza, o ktorej píšeme, predstavuje ochorenie, pri ktorom sa z úst šíri nepríjemný zápach. Ten môžete v prvom rade spozorovať len vy, no neskôr v pokročilejšom štádiu aj vaše okolie. A veru, v tomto prípade to pre vás nemusí byť vôbec príjemné.

A zlý dych nemusí vznikať len v dôsledku konzumácie jedál s výraznou arómou. Zápach z úst sa častokrát spája aj s ochorením ďasien, infekciou dýchacích ciest, problémami s obličkami, poruchou funkcie pečene či hromadením plakov v ústnej dutine. V tomto prípade vám je už teda jasné, že pri liečení halitózy je v prvom rade potrebné odhaliť príčinu vzniku zápachu z úst a až potom je potrebné začať s liečbou a riešením tohto problému.

prejavy halitózy

Zdroj: Shutterstock®

Prvotné príznaky zápachu z úst

Spoznať príznaky zápachu z úst je prvotným krokom pri zisťovaní toho, ako ju liečiť. Prvým príznakom je samotný zápach z úst. Ten si môžete všimnúť sami alebo vaše okolie, ktoré bude o vás ustupovať a možno aj vyhýbať. Ďalšími prvotnými príznakmi sú:

  • nepríjemná kyslá chuť v ústach,
  • zmena chutí,
  • sucho v ústach,
  • povlak na jazyku.
Lacalut flora

Zdroj: Shutterstock®

Ako zmierniť zápach z úst?

Možno sa budeme opakovať, ale zápach z úst je potrebné riešiť od piky. Aj keď začnete používať všetky dostupné prostriedky na zmiernenie halitózy, nemusia byť účinné. Ak je príčinou halitózy zdravotný problém, v tomto prípade je potrebné začať s jeho liečbou.

Avšak, ak vám zubný lekár potvrdí, že príčinou halitózy je problém s usádzaním zubného plaku a baktérií na jazyku, tak do svojej bežnej rutiny v starostlivosti o ústnu dutinu zaraďte ústne vody a zubné pasty, ktoré zlepšujú dych. Lacalut flora ústna voda vďaka špeciálnemu zloženiu pomáha predchádzať nepríjemnému dychu a zápachu z úst. Zabezpečuje svieži dych a príjemný pocit v ústach.

Navyše, skombinujte ústnu vodu s Lacalut flora zubnou pastou a váš dych bude sviežejší a príjemnejší ako nikdy predtým.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní