Aké účinky má hydroterapia? Zaži jedinečný wellness vo vode

Aké účinky má hydroterapia? Zaži jedinečný wellness vo vode
  • 05.03.2014
  • Silvia Karasová

Ak potrebujete zrelaxovať a zatúžili ste zároveň ponoriť svoje telo do vody, niet lepšej wellness kombinácie. Nahoďte na seba plavky a vyrazte do najbližších kúpeľov. Okrem možnosti precvičenia celého svalstva, si zaručene oddýchnete. Wellness vo vode podporuje aj tzv. vodoliečba, teda hydroterapia.

O čom je hydroterapia?

Vodoliečba spája v sebe teplú vodnú a zároveň vzduchovú masáž, taktiež telesný pohyb aj psychický relax. A to všetko prioritne na jednom mieste – v rehabilitačnom bazéne. Takýto typ wellnessu a liečby v jednom siaha až do dôb antického Ríma. V súčasnosti existuje množstvo vodných techník, ako napríklad sedacie kúpele, striedavé horúce a studené kúpele nôh či slané kúpele. Práve vaňové kúpele sú jednou z hlavných častí hydroterapie. Základom je tlak a vztlak, ktoré podporujú cievnu aj lymfatickú cirkuláciu. Okrem takýchto mechanických účinkov, medzi ktoré patrí napríklad aj nadľahčovanie, poskytuje vodoliečba aj účinky tepelné.

Odporúčame: Najluxusnejšie hotely na svete: Luxus, ktorý budeš chcieť zažiť!

vodoliečba

Zdroj: Shutterstock®

Čo hydroterapia obnáša?

V kúpeľoch sa stretnete najčastejšie s tými minerálnymi a perličkovými. Vybrať si ale môžete aj z hydromasážnej vane, víriviek, fínskej sauny, prísadových kúpeľov či napríklad taký turecký parný kúpeľ. Do kúpeľoch sa pridávajú aj rôzne prísady, ako napríklad extrakt rašeliny, éterické oleje, rôzne druhy solí a napríklad aj produkty z Mŕtveho mora. Pred samotným absolvovaním procedúry je potrebné najprv zájsť do sprchy, potom sa už len riadiť jednotlivými pokynmi konkrétnych procedúr. Po vodoliečbe by ste si mali oddýchnuť minimálne 30 minút. Ideálne v polohe ležmo, pri stlmenom svetle a relaxačnej hudbe.

Pozri aj: Vychutnaj si letný ostrov St. Martins kúsok za hranicami!

liečba vo vodou

Zdroj: Shutterstock®

Aké účinky má hydroterapia?

Hydroterapia pôsobí pozitívne nielen na psychiku, ale aj na celkový zdravotný stav organizmu. Zmierňuje bolesti svalov, pôsobí antistresovo, pomáha liečiť artritídu a tiež bojovať proti nespavosti. Taktiež zlepšuje krvný obeh, ako aj činnosť srdca. Pravidelná hydroterapia posilňuje aj obranyschopnosť organizmu, a to najmä v boji proti infekciám. Zlepšuje premenu látok a podporuje vylučovanie škodlivín z tela.

Odporúčame: Vynikajúce hrnčekové palacinky z bieleho jogurtu


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Martina Zahoranová 05.03.14 17:21

MZ
karma
92.00

minule som mala možnosť byciklovať sa v bazéne a bolo to super

  • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 05.03.14 17:47

karma
-1.00

tak toto by som rada vyskúšala

  • 0
Odpovedať

Ivana Goliašová 05.03.14 20:25

IG
karma
-1.00

Musí to byť skvele :)

  • 0
Odpovedať

Blažena Macoszková 07.04.14 08:19

BM
karma
-1.00

Takýto vellnes je fantázia

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 20.12.15 07:44

SK
karma
114.00

vodu mam velmi rada,relax v nej je super

  • 0
Odpovedať

Ingrid Štefanová 23.12.17 19:33

karma
92.00

velmi vhodne pre uvolnenie pohyboveho hospodarstva

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní