Chcete schudnúť? Doprajte si horúci relax!

Chcete schudnúť? Doprajte si horúci relax!

Chudnúť bez toho, aby ste museli čo i len prstom pohnúť? Sen alebo realita? Len tak si pohodlne ležať a relaxovať... A, samozrejme, pritom spaľovať kalórie. No tento sen už nemusí byť ani tak snom, ale realitou. Stačí si len napustiť horúcu vodu do vane a relaxovať. Možno ste už počuli o novej štúdii, ktorá potvrdila výhody horúceho kúpeľa. Ten údajne spaľuje rovnaké množstvo kalórií ako cvičenie.

Je nám jasné, že dnes večer budeme všetky poctivo relaxovať v horúcom kúpeli. Možno to znie naozaj až príliš dobre – no aká je realita? Žeby to bolo revolučné riešenie v chudnutí a spôsob, akým dosiahnuť štíhlu postavu aj bez tvrdej driny v posilňovni?

Odporúčame: Príbeh ženy, ktorá schudla 60 kíl a teraz robí fitnes trénerku!

Chcete schudnúť? Doprajte si horúci relax!

Zdroj: Shutterstock®

Kúpeľ je využívaný už po stáročia

O výhodách, ktoré prináša kúpeľ sa presvedčili mnohé kultúry už pred stáročiami. Mnohokrát sa kúpeľ stal kultovou, až takmer posvätnou záležitosťou. V dnešnej modernej dobe môžeme o kúpeli hovoriť ako o pasívnom zahrievaní organizmu, ktorý zlepšuje zdravotný stav každého človeka. Vedci túto skutočnosť posunuli o level vyššie a skúmali účinky horúceho kúpeľa na hladinou cukru v krvi.

Odporúčame prečítať: Chudnutie: Jeden kúsok ma nezabije, a potom si dám ďalší a ďalší

Chcete schudnúť? Doprajte si horúci relax!

Zdroj: Shutterstock®

Zbohom kalórie!

Doktor Steve Faulkner z univerzity Loughborough, ktorý viedol celú túto štúdiu, urobil spojenie medzi horúcim kúpeľom, osobnou hladinou cukru v krvi a množstvom spálených kalórií. Štúdiu uskutočnil na 14 mužoch (niektorí mali nadváhu), ktorých umiestnil do 40-stupňovej vody. Takýmto spôsobom muži spálili až 140 kalórií, a to bez akejkoľvek fyzickej námahy. Tieto výsledky porovnali s výsledkami dosiahnutými pri hodinovom bicyklovaní. Aj keď počas neho spálili viac kalórií, došlo však k podobným zmenám hladiny cukru v krvi. Množstvo spálených kalórií pri horúcom kúpeli možno porovnať s polhodinovou prechádzkou, počas ktorej človek spáli rovnaké množstvo kalórií.

Odporúčame prečítať: Mätový olej a chudnutie? Určite vyskúšajte!

Chcete schudnúť? Doprajte si horúci relax!

Zdroj: Shutterstock®

Zdravotné výhody kúpeľa

Samotný kúpeľ má aj ďalšie výhody. Zvyšuje prekrvenie kože a vnútorných orgánov, vďaka čomu dochádza k lepšiemu zásobovaniu častí tela, ktoré trpia nedostatočným prísunom krvi. Pri horúcom kúpeli tiež telo zo seba odplavuje škodlivé látky a uvoľňuje svalstvo. Kúpeľ má tiež protizápalové reakcie, čím telu pomáha brániť sa pred chorobami a infekciami.

Odporúčame prečítať: Raňajková delikatesa, ktorá vám pomôže vyformovať postavu do plaviek!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Soňa Kelemenová 25.04.17 08:45

SK
karma
86.00

zaujímavá štúdia..... mna až tak nepresvedčila... ale rozhodne mi v zime chýba vaňa..... do našej mini kúpelni a nezmestila..... je mi to trocha lúto..... však raz určite bude aj vaňa aj väčšia kúpelka...

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 25.04.17 11:48

DB
karma
117.00

no prosím...načo cvičiť, idem do vane :-)

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 25.04.17 18:49

SK
karma
114.00

pre mňa hlavne vaňa a kúpeľ = relax

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 25.04.17 20:48

MM
karma
100.00

často relaxujem v kúpeli, ale tieto účinky ma míňajú :-)

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 26.04.17 17:07

PV
karma
113.00

Dobre vedieť .. Milujem horúci kúpeľ.. Pre mňa je to najväčšia pohoda a relaxácia.. ;-)

  • 0
Odpovedať

Viera Zoreníková 07.05.17 14:49

VZ
karma
-1.00

...mám dilemu - v horúcom kúpeli mi občas príde nevoľno, hoci trvá ozaj len pár minút, v saune vydržím pomerne dlhšie... po nej ale samozrejme "ľadový" kúpeľ... to milujem.. :)

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 16.05.17 17:52

AK
karma
100.00

taký dobrý kúpeľ pred spaním je to najlepšie

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní