Jednoduché a hlavne účinné cviky s činkami: Posilnia triceps, biceps a iný ceps

Jednoduché a hlavne účinné cviky s činkami: Posilnia triceps, biceps a iný ceps

V našej sérii jednoduchých cvikov, ktoré môžete praktizovať aj doma, pokračujeme ďalej. Ak ste už skúsili cviky s fitloptou, cviky s gumou, cviky so stoličkou, cviky s kettlebell, tak je načase do cvičenia zapojiť aj činky. Respektíve jednoručky, vďaka ktorým si spevníte a vyformujete biceps, triceps a iný ceps. Poprípade si len spevníte paže, ktoré postupne v dôsledku starnutia môžu ochabovať.

Na začiatok je najideálnejšie začať s ľahšími činkami a postupne ich hmotnosť zvyšovať. Odborníci sa zhodujú v tom, že netreba hneď na začiatku preceniť svoje možnosti a schopnosti. Ľahko sa totižto môže stať, že si skôr ublížite než pomôžete. A viete čo? Ak nemáte doma činky, tak vám skvelo poslúžia aj fľaše naplnené vodou. Samozrejme, aj v tomto prípade začínajte s fľašami, ktoré majú menší objem.

Cviky s činkami vhodné pre ženy

Možno si hovoríte, že je to niečo pre vás. Mnoho žien má totižto problém s ochabnutými svalmi na rukách. Mnoho dám však podobné cviky s činkami odmieta, pretože netúžia po extrémne vypracovaných rukách, ako majú fitnesky a pod. Nemusíte sa však báť! Odhoďte všetky zábrany, pretože tieto cviky vám pomôžu svalstvo spevniť – teda v prípade, že zvolíte najnižšiu hmotnosť činiek. Cviky dodajú vašim rukám krásny tvar, zbavia vás strií a natiahnutej kože.

Stačí si len vyhradiť dostatok času a nájsť si krásne útulné miesto, kde sa vám bude skvele cvičiť. Počas leta môžete vyjsť niekam von, kde chodí málo ľudí, no a vyskúšať tak cvičenie na čerstvom vzduchu. Ak neradi cvičíte na verejnosti, tak si rozložte karimatku a cvičte doma. Už po pár týždňoch dosiahnete očakávané výsledky.

Odporúčame: 7 skvelých dôvodov, prečo začať plávať: Fascinujúce, čo takýto pohyb dokáže

1 z 6

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 27.08.19 07:54

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj účinné cviky!

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 27.08.19 16:06

JK
karma
100.00

Cvičiť treba v každom veku

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 28.08.19 16:45

DB
karma
117.00

treba vyskúšať a hlavne vydržať

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní