Najkrajšie miesta na Zemi: Videla si už niečo krajšie?

Najkrajšie miesta na Zemi: Videla si už niečo krajšie?
 • 15.09.2019
 • Michaela Kožáková

Svet okolo nás je plný úžasných miest, ktoré dávajú nášmu životu zmysel, očiam krásu a duši potešenie. Je domovom prirodzenej tvorby a hravej fantázie prírody a umelých inovácií, ktoré neustále obohacujú naše povedomie a vzbudzujú v nás zvedavosť. Tieto miesta sú rozptýlené v rôznych oblastiach po celom svete. Sú ako magnety, ktoré priťahujú mnoho zvedavcov, aby preskúmali a objavovali prírodu a jej tajomstvá. Veľakrát sme prekvapení a uchvátení silou a tvorivosťou prírody, ktorá vytvorila tak nádherné diela, že si musíme pretrieť oči, aby sme uverili, že to, čo sme práve videli, je naozaj skutočné. 

Pozri aj: Najkrajšie dediny po celom svete: Budeš ich chcieť ihneď navštíviť!

Miesta na svete

Zdroj: pinterest.com

Dokedy?

Masívne ľadovce, hlboké jazerá, husté lesy, nádherné kamenné útvary, divoké stáda afrických zvierat, vysoké úbočia a malebné údolia... Ale dokedy? Obrovské požiare, miznúce pralesy, vysychajúce vodné plochy, ohrozené druhy zvierat – zaslúži si toto všetko naša planéta? Zmýšľajúci človek pretvára zemský povrch podľa svojich predstáv a potrieb, ale za akú cenu? Máme moderné technológie, komfortné bývanie, zjednodušujeme si život, ale premýšľame nad dôsledkami?

Najkrajšie miesta na svete sa menia na staveniská, lesy na lomy a bane, moria na ropné ložiská a my stále nemáme dosť. A potom sa zrazu zbadáme a vytvárame národné parky, rezervácie na ochranu pánd či vymierajúcich korytnačiek. Je toto správna cesta? Masy turistov fotiacich sa s delfínmi v umelých bazénoch počas prestávky medzi vystúpeniami, vstupovanie do zakázaných oblastí, trhanie ohrozených druhov rastlín – to je len zlomok toho, ako i my, jedinci, nie podnikatelia a investori, pomaly ničíme krásu tohto sveta. Nemali by sme byť ľahostajní voči prírode a vážiť si to, čo máme, kým to úplne nezničíme. 

Pripravili sme si pre vás galériu najkrajších miest na svete, ktoré nás na prvý pohľad očarili. Nech sa páči!

1 z 11

Lagúna Colorada, Bolívia

V tieni vysokých Ánd ticho leží slané jazero s vodami v odtieňoch červenej a ružovej farby, ktorá je dôsledkom reakcie rias na extrémne vysoké teploty. Kúzlo tomuto miestu pridávajú i dlhonohé plameniaky, ktoré sa tu v skupinkách len tak lenivo prechádzajú. Najkrajšie je jazero pri západe slnka. Hladina vody má prekrásnu krvavočervenú farbu.

 


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 15.09.19 06:20

ĽŠ
karma
100.00

Nádhera!

 • 1
Odpovedať

Týna Ryglová 13.11.20 06:30

TR
karma
-1.00

To sú krásne miesta. My bývame na malej dedine obklopenie krásnou prírodou a lesom, takže si nemôžem sťažovať. Máme veľký pozemok a postupne si kupujeme ďalšie a ďalšie zvieratá, až z toho raz bude poriadna farma :-D. Chováme sliepky, králiky, kačice, husi a v lete sme si zaobstarali kozu, aby sme mali svoje mlieko :-).

 • 0
Odpovedať

Ľudka Uličná 19.09.19 15:54

ĽU
karma
100.00

krásne,Nádherne

 • 1
Odpovedať

Milka Damašková 29.09.19 04:29

MD
karma
132.00

Krásne, farebné :) ....a predsa len sa mi najviac páči naše krásne Slovensko s prevahou zelenej ...

 • 1
Odpovedať

Marika Michálková 06.10.19 19:44

MM
karma
107.00

Krásne

 • 1
Odpovedať

Alica Mareková 04.08.20 15:20

AM
karma
-1.00

Nádherné.

 • 1
Odpovedať

Kristína Sekeráková 28.02.21 04:00

KS
karma
133.00

Prekrásne! Tie fotografie vyzerajú ako maľované a ono je to pritom skutočnosť :-)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní