Na čo myslieť pri rekonštrukcii? Nezabúdajte na detaily!

Na čo myslieť pri rekonštrukcii? Nezabúdajte na detaily!
  • 31.05.2013
  • Silvia Karasová

Vniesť do interiéru svojej domácnosti to pravé čaro môže byť občas zaťažkávajúcou a náročnou skúškou. Niekedy sa jednotlivé štýly môžu napriek našej snahe pomixovať a vytvoriť namiesto vytúženého dojmu len nejaký neurčitý zmätok. Pozor by ste si preto mali dať na všetky detaily!  Na čo myslieť a nezabúdať pri rekonštrukcii domácnosti?

Pozri aj: Jednoduché recepty z mletej hovädziny: Expresná pochúťka 3x inak!

nový nábytok

Zdroj: Shutterstock®

Na čo je potrebné myslieť?

Aby bol váš domov tým skutočným vysneným domovom, chce to dôkladnú prípravu. Na trhu existuje obrovské množstvo farebných odtieňov aj jednotlivých materiálov. To ako bude vyzerať váš sektorový nábytok je, samozrejme, len a len na vás. Pred kúpou by ste však už mali mať o celkovom výsledku vášho interiéru jasnú predstavu. Ak vopred viete, že za gauč chcete striebornú tapetu a doplnky budú fialovej farby, alebo že všetko chcete mať iba vo svetlých odtieňoch, budete sa pri výbere konkrétnych vecí ľahšie orientovať.

prerábanie domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

Ešte lepšie urobíte ak oslovíte nejakého interiérového dizajnéra, prípadne si pokúsite dizajn vašej domácnosti navrhnúť v niektorom z jednoduchých programov, ktoré nájdete na webe aj vo free verziách.

Ak už vopred viete, že budete doma mať aj nejaké cennosti, ktoré by ste mali radi v bezpečí, zabezpečte si domáci trezor, ale pred jeho kúpou nezabudnite určiť kam v interiéri ho zabudujete či postavíte. Mal by byť voľným okom čo najmenej viditeľný, predsa len bude schovávať vaše drahocennosti.

rekonštrukcia

Zdroj: Shutterstock®

Podobne je to aj so vstavanými skriňami, krbom, závesnou telkou či vyrezávanými priečinkami, no a v dnešnej dobe nesmie chýbať už ani klíma. Každý jeden detail by mal byť v dokonalej domácnosti vopred určený, aby ste sa nemuseli k nemu dodatočne vracať a nanovo si „prevŕtavať“ byt. 

Pokiaľ máte byt alebo dom prevažne na slnečnej strane, myslite na mobilnú klimatizáciu. V prípade horúceho leta, padne osvieženie a príjemný vzduch vo vlastnej domácnosti mimoriadne vhod. Naviac nemusíte čakať, dokiaľ si na ňu našetríte. Riešením sú klimatizácie na splátky.

Vopred premyslený dizajn vášho interiéru vám umožní rýchlejšie dosiahnuť príjemné bývanie. Nepodceňujte preto plánovanie aj tých najmenších detailov. Pretože práve maličkosti robia celok dokonalým celkom.

Odporúčame: Sušená trstinová šťava – je to vítané sladidlo v našich kuchyniach?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Iveta Ondáková 01.06.13 21:18

IO
karma
96.00

Dnes je super, že už si môžme dat poradit od interiérových dizajnérov, kedysi táto možnost nebola také dostupná:)

  • 0
Odpovedať

Ivana Mrázková 10.06.18 17:58

IM
karma
-1.00

Úplne súhlasím .. treba my sme sa rozhodli, že by sme chceli trezor do podlahy, ale radšej sme chvíľu počkali, našetrili a rovno všade podlahy vymenili, aby sme nemuseli všetko rozkopávať dvakrát.

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 16:46

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 16:46

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní