Tipy na veľkonočné dekorácie: Ako skombinovať kraslice a kvety?

Tipy na veľkonočné dekorácie: Ako skombinovať kraslice a kvety?

Prípravy na Veľkú noc vrcholia a okrem skvelých tradičných jedál patrí neodmysliteľne k týmto sviatkom aj poriadna veľkonočná výzdoba. Nejde pritom o nič náročné, keďže jar hýri farbami, kvitnú všemožné kvety a veľkonočné dekorácie tak môžete mať hotové za pár chvíľ a dokonca aj pár eur. Ak vám chýba už len jedno, a to je inšpirácia, hľadali sme ju za vás na Pintereste.

Inšpiruj sa: Toto by ti nikdy nenapadlo čistiť: Skús jarné upratovanie inak!

inšpirácia na veľkonočnú výzdobu

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Kvety v hlavnej úlohe

Tohtoročná jar je nenávratne tu, o čom svedčia aj rozkvitnuté stromy a kvietky. Prečo ich teda nevyužiť vo veľkonočnom dekorovaní? Veľkonočné dekorácie sa často skladajú práve z vŕbových halúzok, konárikov zlatého dažďa či tulipánov a orgovánov. Všetky tieto rastlinky momentálne zažívajú svoj rozkvet a príjemnú atmosféru prinesú aj na váš sviatočný stôl.

aranžmá na veľkú noc

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Veľkonočná atmosféra

Ako spraviť z celkom obyčajných rastlín veľkonočnú dekoráciu? To je jednoduché! Na halúzky zaveste zopár kraslíc a aranžmány hodné profesionálov sú na svete. Výborne vyzerá aj kombinácia kvetov a vajíčok. Na dno vázy umiestnite zafarbené vajíčka a pomedzi ne postrkajte rozkvitnuté tulipány. Farebné kombinácie necháme na vás. Vy najlepšie viete, aké farebné spektrum sa hodí do vášho obydlia. Pamätajte však, že jar má byť pestrá a tohto hesla by sa mali držať aj vaše vlastnoručne vyrobené dekorácie.

Zaujme ťa: Hanbíš sa za popôrodné nedokonalosti? Táto žena ti ukáže, že na to nie je dôvod!

veľkonočné ozdoby ako na to

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Pastelové farby sú IN

Ak predsa len váhate, do akých dekorácií sa pustiť, čo sa farby týka, poradíme vám. Pastelovými farbami, ktoré sú IN nielen v móde, ale aj vo veľkonočnom dekorovaní, nemôžete naozaj nič pokaziť. Sú nesmierne jemné a dobre kombinovateľné medzi sebou, čo je výhoda aj pre tých, ktorí nie sú vo výzdobe a jej výrobe až tak doma. Koniec koncov aj fialový orgován či tulipány nájdete v jemných pastelových odtieňoch, čo sa bude k vajíčkam dokonale hodiť. Ešte jedna múdra rada na záver – bielou nič nepokazíte, a to platí aj pri vajíčkach, aj pri kvetoch pri vašom veľkonočnom vyzdobovaní.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 17.04.19 05:58

ĽŠ
karma
100.00

Krásne a nenáročné kombinácie!

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 17.04.19 19:12

MM
karma
100.00

najkrajšie sú prírodné dekorácie, pár vetvičiek, vajíčka.... menej je vždy viac

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 19.04.19 21:10

JK
karma
100.00

Skvelá inšpirácia peknučké

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní