Zatočte s lenivosťou raz a navždy!

Zatočte s lenivosťou raz a navždy!
  • 11.01.2017
  • Claire Clairmont

Asi to pozná väčšina z nás. Sú dni, keď sa vám nechce ani dýchať, nieto ešte prstom pohnúť a najradšej by ste v posteli preležali celý deň, tváriac sa, že neexistujete.

Pokiaľ takýto deň príde na vás len raz za čas, nič sa nedeje a pokojne si ten deň leňošenia doprajte.

Ak k tomu však dochádza čím ďalej, tým častejšie, povinnosti utekajú pomedzi prsty, termíny horia a vy sa skrátka nedokážete premôcť, je najvyšší čas naštartovať sa! Ako premôcť lenivosť?

1. Najdôležitejší je začiatok

Nedokážete sa donútiť ísť absolvovať hodinový beh? Skúste aspoň štvrťhodinový. Možno sa vám vonku nakoniec tak zapáči, že prekonáte sami seba a ak náhodou nie, budete mať dobrý pocit, že ste urobili aspoň malý krok vpred.

Odporúčame tiež: Cvičenie ráno? Presvedčíme vás, prečo áno

skupinový tréning

Zdroj: Shutterstock®

2. Nájdite si tím

Spája vás s kamarátmi alebo kolegami spoločný cieľ? Choďte za ním spolu! Budete sa motivovať navzájom a prípadnú lenivosť prekonáte oveľa jednoduchšie.

3. Nepreháňajte

Ak je váš zoznam úloh pridlhý, zbytočne vás bude stresovať a znižovať vašu výkonnosť. Neklaďte sami na seba priveľké nároky, venujte sa radšej menšiemu počtu úloh, ale dôkladnejšie. Vaša motivácia vyriešiť problém tak stúpne.

Odporúčame tiež: Detox: Zbavte sa toxickej závisti

Doprajte si oddych

Zdroj: Shutterstock®

4. Doprajte si „šlofíka“

Namiesto toho, aby ste denne 4 hodiny zabili tým, že sa snažíte nezaspať, doprajte si radšej polhodinový spánok. Zregeneruje vaše sily a po zvyšok dňa sa budete môcť venovať všetkým činnostiam, ktoré ste si naplánovali.

5. Neničte si deň

Ak myslíte na niečo ťažké, čo vás v ten deň čaká, radšej na to čím skôr „zabudnite“. Premýšľanie nad nepríjemnými úlohami nás robí lenivejšími, než sme. Buď sa úlohy zbavte čím skôr alebo sa jednoducho naučte nemyslieť na ňu.

6. Spýtajte sa seba

Čo chcete v živote dosiahnuť? Ak si to neuvedomíte vy sami, asi sotva sa vám podarí prekonať lenivosť a naštartovať sa. Jedine ak si jasne sformulujete svoje ciele, len vtedy ich môžete dosiahnuť.

Odporúčame tiež: Zbaviť sa stresu? Jednoduchšie ako si myslíte

ako sa motivovať darčekom

Zdroj: Shutterstock®

7. Odmena je potrebná

Každému z nás sa lepšie pracuje, ak dostane za vykonanú prácu odmenu. Ak vám ale kilogram dole na váhe ako odmena za tvrdý tréning nestačí, pokojne si doprajte odmenu navyše. Či to bude nová kabelka alebo lak na nechty, na tom nezáleží.

8. Zorganizujte sa

Skúste si vašu prácu zorganizovať. Či už začnete uprataním stola alebo stanovením priorít, všetko vám pomôže lepšie sa zorientovať a dodá chuť začať.

Odporúčame tiež: Nový rok 2017: Začnite si písať denník

Snívanie

Zdroj: Shutterstock®

9. Zapojte fantáziu

Čo tak si trošku zasnívať? A celkom pravidelne! Predstavujte si, ako by váš život vyzeral, keby ste boli menej leniví. Nielen že vás to naštartuje, ale - nenadarmo sa hovorí, že ak na niečo často myslíte, vyplní sa to. Takže, smelo do snívania! Len nech vám to nezaberie príliš veľa času. :)

Odporúčame tiež: Psychohygiena: Zatočte s negatívnou energiou a stresom


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Iveta Moravčíková 13.01.17 19:13

IM
karma
100.00

niekedy si treba aj polenošit tak zrelaxovat

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 13.01.17 19:52

SK
karma
114.00

dobrý článok

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.01.17 15:16

MZ
karma
-1.00

No pre mňa je toto obdobie veľká výzva v rámci lenivosti :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní