Ako ušetriť čas pri podnikaní a byť čo najefektívnejšia?

Ako ušetriť čas pri podnikaní a byť čo najefektívnejšia?

  • Zdieľaj:
 • 2

Podnikanie na Slovensku je čoraz bežnejšie. Ľudia sú totižto ochotní vymeniť korporátny život istoty aj keď s istými obmedzeniami za podnikanie, pri ktorom nemajú žiadnu istotu. Na jednej strane je úplne logické vymeniť pevnú pracovnú dobu (či už 8-hodinovú, 12 alebo viac-hodinovú) za voľnejšiu, ale treba si mnohokrát uvedomiť, že podnikať a zarábať sa nedá s vyloženými nohami na stole. Ak si chce podnikateľ zarobiť na svoje živobytie a k tomu si aj niečo našetriť, musí sa poriadne obracať. Chce to veľa motivácie, odhodlania a zodpovednosti.

Začať podnikať je veľmi jednoduché. Stačí si len vytvoriť spoločnosť alebo založiť životnosť, ktorá môže byť viazaná alebo voľná. Avšak daňou za podnikanie, respektíve za „slobodu,“ je platba povinného zdravotného poistenia, odvodov do sociálnej poisťovne, dane z príjmu či platba DPH. Nehovoriac o tom, že si musíte ustriehnuť aj svoje financie. Vďaka podnikaniu však môžete vziať život do svojich vlastných rúk a urobiť si dovolenku, kedy chcete. To však platí v prípade, že zarábate sami na seba a nepatríte k tým, ktorí sú na živnosť zamestnaní (vtedy už takú slobodu mať nemusíte). Treba si však uvedomiť, že nemôžete zaspať na vavrínoch a že musíte vždy ponúknuť pridanú hodnotu, ktorú premeníte na financie.

ako si uľahčiť podnikanie

Zdroj: Shutterstock®

Začiatky nie sú nikdy ľahké!

Vidina všetkých mladých ľudí, ktorí sa rozhodnú viesť svoj život cestou podnikania, je, že sa im budú peniaze samé sypať a nebudú musieť ani prstom pohnúť. No takéto jednoduché to nie je ani omylom. Kým v zamestnaní na pracovnú zmluvu vám prácu prinesú k rukám, pri podnikaní si musíte nájsť svojich vlastných klientov, ktorých si musíte udržať. Musíte ich presvedčiť o svojich kvalitách, dohodnúť si s nimi formu spolupráce, stanoviť si budget a zároveň aj odmenu za vykonanú prácu. Ku každému klientovi musíte pristupovať individuálne a častokrát sa mu prispôsobiť, respektíve prispôsobiť sa jeho podmienkam, požiadavkám a finančným možnostiam.

Nehovoríme, že podnikanie je ľahké! Práve naopak, je náročné, ale existujú aj nejaké možností, ako si mnohé veci uľahčiť. Pri podnikaní sa fakturácia stane vašim priateľom aj nepriateľom zároveň. Faktúry vám nedajú spávať, pretože stále budete premýšľať nad tým, ako uspokojiť klientov a udržať si aj svoj štandard.

podnikanie a fakturácia

Zdroj: Shutterstock®

Ako byť pri podnikaní najefektívnejší?

Žiadny veľký či menší podnikateľ – živnostník, firma alebo e-shop, sa v dnešnej dobe nezaobíde bez faktúry. Faktúra je v podstate doklad alebo oznámenie v listinnej alebo elektronickej forme, z ktorej je jasné kto a za čo platí (laicky povedané). Každú faktúru je zároveň potrebné zaradiť do účtovníctva a zahrnúť do svojich príjmov alebo výdavkov. A práve čo sa týka fakturácii a vystavovania faktúr, tak podnikatelia pri nich neraz strávia dlhé hodiny. Ako si však tvorbu faktúr o niečo zjednodušiť? Aj fakturácia sa dá riešiť efektívne a zároveň jednoducho. Elektronická fakturácia vám umožní vytvárať faktúry kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí spraviť len pár klikov a v priebehu niekoľkých sekúnd máte vytvorenú faktúru pre svojho klienta.

Ak ste živnostník, tak online fakturácia bude pre vás hračkou. Vďaka SuperFaktúre budete mať svoje financie pod kontrolou. Faktúry či ponuky pre klientov si vytvoríte len na pár klikov – stačí zadať IČO klienta a všetky údaje doplnia za vás. Dokonca ani vaša účtovníčka nebude musieť všetky faktúry pracne prepisovať – všetko si hravo prenesie do svojho účtovného programu.

Keď máte väčšiu firmu s väčším počtom klientom, niekedy nie je vôbec jednoduché ustriehnuť či vám všetci faktúry preplatili alebo nie. SuperFaktúra tento problém vyrieši za vás. Automaticky odošlú vašim klientom pripomenutie, že sa blíži splatnosť faktúry. Upozornenie dostanú aj v prípade, že je faktúra po splatnosti a ešte stále nie je uhradená. Pod kontrolou budete mať aj svoje náklady, knihu jázd a prehľad o celkovom vašom hospodárení.

Pre e-shopy je tu ďalšia skvelá funkcia, a to prepojenie s kuriérom. Na pár kliknutí prenesiete dáta k vášmu kuriérovi a už len počkáte, kým si balíčky príde vyzdvihnúť.

V živote platí, že ak sa dá niečo zjednodušiť, tak to treba využiť. Netreba si veci komplikovať a hlavne svoj drahocenný čas by sme mali využívať čo najefektívnejšie!


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 28.03.21 07:14

ĽŠ
karma
100.00

Chce to skutočne veľa motivácie, odhodlania a zodpovednosti. Výborné rady!

 • 0
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 06.04.21 13:24

ZS
karma
100.00

Chce to odvahu a pracovitosť, nápady a dobré nervy

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Netflix novinky – čo na obľúbenej streamovacej službe sledovať v marci?
Voľný čas

Netflix novinky – čo na obľúbenej streamovacej službe sledovať v marci?

 • 0
 • 17.03.2022
Každý partnerský vzťah má svoje fázy. Poznáte ich všetky?
Sebarozvoj

Každý partnerský vzťah má svoje fázy. Poznáte ich všetky?

 • 4
 • 23.04.2022
Orech kráľovský a jeho účinky – na čo sú dobré orechové listy?
Zdravie

Orech kráľovský a jeho účinky – na čo sú dobré orechové listy?

 • 3
 • 27.04.2022
TOPlist