Inšpirácie, ako využiť obaly z aviváže v domácnosti: Nevyhadzuj, ale recykluj!

Inšpirácie, ako využiť obaly z aviváže v domácnosti: Nevyhadzuj, ale recykluj!

Pri tom množstve práčok, ktoré naplníme, máme niekedy pocit, že doma nerobíme nič iné, len perieme. Jeden deň sa perú záclony a závesy, druhý zase posteľná bielizeň, neskôr nasleduje farebné oblečenie, potom to biele a nakoniec čierne. Občas sa nájde niečo ďalšie, čo potrebuje oprať a tak s množstvom naplnených práčok stúpa aj množstvo pracích prostriedkov, ktoré spotrebúvame.

Jednoducho, kolotoč domácich povinností, teda zlomku z nich. Nehovoriac o tom, že všetku vypratú bielizeň treba aj vyžehliť a uložiť do skríň. V dvojčlennej domácnosti je to možno jednoduchšie, ale pri viacčlennej domácnosti by si hádam ženy mohli brať aj dovolenky na všetky tie domáce práce. Ale dnes to nebude o tom! Dnes sme si pre vás pripravili zopár inšpirácií, ako využiť obaly z aviváže v domácnosti.

Plastová fľaša z aviváže

V dnešnej dobe sa ľudstvo snaží minimalizovať používanie PET materiálu. Plastové slamky boli postupne nahradené kovovými, produkty bežnej spotreby zase za bezobalové alebo recyklovateľné produkty, ktoré majú aspoň čiastočne ochrániť našu planétu. Je to skvelý nápad, ale nie každý takému bezobalovému, respektíve „bezplastovému“ životu podľahol. Ak si stále kupujete pracie prostriedky v plastových nádobách, tak ich aspoň začnite recyklovať.

V tomto prípade nemáme na mysli ich vyhadzovanie do kontajnerov na to určených. Vytvorte si z nich dekorácie do domácnosti, ktoré ozvláštnia príbytok. Budú unikátne a uvidíte, postupne sa aj vaše susedky inšpirujú vašou kreativitou a pripoja sa k vám v tvorbe dekorácií.

Najzaujímavejšími budú kvetináče na kvety. No môžete si z nich vyrobiť aj kŕmidlo pre vtáčiky, stojan (praktický držiak), hračky pre deti a mnoho ďalšieho. Inšpirujte sa našou galériou a pustite sa do tvorby.

Odporúčame: Čo spôsobuje zamilovanosť? Zamiluje sa do teba aj pre tieto „detaily“

1 z 14

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 02.09.19 07:56

ĽŠ
karma
100.00

Veľmi nápadité a unikátne!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní