Najkrajšie SMS ku Dňu matiek: Vyčar úsmev na tvári tej svojej!

Najkrajšie SMS ku Dňu matiek: Vyčar úsmev na tvári tej svojej!

  • Zdieľaj:
 • 2

“Byť matkou na plný úväzok je jednou z najlepšie platených prác… Pretože odmenou je čistá láska.”  - Mildred B. Vermont, americká spisovateľka

Už tradične je druhá májová nedeľa venovaná všetkým mamičkám, mamkám, maninám, maminkám,... je to deň, počas ktorého môžete svojej mamine poďakovať za všetko, čo pre vás spravila a čo robí aj dávno po tom, čo ste opustili „hniezdo“ a postavili sa na vlastné nohy. V tento deň jej môžete povedať, ako veľmi ju ĽÚBITE, za čo ste jej VĎAČNÍ a čo pre vás znamená. Môžete jej to povedať kyticou, bonboniérou, skvelým obedom či dezertom.

Avšak dnes, keď mnohých uväznil koronavírus vo svojich domovoch, tak ju môžete potešiť aj milou SMS správou, ktorá dokáže vyčarovať úsmev na tvári a pohladiť na duši. Inšpirujte sa najkrajšími správami ku Dňu matiek, ktoré určite potešia každú jednu maminu.

Odporúčame: Poznáš účinky brezovej vody? Budeš z nich nadšená!

Deň matiek

Zdroj: Shutterstock®

SMS správy (básničky) ku Dňu matiek

Milá mamička, nech Ti tento deň prinesie toľko šťastia a radosti, koľko lásky ty sama rozdávaš svojim najbližším po celý čas! Prajem Ti krásny Deň matiek.

Za Tvoju nehu mamička, za Tvoju veľkú lásku, za starosť, bozky na líčka, za každú pribudnutú vrásku, na Tvojej tvári, na dlaniach, čo zrobené sú celé, nech táto malá básnička, tlmočí vďaky tisíceré.

Všetky kvety do rúk mamy, skladám ako drahokamy. Za jej lásku, plnú nehy, za zelené detské brehy. Za jej štedrosť, starosť v hlave, za dni šťastné, za dni hravé, za rozprávky nad kolískou, za to, že vždy stojí blízko. Mamička, prajem Ti všetko najlepšie ku Dňu matiek.

Mamička moja, bez zbytočných fráz a skratiek, prajem Ti všetko najlepšie ku Dňu matiek.

Keď som bola malá, snívala som veľmi rada. Nevedela som si vážiť to, čo mám a hádala som sa kvôli hlúpostiam. Dnes som rada, že nie som na tomto svete sama a viem si uctiť slovko "MAMA."

darček ku Dňu matiek

Zdroj: Shutterstock®

Malý božtek na líčka, len pre Teba mamička. Zato, že mi utrieš slzy, keď ma niečo veľmi mrzí. Utešíš ma, keď som smutná, aj keď pomoc nie je nutná. Ponúkneš mi správnu radu, odpustíš mi každú zradu. Pomôžeš mi riešiť lásky, už máš zo mňa jemné vrásky. Rozmaznáš ma trošička... ďakujem Ti, mamička.

Každý deň mamička zlatá, vždy a vždycky znova,  žiada sa mi povedať ti tie najkrajšie slová.  Jemné, nežné ako dúha a prekrásne ako kvietky,  ale márne hľadám slová, neschopné sú všetky.  Vyjadriť ,čo v srdci chovám ako ťa ja rada mám. Daj mi líčko, miesto slov ťa vrúcne pobozkám.

Tej najmilšej a najzlatšej maminke k sviatku, s prianím všetkého najlepšieho pre radosť a na pamiatku.

Milá mamička, nech Ti tento deň prinesie toľko šťastia a radosti, koľko lásky Ty sama rozdávaš svojim najbližším po celý čas!

čím potešiť maminu

Zdroj: Shutterstock®

Mama je slnko so zlatým vlasom. Malé slniečko - to zasa ja som. Preto sa na svete krásne máme. Mne svieti mama. A ja mame. Ďakujem maminka!

Vždy, keď som potrebovala objať, mala si otvorenú náruč. Keď som potrebovala priateľa, tvoje srdce to pochopilo. Keď som potrebovala lekciu, boli tvoje nežné oči prísnymi. Tvoja sila a láska ma viedla a dala mi krídla, aby som mohla lietať.

Dnes všetky ruže sveta patria len tebe  a preto ich úpenlivo prosím,  nech každý lupienok ruže šepká ti, aby si šťastná bola a bola s nami naveky.

Roky ťažké pri výchove svojich detí mala si. Aj po búrke aprílovej do krásy sa vyčasí. Z Tvojej lásky, srdca, dlaní vždy k nám prúdil šťastia tok. Nech ďalej po našom prianí Boh Ti žehná každý krok. Krásny Deň matiek!

Odporúčame: Neobyčajné izbové rastliny: Jednu z nich musíš mať aj ty!


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 10.05.20 07:34

ĽŠ
karma
100.00

Krásne! Zaručene potešia, keď nás v dnešnej dobe mnohých uväznil koronavírus vo svojich domovoch.

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 12.05.20 22:15

karma
100.00

Poslala som aj mojej mame,ale už len do nebíčka :-(

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Feng Šuej ako akupunktúra priestoru a umenie žiť
Inšpirácie

Feng Šuej ako akupunktúra priestoru a umenie žiť

 • 0
 • 11.03.2022
Do kín prichádza Film roka s Penélope Cruz a Antoniom Banderasom
LIFESTYLE

Do kín prichádza Film roka s Penélope Cruz a Antoniom Banderasom

 • 0
 • 26.05.2022
Ovocné a zeleninové šťavy: Poznáš pravidlá ich pitia?
Inšpirácie

Ovocné a zeleninové šťavy: Poznáš pravidlá ich pitia?

 • 3
 • 02.07.2022
TOPlist