Nové zamestnanie – ako ho získať v 4 jednoduchých krokoch

Nové zamestnanie – ako ho získať v 4 jednoduchých krokoch

  • Zdieľaj:
 • 5

Necítite sa vo svojom terajšom zamestnaní komfortne, práca vám prechádza cez hlavu a kolegov už nemôžete ani vidieť. Aj keď sa nepovažujete za padavku, ktorá po prvých mesiacoch hneď zdrhne, cítite, že potrebujete vo svojom živote spraviť zmenu. Najlepšie tú pracovnú. 

Už ste rozhodnutá nájsť si nové zamestnanie, ale neviete presne, ako sa k nemu dopracovať? Aj keď sa vám to môže zdať nemožné, máte na to, aby ste dosiahli svoj cieľ a získali vytúženú prácu. A stačia vám na to štyri jednoduché kroky. 

Krok 1: Zamyslite sa, čo by vás bavilo

Poviete si, že nemáte desať rokov, aby ste si vymýšľali prácu, ktorá je nereálna? Nikto sa predsa v tridsiatke nestane len tak zo dňa na deň letuškou alebo módnou návrhárkou. To máte pravdu. Ale skúste porozmýšľať, aký druh práce by ste mohli teoreticky robiť, aby ste sa dostali čo najbližšie k svojmu snu. A možno aj tomu detskému. Sama dobre tušíte, že robiť prácu, ktorá vás bude baviť, je na nezaplatenie. 

Odporúčame prečítať: Jarná očista: Ako zbaviť telo toxínov

Nové zamestnanie – ako ho získať v 4 jednoduchých krokoch

Zdroj: Shutterstock®

Krok 2: Spíšte si vaše zručnosti, znalosti a záujmy

Napíšte si zoznam všetkých prác, zamestnaní a kurzov, ktoré ste za celý svoj život absolvovali. Vytvorte si tabuľku toho, čo vás na danej práci bavilo, aké vedomosti a zručnosti ste získali a naopak, čo vám vadilo a čomu sa chcete v budúcnosti vyhnúť. Aj týmto spôsobom si lepšie predstavíte zamestnanie, v ktorom budete schopná uspieť, bude sa vám v ňom pravdepodobne dariť a bude v súlade s krokom prvým. 

Aby sme vás inšpirovali na čo nezabudnúť, začnite dosiahnutým vzdelaním a všetkými ďalšími dosiahnutými kurzami, či absolvovanými výmennými programmi. Rovnako pokiaľ ste držiteľmi certifikátov, určite ich uveďte. Ďalej sú tu jazykové vedomosti, ktoré sú stále dôležitejšie pre veľké množstvo povolaní. Následne tu máme ďalšie znalosti zo sveta online, ktoré sú stále viac a viac žíadané: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Sociálne siete, Canva, ADOBE PHOTOSHOP, Corel, programovacie programy, alebo iné špeciálne technické programy pre špeciálne profesie - GstarCAD Professional, GstarCAD Architecture,  2d cad a mnohé ďalšie. No a rovnako zamestnávateľov určite zaujmú aj vaše záujmy a koníčky, ktorým sa venujete vo voľnom čase.

Krok 3: Stanovte si ciele

Aj v tomto kroku budete potrebovať pero a papier. Napíšte si presný postup, ako sa k vysnívanej práci dostať krok po kroku. Ak sa vám podarí napísať životopis, odškrtnite si toto políčko. Pôjdete na pohovor? Výborne, aj toto už máte za sebou. Splnené úlohy vám dodajú sebavedomie a jednotlivé kroky spísané na papieri vás prinútia k ich splneniu. Nezabudnite svoj zoznam zakončiť hlavným cieľom – prácou, ktorú by ste chceli robiť. 

Odporúčame prečítať: Probiotiká – ako ich získať prirodzenou cestou?

Nové zamestnanie – ako ho získať v 4 jednoduchých krokoch

Zdroj: Shutterstock®

Krok 4: Začnite hneď

Nečakajte na jasnú ranu z neba a začnite na svojich plánoch pracovať okamžite. Ak vám chýbajú vedomosti, zapíšte sa do víkendovej školy alebo navštívte večerné školenia. Ak potrebujete získať prax, čo tak začať iba s malou brigádou alebo výpomocou aj zadarmo? Stačí pár hodín týždenne, ale vaše prázdne miesto v životopise sa zaplní. Ak potrebujete získať zručnosti, skúste sa zapísať na rôzne kurzy. Nielenže sa stretnete s novými ľuďmi rovnakého záujmu, ale získate aj nové kontakty a životné skúsenosti. Zmeňte to hneď teraz. 

Odporúčame prečítať: Ako bez stresu napísať záverečnú prácu?


  • Zdieľaj:
 • 5
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Monika Filípková 09.04.17 07:35

MF
karma
56.00

Tento článok sa mi zíde, keďže hľadám nové zamestnanie.

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 09.04.17 20:29

MM
karma
100.00

ako som len rada, že už nemusím riešiť zamestnanie a užívam si dôchodok

 • 0
Odpovedať

Jitka Lehotská 09.04.17 22:57

JL
karma
-1.00

Zmeniť prácu najmä v chudobných oblastiach severovýchodného Slovenska, kde ste rada, že vôbec nejakú prácu máte, nie je také jednoduché. Ale ak sa človek rozhodne tak učiniť, tak je každá konštruktívna rada dobrá. Vďaka za ne.

 • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 10.04.17 07:44

SK
karma
86.00

teória je jedna vec ale prax hovorí niečo iné.... ale dobrá rada sa vždy zíde

 • 0
Odpovedať

Karolína Novotná 04.02.19 20:35

KN
karma
-1.00

Ja som si vlani taky hľadala nové zamestnanie a keď som posielala žiadosť o prijatie, tak som čerpala inšpiráciu z . Zatiaľ som v práci spokojná, tak dúfam, že som si hľadala nové zamestnania naposledy.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní