Problémy v intímnom živote? Skutočne ti pomôže sexuálna meditácia?

Problémy v intímnom živote? Skutočne ti pomôže sexuálna meditácia?

O meditácii sa momentálne píše mnoho. Netreba sa tomu vôbec čudovať, pretože do života človeka prináša mnohé výhody. Od odbúravania stresu či úzkosti až po zdravší životný štýl a zbavenie sa bolesti... A čo taká sexuálna meditácia? V tomto článku sa dozviete, čo všetko jej pravidelné praktizovanie dokáže s vaším životom a najmä vzťahom.

Interpretuje sa rôzne

Ak by ste od nás chceli definíciu sexuálnej meditácie, musíme vás sklamať, pretože neexistuje. Má totiž rôzne interpretácie a najdôležitejšia je tá, ktorú jej dáte sami. Či už budete naozaj pred pohlavným stykom s partnerom meditovať, alebo pre vás sexuálna meditácia znamená skôr všímanie si jeden druhého či partnerské cvičenia podporujúce libido, je to jedno. Každý druh sexuálnej meditácie sa totiž podľa odborníkov odrazí v intímnom partnerskom živote. Pozitívne.

Inšpiruj sa: Cviky s kettlebell na doma: Pár cvikov a nemusíš vôbec chodiť do posilňovne!

ako meditovať s mužom

Zdroj: Shutterstock®

Bez zábran

Možno ste to netušili, ale mnohým ľuďom sa pohlavný styk spája so stresom a necítia sa v ňom tak doma ako iní. Práve meditácia môže týmto ľuďom pomôcť zbaviť sa ho. Odborníci sa zhodujú aj na tom, že môže zvýšiť chuť na sex a aj pôžitok z tohto intímneho aktu. Záleží len na tom, čo hľadáte. Na sexuálnu meditáciu sa obráťte aj vtedy, keď sa potrebujete s partnerom opätovne zblížiť.

intímna meditácia

Zdroj: Shutterstock®

Ako na sexuálnu meditáciu?

Sexuálna meditácia v akejkoľvek podobe nie je žiadna jadrová veda a mala by sa robiť pocitovo. Ak však potrebujete návod, ako začať, tu je niekoľko užitočných rád.

  1. Začnite ohľaduplnosťou. Buďte ohľaduplní voči svojmu partnerovi a zaujímajte sa jeden o druhého. Skúste sa oprieť chrbtami o seba a vnímať jeden druhého, a to najmä v bodoch, kde sa dotýkate.
  2. Nadviažte očný kontakt. Hocikedy počas dňa, ale aj v posteli. Pozerajte sa partnerovi hlboko do očí a meditujte trocha netradične, s otvorenými očami. Zapojte do toho bozkávanie. Áno, s otvorenými očami.
  3. Počas intímnych aktov spomaľte. V uponáhľanom svete nie je na pomalý sex čas, no mali by ste si ho spraviť, a to v záujme vášho vzťahu. Z času na čas sa jednoducho neponáhľajte a vychutnávajte si jeden druhého.

Zaujme ťa: Trápi ťa letná únava? Povieme ti, čo môže byť práve tvoja diagnóza


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 20.08.19 06:14

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé; niečo na tom bude!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní