Ako zabaviť ročné dieťa? Toto ho zaručene zaujme!

Ako zabaviť ročné dieťa? Toto ho zaručene zaujme!

Máte doma malého nezbedníka či nezbednicu a dajú vám zabrať? Deti sú nielen obrovská radosť, no treba sa o nich vedieť aj postarať. Okrem potravy a starostlivosti o detský zadoček a výmeny plienok sa musíme postarať aj o ich bohatý program a zábavu.

Kým malé ležiace bábätko vieme často zabaviť hrkálkami či šuštiacimi hračkami zavesenými na hrazdách, ročné dieťa, ktoré je už často v pohybe, je náročnejšie. Klasické hračky, ktoré už pozná, pre neho nie sú dostatočne zaujímavé. Omnoho väčšia zábava je vyťahovanie hrncov z kuchynskej linky, sťahovanie čerstvo opratej bielizne zo sušiča či vyhadzovanie poskladaného oblečenia zo skrine. Pre malého nezbedníka veľká zábava, pre rodiča ďalšia robota navyše. Čo tak vyskúšať vhodné a užitočné aktivity, ktoré podporia ich motorické zručnosti?

Odporúčame: Skvelý program pre deti na svadbe: Máme tipy, ako ich zabaviť!

hrajúce sa deti

Zdroj: Shutterstock®

Aktivity pre ročné dieťa? Chce to dobrú inšpiráciu!

Dieťa je po dosiahnutí prvého roku života mimoriadne aktívne, neustále rastie a rozvíja nielen svoje pohybové, ale aj rečové schopnosti. Pre rodiča sa stáva malým spoločníkom, ktorý si vyžaduje takmer celodennú pozornosť. Nie vždy sa dá ísť s dieťaťom von, najmä počas nepriaznivého počasia.

Majte zábavky svojho dieťaťa pod kontrolou a pripravte mu netradičné aktivity, ktoré ho zabavia bez zbytočného neporiadku. Všetko, čo potrebujete je iba zopár drobností, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete vo svojej domácnosti.

Neprehliadni: Dôležitosť hry u detí: Prečo a ako by sa malo hrať KAŽDÉ dieťa?

mama a dieťa

Zdroj: Shutterstock®

Dochádzajú vám nápady na aktivity pre ročné deti? Nezúfajte! Pripravili sme si pre vás zopár tipov, vďaka ktorým bude mať vaše dieťa o zábavu postarané. Vy budete mať naopak konečne čas na vypitie kávy, na ktorú ste pravdepodobne od rána čas nemali.

- Zaujímavé aktivity pre deti
1 z 10

Guličky sú u detí mimoriadne obľúbené. Ich výhodou je, že sa dajú zapojiť takmer do akejkoľvek hry. Deti rady veci skrývajú. Pripravte im teda krabicu s otvormi pre guličky, ktoré môžu do nej skrývať a opätovne vyberať. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 23.04.21 06:22

ĽŠ
karma
100.00

Výborné inšpirácie!

  • 1
Odpovedať

Simona Paľovčíková 23.04.21 10:51

karma
-1.00

Ďakujem. :-)

  • 0
Odpovedať

Helena Vojteková 23.04.21 12:27

HV
karma
-1.00

ďakujem, pár tipov si určite vyskúšame :-)

  • 1
Odpovedať

Juraj Podmanický 23.04.21 19:36

JP
karma
109.00

V našej rodine sa to dlhé roky hemžilo malými drobcami, no teraz po viacročnej odmlke máme polročné zlatíčko, ktorému budeme musieť vymýšľať nejaký program, lebo sa mi zdá, že jeho „autori“ mu dodnes dávali až príliš veľa pozornosti, takže starostlivosť o neho bude v budúcnosti pre všetkých zúčastnených veľkou výzvou.

  • 1
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 24.04.21 10:54

ZS
karma
100.00

Inšpiratívne

  • 0
Odpovedať

Anna Vargová 24.04.21 18:46

AV
karma
100.00

Ja mam doma 6 ročného vnúčika, no ten nápad s krabicou sa mi páči. Niekedy už skutočne neviem, ako by sme sa mali hrať.

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní