Diana Hágerová o svojom druhom tehotenstve: Dve deti sú taký môj splnený sen

Diana Hágerová o svojom druhom tehotenstve: Dve deti sú taký môj splnený sen
  • 30.11.2020
  • Radka Vargová

Baby boom v slovenskom šoubiznise pokračuje. Po Soni Skoncovej a Alexandre Orviskej sa tehotenským bruškom pochválila aj ďalšia sympatická moderátorka. Diana Hágerová len pred pár týždňami potešila rodinu aj fanúšikov informáciou o druhom tehotenstve. K dcérke Izabelke teda o pár mesiacov pribudne nový súrodenec. Bude to chlapec alebo opäť dievčatko? Je druhé tehotenstvo pre Dianu v niečom iné? A čo všetko už má pripravené? Na tieto otázky nám ochotne budúca dvojnásobná mamička odpovedala.

Aká bola prvá reakcia vašej dcérky, keď ste jej oznámili, že ste tehotná?

Bola to reakcia, ktorá dojme podľa mňa každú mamu. Mne dokonca aj slza vypadla. S Romanom sme sa rozhodli, že to Izabelke prezradíme práve na jej narodeniny, ako takú súčasť jej darčeka. Keď sme jej to povedali, prišla ku mne, položila mi rúčku na brucho, pozrela na nás a povedala:  „buďte teraz tíško, idem počúvať, ako bije bábätku srdiečko“ a priložila si uško k brušku. Neviem, či to bolo tými hormónmi, či celou situáciou, ale naozaj mi slzy vypadli. Je to naozaj nádherná spomienka, ktorú si budem navždy pamätať.

Boli prvé mesiace druhého tehotenstva v niečom iné než pri tom prvom?

Priznám sa, že ani veľmi nie, nakoľko aj pri prvom aj pri tomto druhom tehotenstve som mala celkom intenzívne ranné nevoľnosti. Čo je ale celkom vtipné je to, že až počas druhého tehotenstva som pochopila, čo tie ranné nevoľnosti naozaj znamenajú. Človeka to podľa názvu zavádza – ranná nevoľnosť rovná sa, že vám je zle ráno. Lenže mne bývalo zle celý deň. Až teraz som si zistila, že to nie je odvodené od slova ráno, ale od obdobia tehotenstva – teda ranné štádium. A zle vám môže byť ráno, na obed, večer, v noci...

Pozri tiež: Janka Slačková prezradila, v čom ju situácia s Covid-19 ovplyvnila najviac

Patríte medzi mamičky, ktoré potrebujú mať všetko s predstihom pripravené a nakúpené?

Myslím si, že to nejako s prípravou nepreháňam. Množstvo vecí, čo sa týka tej základnej výbavy pre bábätko, máme vlastne po Izabelke. Takže nakupovanie týchto veci som teraz riešiť nemusela. Zároveň mám aj úžasné kamarátky, ktoré ma vybavili oblečením pre bábätko, keďže ja som veci po Izabelke, tie najmenšie, posúvala ďalej. Tak zopár vecí už máme pripravených.

Viete pohlavie bábätka? Prezradíte nám ho?

Áno, pohlavie vieme, ale chceme si ho nechať pre seba. Je to taká naša rodinná, intímna vec.

A čo mená? Máte nejakých favoritov?

Už áno. I keď ten výber bol pre nás náročnejší, ako prvýkrát, pretože pri Izabelke nás to meno ako keby zasiahlo veľmi skoro a veľmi skoro sme bábätku v brušku už hovorili menom. Teraz to trvalo síce dlhšie, ale myslím, že sme vybrali krásne meno a že budeme všetci s ním spokojní.

Túžili ste vždy po veľkej rodine?

Ja som jedináčik a hoci mám sesternicu, s ktorou sme vyrastali blízko seba, mala som vždy pocit, že mi ten súrodenec chýba. I keď ako jedináčik som si nevedela predstaviť, aké je to mať súrodenca, vnútorne som po tom túžila. Takže som si predstavovala, že ak budeme mať bábätko a ak Pán Boh dá, že mu doprajeme aj súrodenca.

I keď neviem povedať, či sa dve deti rátajú ako veľká rodina. Mám kamarátky, ktoré majú tri či štyri deti, dokonca v niektorých slovenských regiónoch je úplne normálne, že rodiny sú oveľa väčšie a detský „džavot" je počuť roky rokúce... Ale dve deti sú taký môj splnený sen.

Patríte medzi ženy, ktoré preferujú spojenie práce a materskej? Alebo si chcete materskú užiť čo najdlhšie sa to bude dať?

Pri prvom dieťatku som si materskú celkom užívala. Zároveň musím priznať, že moja práca mi to v tomto smere dosť dovoľuje, keďže práca moderátora je veľmi flexibilná a všetko som teda vedela pekne skĺbiť. A zároveň som nemala pocit, že by som chýbala pri nejakých zásadných životných krokoch Izabelky, i keď som si občas odbehla do práce. No rozumiem tomu, keď matky chcú a musia ísť do práce skôr ako po troch rokoch. Je to v poriadku. Uvidíme, či bude u nás situácia rovnaká aj teraz, pri druhom bábätku. To človek nevie úplne dopredu naplánovať – hlavne, keď neviete, do čoho idete, čo vás čaká... Občas to život zariadi inak, tak sa nefixujem na nič, nemám predstavu, ako by som to chcela robiť, keď sa bábätko narodí. Záleží to od situácie a ako budeme všetko zvládať. I keď priznávam, že som ten typ ženy, pre ktorú je rodina na prvom mieste a urobím všetko preto, aby boli v prvom rade deti spokojné a šťastné. 

Ďakujeme krásne za rozhovor a Dianke prajeme, aby jej druhé tehotenstvo bolo bezproblémové. Budeme sa tešiť na ďalší rozhovor (niekedy v budúcnosti).


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 28.11.20 07:19

ĽŠ
karma
100.00

Tiež prajem, aby jej druhé tehotenstvo bolo bezproblémové.

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 30.11.20 18:33

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní