3 ideálne zimné športy, ktorým by ste mali dať šancu

3 ideálne zimné športy, ktorým by ste mali dať šancu

  • Zdieľaj:
 • 1

Zima sa už síce pomaly chýli ku koncu, ale ak sa vám naskytne vhodná príležitosť, mali by ste vyskúšať tieto tri neortodoxné zimné športy. Určite do vášho života prinesú novú zábavu a poriadne rozhýbu vaše telo.

Yukigassen

Tento tímový šport má síce zvláštny a komplikovaný názov, ale jeho pravidlá a princípy sú veľmi jednoduché. V podstate je to len guľovačka na špeciálnom ihrisku s presným počtom povolených snehových gúľ. Yukigassen vznikol v Japonsku, ale rýchlo sa rozšíril aj do Ruska, Švédska, Kanady, dokonca aj do Austrálie. A nečudo, veď si všetci určite pamätáte, koľko zábavy ste zažili pri detských guľovačkách.

Odporúčame: Ako mužom doplniť energiu? Vyskúšaj niečo overené!

aké zimné športy vyskúšať

Zdroj: unsplash.com

Kajakovanie na snehu

Tento šport už patrí k tým nebezpečnejším a adrenalínovejším. Predstaviť si ho môžete ako také náročnejšie sánkovanie na kajakoch a na kormidlovanie používate veslá. Kajakovanie na snehu oficiálne vzniklo v roku 2002 v rakúskom Linzi, kde skupina kajakárov zorganizovala prvý závod. Jeho popularita medzi priaznivcami extrémnych športov odvtedy len rástla, ale nanešťastie je zakázaný vo veľkom množstve lyžiarskych stredísk. Ak však navštívite také, kde si tento jedinečný šport môžete vyskúšať, neváhajte!

Sánkovanie na lopatách

Ak vás klasické sánkovanie sa už dávno omrzelo, ale hľadáte menej extrémnu náhradu sánok ako kajaky, vyskúšajte sánkovanie na lopatách na odhŕňanie snehu. Tento zábavný šport vznikol v 70-tych rokoch v lyžiarskych rezortoch Nového Mexika. Odvtedy sa, nielen v tomto štáte, teší popularite medzi všetkými vekovými kategóriami – od školákov až po dôchodcov.

Fleximed

Zdroj: NaturaMed Pharmaceuticals

Poriadne sa pripravte

Skôr, ako sa však do ktoréhokoľvek z týchto športov pustíte, uistite sa, že je vaše telo na ne pripravené, aby ste sa vyhli nepríjemným zraneniam. Základom sú pevné kĺby, kosti a svaly. Vyskúšajte preto výživový doplnok FlexiMed od NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahuje viaceré látky vrátane kolagénu typu II, glukozamínu a vitamínu C, ktorý pomáha udržiavať kĺby pevné a zdravé aj pri plnom športovom nasadení. Obsiahnutý vitamín D zase podporuje činnosť svalov.

Mesačné balenie FlexiMed teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.flexi-med.sk.


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Katarína Kubíková 04.05.21 02:55

KK
karma
-1.00

Super, díky moc. Počkám na zimu, pretože ju milujem, ale do zimných športov som sa nikdy veľmi nedsotala. Pozerala som ale na tento super web a majú tam toho fakt dosť: takže si tam ešte tento rok niečo nakúpim a nahor k pohybu.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Jablkový perník s čokoládovou polevou a orechmi – konkuruje tomu tradičnému
Dezerty

Jablkový perník s čokoládovou polevou a orechmi – konkuruje tomu tradičnému

 • 4
 • 24.10.2022
Rýchly tekvicový koláč z maslovej tekvice: Dokonalosť rozplývajúca sa na jazyku
Dezerty

Rýchly tekvicový koláč z maslovej tekvice: Dokonalosť rozplývajúca sa na jazyku

 • 2
 • 24.11.2022
Šampanské ako základ pre novoročné drinky: Skús tieto tri TOP recepty
Nápoje

Šampanské ako základ pre novoročné drinky: Skús tieto tri TOP recepty

 • 0
 • 30.12.2022