Emmy 2020: Víťazi sa radovali z obývačky, Zendaya prepísala históriu

Emmy 2020: Víťazi sa radovali z obývačky, Zendaya prepísala históriu
 • 22.09.2020
 • Radka Vargová

  • Zdieľaj:
 • 1

Žiadny červený koberec a veľkolepé róby. Tohtoročné televízne ceny Emmy 2020 boli poznačené svetovou pandémiou Covid-19, takže sa konali bez prítomnosti publika a jednotlivých osobností. Teda pár sa ich v sále ukázalo, ale išlo väčšinou len o prezentujúcich hercov. Víťazi si tentokrát museli vypočuť výsledky z vlastných obývačiek. 

Tohtoročný 72. ročník ovládol americký seriál Watchmen (Strážcovia) s 11 výhrami, vrátane ceny za najlepšiu minisériu. Ako najlepší dramatický seriál vybrala americká televízna akadémia Boj o moc (Succession), ktorého tvorca Jesse Armstrong počas ďakovnej reči ostro kritizoval prezidenta Trumpa za nezvládnutie situácie s koronavírusom. 

Historický moment

"Nikto nepôjde porazený domov, pretože všetci už doma sú," zavtipkoval na začiatok slávnostného večera moderátor Jimmy Kimmel. Uistil divákov, že v publiku naozaj nikto nie je. A naozaj nikto nebol. Ceny Emmy sa tento rok preberali virtuálne a ich držitelia za ne ďakovali cez internet. Tvorcovia sitcomu Schitt's Creek napríklad sledovali udeľovanie spoločne v rúškach v salóniku v Toronte.

Mohlo by sa zdať, že ceny tento rok boli skôr nudné, ale nie je to úplne tak. Pár zaujímavých a historických momentov nechýbalo ani teraz. Najväčšiu pozornosť večera si vyslúžila mladá, len 24-ročná herečka Zendaya. Tá sa na večer pripravila ako by sa nič nedialo. Obliekla si krásnu róbu, nechala sa patrične nalíčiť aj učesať. Odovzdávanie sledovala zo svojej hotelovej izby s blízkymi priateľmi, kde sa radovala zo zisku ceny pre najlepšiu dramatickú herečku. Stala sa tak vôbec najmladšou držiteľkou Emmy v kategórii najlepšia dramatická herečka za svoj výkon v seriáli Euphoria, keď sa presadila v tvrdej konkurencii herečiek ako Jennifer Anistonová, Laura Linneyová či Olivia Colmanová. A len druhou Afroameričankou, ktorá zvíťazila v tejto kategórii.

Pozri tiež: Billie Eilish na udeľovaní cien Oscar 2020 prekvapila: Čo sa jej podarilo? 

Okrem Zendaye si pozornosť vyslúžila ešte jedna herečka – Jennifer Aniston. Miláčik Ameriky opäť ukázal, že vyzerá závideniahodne. Pár hodín pred samotným galavečerom sedela doma so šampanským v ruke a s maskou na tvári. O pár hodín neskôr sa ukázala v hale v Los Angeles, odkiaľ sa ceremónia vysielala v priamom prenose a vyzerala dokonalo. Dlhé čierne šaty s hlbokým výstrihom, luxusný šperk a jemné líčenie – Jennifer na akú sme zvyknutí a aká sa nám páči najviac.

Tohtoročné ceny však neboli len o koronavíruse. Medzi ďakovnými rečami sa najčastejšie skloňovalo meno prezidenta Trumpa, pričom víťazi sa snažili apelovať na to, aby ľudia šli voliť. Rovnako tak sa zniesla kritika aj na neustále narastajúce rasové útoky. 

Takže vo výsledku cenám okrem červeného koberca nič nechýbalo. Ocenení boli dojatí, mnohí využili priestor na politickú propagandu a na pódiu sa vtipkovalo jedna radosť. A mnohí sa už teraz domnievajú, že v podobnom duchu by sa možno mali niesť aj budúcoročné ceny Oscarov. 


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 23.09.20 07:16

ĽŠ
karma
100.00

Zendaya skutočne zabodovala!

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Psyllium – 6 dobrých dôvodov, prečo to s ním skúsiť
Zdravie

Psyllium – 6 dobrých dôvodov, prečo to s ním skúsiť

 • 0
 • 22.12.2022
Herec aj moderátor – kto ďalší sa predvedie na tanečnom parkete Let’s Dance? Poznáme ďalšie mená!
CELEBRITY

Herec aj moderátor – kto ďalší sa predvedie na tanečnom parkete Let’s Dance? Poznáme ďalšie mená!

 • 4
 • 16.01.2023
Najkrajší muži sveta za rok 2022: Prekvapí ťa, kto sa ocitol na prvom mieste!
CELEBRITY

Najkrajší muži sveta za rok 2022: Prekvapí ťa, kto sa ocitol na prvom mieste!

 • 1
 • 05.01.2023