Realita rodičov pracujúcich z domu: Pobavte sa vtipnými fotkami!

Realita rodičov pracujúcich z domu: Pobavte sa vtipnými fotkami!
 • 07.05.2020
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 2

Pracovať z domu je (bolo) snom každého z nás. Čo môže byť lepšie ako zarábať peniaze z postele, z pohodlného gauč alebo zo slnečného balkóna. Ešte k tomu, ak ste rodičom. Môžete stráviť s vaším drobcom viac času. Pretože, keď sa doplazíte domov z práce ovešaní nákupnými taškami a máte ešte prichystať večeru či napísať úlohy, tak už nemáte ani kvapku energie na skrývačku či čajovú seansu s barbie bábikami.

Vďaka koronavírusu, ktorý nás všetkých zasiahol a zatvoril nás doma so svojimi blízkymi, sa sen stal skutočnosťou. A u mnohých rodičoch krutou, vtipnou a horko sladkou realitou. Pracovať z domu je naozaj obrovskou výhodou. Keď však máte doma skupinku malých neposedných ľudí, ktorí vyžadujú vašu pozornosť celý celučičký deň, tak sa váš každodenný život môže zmeniť na poriadne ťažkú misiu. 

Dá sa vôbec spojiť pracovný život s rodičovskými povinnosťami? Pozrite sa s nami na vtipné fotografie rodičov a ich detí, ktoré majú silnú potrebu upratovať, maľovať, pomáhať a tvoriť. A možno sa v nich nájdete aj vy.

Neprehliadni: Home office počas karantény: Zisti, ako pracovať naozaj efektívne

Kadernícky salón

Zdroj: pinterest.com

Kadernícky salón

Poznáte to aj vy? Píšete mail a doma hrobové ticho. Už viete, že sa niečo deje. Zrazu spoza dverí vykukne váš sedemročný syn, ktorý práve zistil, ako funguje holiaci strojček. A pravdaže ho aj hneď otestoval. Alebo nakuknete do detskej izby a zbadáte vašu štrbavú školáčku s odstrihnutou ofinou. A čo taký kadernícky salón naživo? Sponky, gumičky, mašličky a nájde sa i umelá vidlička vo vašich vlasoch, zatiaľ čo vy dokončujete report za uplynulý týždeň. 

Neposedné deti

Zdroj: pinterest.com

Mami, ty pekne pracuj, my poupratujeme

Ak počujete túto vetu z úst vašich detí, nepanikárte, nekričte, len rýchlo konajte. Vyberte zo šatníka lego, ktoré má priniesť Ježiško alebo obvolajte tety a sesternice či nemajú náhodou čas. Zachránite tak svoj nábytok, kuchyňu a ušetríte veľa času, ktorý by ste inak museli tráviť odstraňovaním pasty z gauča či nutelly zo skriniek. 

Vynaliezaví ockovia

Zdroj: pinterest.com

Vynaliezaví ockovia

Skutočne je niekedy ťažké pracovať a byť i rodičom na plný úväzok. Veľakrát muži ani netušia, ako sa musia ich manželky obracať na materskej dovolenke. No, a keď máte viesť míting s nadriadenými z Fínska a niekto vás stále ťahá za nohu, ponúka vám uslintaný dudlík a tiež chce vidieť cez tú čudnú vec vášho šéfa, tak vtedy si viacerí z nás povedia, že by radšej pracovali z kancelárie. Ockovia sú však veľmi vynaliezaví! Použili detskú ohrádku, fľašku s mliekom podopierajú bradou alebo pracujú s dieťaťom na kolenách. Máte aj vy nejaké finty?

Deti a notebook

Zdroj: pinterest.com

Ešte vynaliezavejšie deti

Milí rodičia, ani náhodou nenechávajte váš pracovný notebook bez dozoru, ak máte malé deti. Tá zvláštna vec, z ktorej vychádzajú zvuky potrebuje trochu oživiť temperovými farbami. A možno ju treba umyť pod tečúcou vodou, pretože celé dni je na stole a určite sa na ňu práši. Mamička má alergiu a bude veľmi kýchať. Deti sú naozaj veľmi zvedavé a fascinujúce bytosti s veľkým srdcom a nekonečnou fantáziou.

Súrodenci

Zdroj: pinterest.com

Dva sú viac ako jeden

Pozor, pozor! Máte doma viac detí? Tak zbystrite pozornosť. Či už je medzi nimi veľká súrodenecká láska či rivalita, verte nám, takí bratia a sestry dokážu spolu zázračné veci. Stačí váš jediný telefonát a krátka chvíľka nepozornosti. Pokreslené steny, toaletný papier cez celú obývačku, malý brat celý od majonézy či synchronizované pitie vody zo záchodu. V duchu si vravíte: „Pomoooc, nech už otvoria škôlky a školy!"

Podarilo sa vám zachytiť humorné fotky huncútstiev vašich detí? Máte aj vy nejaké vtipné zážitky? Podeľte sa o ne s nami.


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 07.05.20 06:29

ĽŠ
karma
100.00

Deti sú skutočne veľmi zvedavé a fascinujúce bytosti s veľkým srdiečkom a nekonečnou fantáziou...

 • 3
Odpovedať

Mária Reibergerová 07.05.20 08:25

MR
karma
104.00

deti vždy vedia prekvapiť, no nie vždy milo :-D

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyhrajte dobroty od Mixit.sk, ktoré môžete darovať (ak im vy sami odoláte)
SÚŤAŽE

Vyhrajte dobroty od Mixit.sk, ktoré môžete darovať (ak im vy sami odoláte)

 • 14
 • 02.12.2022
Vyhraj 4x Nivea BABY kozmetiku pre najmenších
SÚŤAŽE

Vyhraj 4x Nivea BABY kozmetiku pre najmenších

 • 5
 • 28.10.2022
Vyhraj 4x Eau de Parfum L´Exquis (15 ml) v hodnote 33,10 €
SÚŤAŽE

Vyhraj 4x Eau de Parfum L´Exquis (15 ml) v hodnote 33,10 €

 • 4
 • 14.11.2022