Pripravte sa na jeseň a podporte svoju imunitu kvalitnými vitamínmi

Pripravte sa na jeseň a podporte svoju imunitu kvalitnými vitamínmi

  • Zdieľaj:
 • 3

Jeseň je obdobím, ktoré pre ľudský organizmus predstavuje nemalú záťaž. Častejšie prší, ochladzuje sa a dni sa skracujú. Svoje urobí aj menej slnka a relatívne veľké výkyvy teplôt počas dňa. Prakticky každoročne je jeseň obdobím so zvýšenou chorobnosťou a preto sa oplatí účinne chrániť aj pomocou kvalitných vitamínov.

Jedným zo spôsobov, ako môžete lepšie zvládnuť prechodné jesenné obdobie, je podporiť svoju imunitu vitamínmi a výživovými doplnkami. Nie je však jedno, aké si vyberiete a preto sme pozornosť zamerali na kvalitu, ktorá prináša požadované účinky a pri správnom dávkovaní nepredstavuje pre váš organizmus žiadne riziko. Keďže zo stravy, slnka a ďalších prirodzených zdrojov telo nezíska dostatok vitamínov, najmä počas prechodných období ako je jeseň, sa oplatí imunite trochu pomôcť.

vitamíny na imunitu

Zdroj: Shutterstock®

Aké vitamíny na jeseň uprednostniť?

Kľúčom k tomu, aby ste sa cítili fit je nielen adekvátna fyzická aktivita a vyvážená strava, ale aj doplnky, ktoré vám pomôžu prekonať náročnejšie obdobia. Účinnou zbraňou proti jesennej únave je dostatok vitamínov a minerálov. Z nich by ste si mali vybrať predovšetkým vitamín C, vitamín D a v neposlednom rade aj vitamín B1 od výrobcu Jamieson. Práve vitamín B1 posilňuje srdcové svalstvo, energiu a celkovo prispieva k správnemu fungovaniu organizmu.

Zaujme ťa: Čo oslabuje imunitný systém? Na toto si daj pozor!

Jamieson B12

Zdroj: etabletka.sk

...a prečo uprednostniť kvalitu?

Nestačí si vyberať iba kvalitné potraviny, ale aj výživové doplnky. Dôvod je jednoduchý, iba tak totiž máte istotu, že svojmu organizmu dávate skutočne iba to najlepšie. Vždy by ste sa mali zaujímať o spôsob spracovania výživových doplnkov a zdroje ich jednotlivých zložiek. Výborným príkladom sú Jamieson vitamíny, ktoré sú vyrábané vždy z čistých a trvalo udržateľných zdrojov.

Pri výbere tých správnych vitamínov a výživových doplnkov sa vždy zaujímajte aj o to, aký je obsah jednotlivých zložiek. Neznamená však, že čím viac, tým lepšie. Organizmus je schopný vždy spracovať len určité množstvo zložiek a preto je napríklad vhodne vybrať si Jamieson doplnky s postupným uvoľňovaním. Tak je zaistené, že váš organizmus jednotlivé zložky výživového doplnku využije skutočne naplno.

Zdroj: etabletka.sk


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 06.11.21 06:40

ĽŠ
karma
100.00

Kvalita vitamínínov a výživovových doplnkov je skutočne dôležitá.

 • 0
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 06.11.21 17:37

ZS
karma
100.00

Nie som nadšenec vitamínov v tabletkách, radšej si dám čerstvé ovocie.

 • 0
Odpovedať

Marián Podmanický 10.11.21 21:16

MP
karma
111.00

Doba je zlá a kvalitné vitamíny potrebuje naozaj každý z nás. Ktoré sú tie kvalitné? Výrobcovia sa predbiehajú a každý hovorí o tom svojom, že iba to je tá zaručená kvalita. Myslím si, že to už vôbec nie je o zdraví, ale iba o zisku.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní