Najčastejšie signály tela, ktorými ťa žiada o pomoc: Čo neignorovať?

Najčastejšie signály tela, ktorými ťa žiada o pomoc: Čo neignorovať?

Pochopiť, ako funguje ľudské telo si vyžaduje hodiny a hodiny strávené nad knihami. Hodiny strávené študovaním, z čoho sa naše telo skladá, aké funkcie a činnosti v ňom prebiehajú a čo všetko ovplyvňuje jeho zdravie. Avšak niekedy stačí pochopiť signály, ktoré nám telo vysiela a na základe nich odhaliť, s čím náš organizmus bojuje, čo je potrebné doň doplniť alebo naopak, čoho sa radšej vzdať.

A práve tieto signály by sme nikdy nemali podceňovať. Niekedy aj tá najmenšia vyrážka alebo vred na tele môže byť signálom vážnejšieho zdravotného problému. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, ktoré signály sa neoplatí ignorovať.

Odporúčame: Čo ničí naše zdravie a ani o tom nevieme? Pozor na niektoré módne kúsky!

čo spôsobuje vysúšanie pokožky

Zdroj: Shutterstock®

Suchá pokožka, krehké nechty a lámavé vlasy

Suchá pokožka je najčastejším problémom, s ktorým sa stretávame. Odborníci však uvádzajú, že jej príčina sa môže ukrývať v nedostatku vitamínu E. Preto odporúčajú do jedálnička zaradiť mandle, rastlinné oleje, ryby a pod.

Krehké nechty a rovnako aj lámavé vlasy sú dôsledkom nedostatku vitamínu D alebo vápnika v organizme. Do jedálnička sa oplatí zaradiť viac brokolice, jogurtov a naklíčených semien.

Chuť na sladké

Kto kedy nemal chuť na sladké. No treba si uvedomiť, že ak si vaše telo žiada doplniť niečo sladké, tak vám kolíše hodnota cukru v krvi. Tiež sa môže príčina ukrývať vo vyčerpanom nervovom systéme, ktorý potrebuje doplniť energiu. V tomto prípade je však potrebné zvážiť, prostredníctvom čoho túto chuť zaženiete. Vo všeobecnosti sa neodporúča siahnuť po mliečnej čokoláde alebo iných sladkostiach. Lepšie spravíte, ak si energiu a cukor doplníte prostredníctvom ovocia alebo horkej čokolády.

čo signalizuje chuť na kyslé

Zdroj: Shutterstock®

Chuť na kyslé jedlá

Nie, určite nie ste tehotná, keď dostanete chuť na kyslé uhorky. Jednoducho vaše telo si ich žiada. A teda nielen vaše telo, ale predovšetkým pečeň alebo žlčník. Totižto chuť na kyslé jedlá môže značiť problémy s pečeňou alebo žlčníkom. Problém vyriešite, ak budete konzumovať viac citrónov alebo čučoriedok.

Krvácanie ďasien

Asi bežný problém, ktorý sa spája s parodontitídou, no nie vždy musí byť príčina v odhalených zubných kŕčkoch. Krvácanie ďasien môže byť spôsobené aj nedostatkom vitamínu C v organizme. Do jedálnička sa preto oplatí zaradiť brokolicu, kivi, paradajky a pod.

čo spôsobuje kŕče v nohách

Zdroj: Shutterstock®

Kŕče v nohách

Príčina v tomto prípade je úplne jasná. Hovoriť môžeme o nedostatku horčíka a draslíka v organizme. Ten sa môže navyše prejaviť aj zlou kvalitou spánku či podráždenosťou. Mali by ste konzumovať viac orechov, špenátu, mandlí i ľanových semienok.

Neprehliadni: Sú virálne, no nefungujú: Aké najhoršie tipy do domácnosti neskúšať?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 06.10.20 06:04

ĽŠ
karma
100.00

Signály, ktoré sa neoplatí ignorovať; dobrý článok!

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 06.10.20 10:09

DB
karma
117.00

Treba si všímať čo nám telo signalizuje, niekedy už môže byť neskoro

  • 0
Odpovedať

Margaret Zimova 06.10.20 15:33

karma
106.00

Veľmi dobrý článok, skutočne je to tak, telo treba počúvať a dobre ho poznať ... veď je naše, musíme si s ním rozumieť najlepšie.

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 06.10.20 16:15

KK
karma
105.00

Dobré rady nad zlato.

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 15.10.20 14:21

AK
karma
100.00

banálne problémy sa neoplatí ignorovať

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní