Prečo nechodiť na toaletu s mobilom? Tieto zistenia ťa prekvapia!

Prečo nechodiť na toaletu s mobilom? Tieto zistenia ťa prekvapia!

V dnešnej dobe sa bez telefónu jednoducho nezaobídeme. Je to skvelý spôsob, ako sa s niekým spojiť v priebehu niekoľkých sekúnd, ako sa s niekým dohodnúť na stretnutí alebo ako zostať stále v obraze. Dnešné tzv. smartfóny nám poskytujú akúsi slobodu. Kým naši dedkovia poctivo študovali každú jednu stranu novín, dnes stačí otvoriť prehliadač a sme v obraze v priebehu niekoľkých sekúnd. A to sú len správy. Spomenúť môžeme aj sociálne siete, ktoré majú na nás veľký vplyv. Surfovanie po internete, skrolovanie fotiek na Instagrame či komentovanie statusov na Facebooku. Zlomok toho, čomu sa venuje dnešná mládež a bez čoho si už v podstate nevieme predstaviť svoj život.

Na mobilných telefónoch sme doslova závislí a častokrát sa stáva, že podliehame fenoménu súčasnosti, akým je PHUBBING. Práve phubbing je zabijakom vzťahov, pretože viac sa venujeme mobilnému telefónu než svojej rodine či priateľom. Dokonca na telefónoch sú mnohí takí závislí, že si ich berú aj na toaletu alebo do vane. Portál Brightside.me dokonca poukázal na niekoľko rizík, ktoré vás môžu ohroziť v prípade, že si telefón beriete na toaletu aj vy!

Zaujme ťa: Vek je len číslo! Títo štýloví dôchodcovia majú módu v malíčku a dokážu zahanbiť aj mladšie ročníky!

baktérie na telefóne

Zdroj: Shutterstock®

Pozor, baktérie útočia!

Vedeli ste, že telefóny sú špinavšie než záchodové dosky? Je to neuveriteľné, ale štúdiou bolo preukázané, že na telefónoch sa nachádza najviac baktérií, ktoré môžu spôsobovať nemalé zdravotné problémy. Zo všetkých môžeme spomenúť hlavne baktérie E-coli, ktoré spôsobujú črevné problémy. Ak si ju teda prinesiete domov prostredníctvom mobilného telefónu, ľahko sa môže udomácniť aj na vašej toalete a ohroziť nielen vás, ale aj vašich blízkych.

A čo také hemoroidy?

Keď si so sebou na záchod nosievate telefón, môže sa stať, že na ňom strávite dlhšiu dobu, než by ste mali. Ľahko podľahnete sociálnym sieťam alebo nejakej hre, vďaka ktorej si na záchode posedíte aj niekoľko desiatok minút. Mali by ste však vedieť, že dlhšie sedenie na záchode vyvíja tlak na vaše vnútorné orgány, čo môže prispieť k vzniku problému, akým sú hemoroidy.

čo spôsobuje inkontinenciu

Zdroj: Shutterstock®

Dysfunkcia panvového dna

Dlhé sedenie na záchode môže spôsobiť problémy so svalmi panvového dna. Povolené svaly panvového dna zase môžu prispieť k inkontinencii, ktorú je potrebné riešiť s lekárom alebo prostredníctvom správnych cvikov. A prečo k tomu dochádza? Predovšetkým preto, lebo počas sedenia na záchode zabúdame na správne držanie tela – hrbíme sa a venujeme sa len telefónu.

Netreba tiež zabúdať na fakt, že čím viac času trávime s telefónom v ruke, tým viac sa stávame na ňom závislí. Naše myslenie obmedzujeme len na správy, ktoré sme si prečítali na internete a zabúdame posilňovať naše myslenie. Na záchode by sme sa nemali nechať rozptyľovať vonkajšími faktormi. Mali by sme sa sústrediť len na vykonanie potreby a uvoľnenie sa.

Zaujme ťa: Osvedčený návod na čistenie žalúzií: Rýchly a jednoduchý!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 19.10.20 06:20

ĽŠ
karma
100.00

Presvedčivý fakt!

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 19.10.20 08:05

MC
karma
109.00

Pri dnešnej mobilománii je to niektorým úplne samozrejme.

  • 0
Odpovedať

Júlia Filová 19.10.20 10:04

JF
karma
-1.00

keď neboli mobily, tak sa čítali časopisy-

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 19.10.20 22:37

JK
karma
100.00

Čosi na tom bude

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 20.10.20 19:37

AK
karma
100.00

je to ten najhorší zlozvyk

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 23.10.20 00:59

karma
109.00

Tak toto naozaj nerobím.Mobil na wc nepatrí.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní