Vzorované pančuchy ako základ outfitu. Vieš ich kombinovať?

Vzorované pančuchy ako základ outfitu. Vieš ich kombinovať?

V prípade vzorovaných pančúch o čosi viac platí, že k ich doladeniu do celkového outfitu treba pristupovať naozaj opatrne a s vkusom. 

Stačí totiž jeden chybný ťah a celá vaša snaha o pútavé oblečenie môže skĺznuť do nevkusného a lacno pôsobiaceho outfitu. Vzorovaných pančúch sa ale rozhodne netreba obávať. Vedia dokonale oživiť váš outfit v práci, na káve s kamarátkou, ale aj na party. Ukážeme vám niekoľko spôsobov, ako tento kúsok vhodne kombinovať.

Podčiarknite svoju ženskosť!

Mimoriadne pôvabne a žensky budete pôsobiť, ak siahnete po pančuchách s jemným kvietkovaným vzorom. Doladiť ich môžete blúzkou, krátkou sukňou jednoduchého strihu a čižmami, všetko v neutrálnych farbách – biela, čierna, béžová. Ak sú pančuchy vzorované a ešte aj farebné, napríklad červené, buďte mimoriadne opatrná pri voľbe farieb ostatných kúskov. Pozornosť upútate predovšetkým pančuchami, preto dbajte na jednoduchosť a minimalizmus pri zvyšku oblečenia, a to tak v strihoch, ako aj farbách. Aj tu platí zásada – čím dominantnejšie pančuchy, tým neutrálnejší zvyšok.

Odporúčame: Poznáš tradičné fašiangové recepty? Vyskúšaj niektorý z nich!

vhodná kombinácia pančúch

Zdroj: Shutterstock®

Určite nič nepokazíte kombináciou vzorovaných alebo farebných pančúch s obyčajnou bielou košeľou a čiernou koženou bundou. Rovnako vhodným oblečením k výrazným pančuchám sú jednoduché šaty a kabát alebo plášť neutrálnych farieb. Myslieť by ste mali aj na to, že vzorované pančuchy svedčia najmä štíhlym nohám. Ak máte hrubšie stehná či lýtka, takýto dominantný prvok v outfite ich môže opticky ešte rozšíriť. Základom pri kombinovaní farebných pančúch je, aby celkový look vyznel zaujímavo, ale hlavne harmonicky.

extravagantné pančuchy

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Zamerajte pozornosť na nohy!

Na trhu nájdete neskutočné množstvo rôznych pančúch, od jednofarebných, cez vzorované, až po imitácie tetovania či napodobeniny podväzkov. Je si z čoho vyberať. A hoci jar je ešte v nedohľadne, už teraz sa môžete zásobiť zaujímavými kúskami, ktoré sa hodia tak k vysokým čižmám a kabátu, ako aj členkovým čižmičkám a prechodnému plášťu. Lenže, ako každý výrazný doplnok, aj nosenie vzorovaných pančúch je doslova ošemetnou záležitosťou. Preto si treba dať skutočne veľký pozor na to, aby ste pri ich kombinovaní neskĺzli do vulgárnosti. Obzvlášť myslite na to, že takéto kúsky vedia naozaj nelichotivo pridať na objeme. Nehovoriac o istom dress code v zamestnaní. V takom prípade si vaše cyklámenové pančuchy radšej odložte na inú príležitosť, nechcete predsa šéfovi spôsobiť srdcový infarkt.

Mohlo by ťa zaujímať: Tehuľky pozor! Na užívanie tejto zložky by ste mali zabudnúť!

čo si obliecť k pančuchám

Zdroj: Shutterstock®

Na čo si treba dať pozor?

V zásade platí, že čím krajšie nohy máte, tým extravagantnejšie pančuchy si môžete dovoliť. Pri silnejších nohách vedia naozaj pôsobiť ako päsť na oko, to ale neznamená, že sú v tomto prípade úplne nevhodné. Zvoliť len treba decentnejší vzor a tmavšiu farbu pančúch. Problém môže nastať aj vtedy, keď je farba topánok svetlejšia než farba pančúch. Preto sa odporúča farbu topánok zladiť s farbou, ktorá sa nachádza na hornej časti tela, teda bundy, košele alebo sukne. Ale! V prípade, že vašu vrchnú časť tela pokrýva prevažne svetlá farba, siahnite skôr po tmavších topánkach neutrálnej farby. Túto istú farbu potom umiestnite aj niekam na hornú polovicu outfitu, pokojne len na malú časť, napríklad v podobe šperku či šatky.

- Anketa

SÚ VZOROVANÉ A FAREBNÉ PANČUCHY SÚČASŤOU VÁŠHO ŠATNÍKA?

Odpovedalo 170 ľudí  

Áno, veľmi rada ich nosím a kombinujem
22%
Áno, ale bojím sa ich zakomponovať do outfitu
77%
Nie, ale určite si nejaké zadovážim
1%
Nie, nemám rada takéto módne výstrelky
0%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Ľubica Šťastná 12.02.18 07:02

ĽŠ
karma
100.00

Dobrý článok, ďakujem za rady!

 • 1
Odpovedať

Marta Bujdošová 12.02.18 07:45

MB
karma
98.00

Zboznujem farebne a vzorovane pancuchy.

 • 1
Odpovedať

Katarína Kusá 12.02.18 10:16

KK
karma
89.00

mám rada jemne vzorované pančušky

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 15.02.18 17:33

MM
karma
100.00

vždy som mala rada vzorové pančuchy, škoda, že už roky pribudli...

 • 0
Odpovedať

Marika Michálková 15.02.18 19:21

MM
karma
107.00

Krásne. Pekne oživia aj obyčajný outfit

 • 0
Odpovedať

Laura Barusová 17.02.18 13:28

LB
karma
-1.00

Krasne veci. Odporúčam

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 25.02.18 16:16

JK
karma
100.00

Pred xx rokmi strašne prča Li a sú zas späť super

 • 0
Odpovedať

Lucia Balintová 25.02.18 19:57

LB
karma
-1.00

veľmi sa mi páčia vzorované pančuchy. :)

 • 0
Odpovedať

Ivana Goliašová 30.03.18 09:05

IG
karma
-1.00

Mám rada vzorované aj farebné pančuchy, ale naozaj dávam pozor, aby som ich vkusne kombinovala.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní