Mixovaná citrusová limonáda s jednou neobvyklou ingredienciou

Mixovaná citrusová limonáda s jednou neobvyklou ingredienciou

Limonády sa dajú pripraviť na akýkoľvek spôsob a z akýchkoľvek ingrediencií. Popravde, už len voda zmiešaná so sirupom a kúskami ľadu je považovaná za limonádu, ktorá zaženie smäd a poteší chuťové poháriky.

Podobné nápoje si najčastejšie doprajeme počas leta. Práve k letu už akosi patria. Veď aj mnohé reštaurácie ich ponúkajú len počas tejto sezóny – teda, v niektorých reštauráciách to tak je. Uhorková limonáda je vďaka uhorke príjemne osviežujúca. Levanduľová limonáda je zase vďaka levanduli netradičná, ale rozhodne stojí za vyskúšanie a ochutnanie. Za pozornosť stojí aj limonáda zo zeleného čaju či limonáda z rôznych druhov sezónneho ovocia.

Čo by ste však povedali na citrusovú limonádu, keby vám ju niekto ponúkol? Ochutnali by ste ju alebo skôr odmietli, pretože jej kyslejšia citrusová chuť nie je nič pre vás? Ak máte radi akékoľvek chute, tak si ju pripravte a ochutnajte jej osviežujúcu príchuť.

Odporúčame: Domáce mojito 3x inak: Letný nápoj, ktorý príjemne osvieži

Na citrusovú limonádu potrebujeme (cca 2 nápoje):

  • 2 bio limetky
  • 3 poháre vody (môžete použiť aj sódu)
  • 1 lyžičku sladidla podľa vlastného výberu
  • 1 lyžicu sladkého kondenzovaného mlieka

Limetky si nakrájame na menšie kúsky – ideálne aspoň na štvrtiny a hodíme ich do mixéra (aj so šupkou). K limetkám prilejte 3 poháre vody alebo sódy, poprípade perlivej minerálky. Limetky s vodou poriadne rozmixujte. Po rozmixovaní prelejte cez sitko, aby ste sa zbavili prípadných väčších kúskov, ktoré sa mixéru nepodarilo rozmixovať.

Hotovú šťavu vložte naspäť do mixéra a pridajte sladidlo podľa vlastného výberu (med, cukor, stéviu, javorový sirup, agáve sirup,...) a rovnako aj kondenzované mlieko. Opäť poriadne vymiešajte. Pred podávaním dajte limonádu do chladničky a podávajte ju vychladenú s kúskami ľadu.

Limonádu môžete podávať, resp. pripraviť aj v alkoholickej verzii pre dospelých. Pri mixovaní do nej prilejte biely rum, tequilu alebo iný alkohol, ktorý preferujete.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Iveta Moravčíková 30.08.22 12:51

IM
karma
100.00

Aj by ma lákala levandulová no levandula je dost horká

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní