Zdravé a krásne vlasy vďaka sile byliniek

Zdravé a krásne vlasy vďaka sile byliniek

Jeseň je tým obdobím, kedy vlasy zvyknú stratiť vitalitu. Pokiaľ cítite, že sú ako bez života, viac padajú a stratili lesk, vyskúšajte silu byliniek, ktorých prírodné výťažky dokážu vrátiť vlasom zdravie. Už naše mamy a staré mamy používali domáce výluhy z bylín na podporu vlasov. Najčastejšie to boli žihľava, rumanček, breza či koreň lopúcha. Všetky tieto byliny obsahujú veľké množstvo vitamínov, minerálov a trieslovín, ktoré dodávajú vlasom a hlavne pokožke potrebnú výživu na to, aby mohli rásť v plnej sile a prejavili sa zdravým leskom.

Po horúcom lete, dovolenkách a po príchode zimy sú naše vlasy oslabené. Kým v lete im robí zlú službu horúce počasie a žiarenie slnka, ktoré vlasy vysušujú. Na jeseň a v zime sme náchylnejší na virózy, čo sa prejavuje aj na zhoršenom stave pleti, nechtov a vlasov.

Odporúčame: Prečo pokožka svrbí, keď sa vonku ochladí a príde zima? Svrbenie tela má mnoho príčin!

LUNA vlasová starostlivosť

Zdroj: Alpa

LUNA starostlivosť o vlasy

Tradičná značka ALPA má vo svojom sortimente líniu produktov určenú pre starostlivosť o vlasy s názvom LUNA. Značka Luna nie je žiadnou novinkou. Na trhu je už niekoľko desaťročí, no v poslednom období prešla príjemným redizajnom obalov.

A tak, ako jej  názov naznačuje, práve Luna - mesiac je ten element, ktorý ovplyvňuje aj kvalitu našich vlasov. Lunárny kalendár je plný rád a tipov, v ktoré dni je vhodné vlasy strihať, farbiť, nanášať výživné masky, a v ktoré naopak nie. Možno stojí za zváženie, skúsiť tieto dni sledovať v súlade so starostlivosťou o svoje vlasy.

Kolekcia vlasovej kozmetiky Luna obsahuje bylinné šampóny a ako doplnok v starostlivosti aj výživné vlasové vody. Práve používanie vlasovej vody s extraktom liečivej bylinky môže spôsobiť tú malú zmenu, ktorá vás privedie ku zdravším vlasom.

Zaujme ťa aj: DIY jesenné pleťové masky pre vzpruhu pleti: Začni svoju pleť rozmaznávať teraz hneď!

LUNA vlasová voda

Zdroj: Alpa

Šampón s výťažkami liečivého lopúcha vlasy posilňuje. Koreň lopúcha je bohatý hlavne na triesloviny a minerálne látky, ktoré korienky vlasov poriadne vyživia. Vlasy tak získajú silu, pevnosť, obmedzí sa ich padanie a podporí rast.

Ak vás trápia lupiny alebo problematická pokožka hlavy, vyskúšajte šampón a vlasovú vodu s konopným olejom. Ten je známy svojimi protizápalovými vlastnosťami, obsahuje množstvo minerálov a omega kyselín, ktoré upokoja pokožku hlavy a vlasom navrátia silu a lesk.

Vlasovú vodu Luna nanesiete na pokožku celej hlavy po umytí vďaka jednoduchému aplikátoru. Následne si doprajte aspoň trojminútovú masáž. Pokožka hlavy sa tak dobre prekrví a lepšie vstrebe to, čo potrebuje. Výživa sa tak dostane priamo ku vlasovým folikulom, odkiaľ môžu rásť nové a pevné vlasy.

Vlasovú kozmetiku LUNA nájdete v predajniach 101 Drogerie, Teta a Metro.

Viac info aj na www.alpa.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní