Pure Barre - novinka vo svete fitness

Pure Barre - novinka vo svete fitness

  • Zdieľaj:
 • 3

Pure Barre je svetovou novinkou, ktorá do sveta fitnessu prenikla z baletu. Je to najrýchlejší a najefektívnejší spôsob ako čo najrýchlejšie zmeniť svoju postavu. Je zamerané na tvarovanie zadočku, spevnenie stehien a bruška, a spaľovanie tukov. Nevyžaduje žiadne špecialne oblečenie ani obuv.

Ťažko vysvetliť a presne kategorizovať čo Pure Barre vlastne je. Ide o kríženca baletu, pilatesu, aerobic a silového tréningu. Cvičí sa na podložkách a pri baletnom madle v rytme hudby. Je prístupný pre všetky vekové skupiny a fitness úrovne.

Ako to vlastne vzniklo?

Pura Barre vytvorila tanečníčka, choreografka a fitnesa guru, Carrie Řežábek Dörr. Svoj prvý ateliér otvorila v suteréne kancelárskej budovy v Birminghame, roku 2001. V roku 2006 žačal expandovať a momentálne sa cvičí už v celej Amerike a postupne prichádza aj k nám do Európy. Dôvodom vzniku bolo zabezpečenie cvičenia, ktoré môže zmeniť každé ženské telo na svete. Zatiaľ čo bude pomáhať spájať podobne zmýšľajúce ženy a podporovať ich pri ceste za ich vytúženou postavou a naviac ich to bude aj baviť.

Najskôr bolo možné ho cvičiť len doma pomocou zakúpeného DVD. No momentálne si ho už môžete isť zacvičiť, aj s kamarátkami, na tréningy k profesionálnym inštruktorom.

Odpadneš: Je dobré mať svalovicu ?

ako schudnúť

Zdroj: Shutterstock®

Ako prebieha tréning?

Tréning sa skladá zo 4 fáz – zahrievacej, cvikov na nohy, kedy sa stojí pri baletnom madle a pripomína to baletné cviky, cviky na zadok a cviky na brucho. Táto cvičebná technika chráni vaše kĺby, pretože nevyžaduje žiadne poskakovanie alebo skákanie. Po každej silovej časti cvičenia nasleduje strečing, ktorý veľmi prospieva vašim svalom, nakoľko sa predlžujú a opticky ztenšujú. Celý tréning trvá zhruba 40 až 50 minút. Výsledkom je celkové telesné cvičenie, ktoré spevňuje držanie tela, tónuje vaše stehná a spaľuje tuk v rekordnom čase. Už po 10-tich tréningoch by sme mali badať výrazné zmeny.

Na trening Pure Barre si môžete zájsť napríklad v Bratislave do Ariwafit.

ako byť štíhla

Zdroj: Shutterstock®

Doteraz sme písali o pozitívach pre nás ženy, no Pure Barre má veľké výhody aj pre mužov. Je to hlavne kvôli kĺbovej ohybnosti, flexibilite a spevneniu stredu tela. Veľkou výhodou, oproti iným druhom aerobikových aktivít je, že má takmer nulový dopad na vaše kĺby, keďže neobsahuje žiadne cviky, ktoré by ich zaťažovali. Vyhnete sa nebezpečnému skákaniu či pobehovaniu, ktoré sú súčasťou behu či aerobicu. Veľkou výhodou je tiež množstvo spálených kalórií. Počas hodinového tréningu spálite až 500 kalórií.

Pozri tiež: Ako zdravo športovať


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 24.05.16 21:59

SK
karma
113.00

zaujimave cvicenie

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Pleseň ťa viac neprekvapí! Takto treba skladovať jahody, aby boli dlho čerstvé
Domácnosť

Pleseň ťa viac neprekvapí! Takto treba skladovať jahody, aby boli dlho čerstvé

 • 9
 • 14.06.2022
Zelenec chochlatý – retro izbovka ideálna pre úplných začiatočníkov
Domácnosť

Zelenec chochlatý – retro izbovka ideálna pre úplných začiatočníkov

 • 1
 • 28.07.2022
Lieky a doplnky stravy stoja stále viac. Tu je 5 tipov, ako ušetriť pri návšteve lekárne!
Domácnosť

Lieky a doplnky stravy stoja stále viac. Tu je 5 tipov, ako ušetriť pri návšteve lekárne!

 • 4
 • 16.06.2022
TOPlist