Malé zmeny, veľký zmysel: Zisti, ako zastaviť plytvanie v domácnosti!

Malé zmeny, veľký zmysel: Zisti, ako zastaviť plytvanie v domácnosti!

Ako sa hovorí, malý krok pre človeka, veľký krok pre ľudstvo. V tomto prípade sa budeme rozprávať o udržateľnejšej domácnosti a o tom, ako ju dosiahnuť. Aj keď si to totiž pravdepodobne mnohí neuvedomujeme, jeden z najväčších problémov pre našu planétu je plytvanie v domácnosti. Ako ho teda zredukovať alebo úplne eliminovať? Čím skôr začnete, tým lepšie!

Inšpirujeme ťa: Je správny čas na sprchu ráno či večer? Zisti, čo je lepšie!

ako zastaviť plytvanie jedlom

Zdroj: Shutterstock®

Krok za krokom

Počuli ste už o koncepte zero waste? Predpokladáme, že áno, písali sme o ňom už aj my, v našej redakcii. Taká zero waste domácnosť je charakteristická tým, že vyprodukuje len veľmi minimálne množstvo odpadu, v niektorých extrémnych prípadoch dokonca hovoríme aj o žiadnom vyprodukovanom odpade na jednu domácnosť.

Koncept bezodpadovej domácnosti však nie je pre každého a nech si hovorí každý čo chce, nie je ani jednoduché ho v bežnej domácnosti aplikovať. Môžete to však skúsiť a ako vždy, odporúčame začať pomaly, aplikáciou malých zmien, ktoré možno ani neucítite.

- AKO NA UDRŽATEĽNEJŠIU DOMÁCNOSŤ?
1 z 5

PREJDITE NA TEXTIL

Papierové vreckovky sú síce dobre recyklovateľné, sú však jednorazové. Aj preto v rámci domácnosti šetrnejšej k životnému prostrediu začnite používať textilné verzie vreckoviek na smrkanie, umývanie aj utieranie. Špinavé utierky vyperte a použite znova, jednoduché však?

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Mária Reibergerová 21.03.21 22:21

MR
karma
104.00

zaujímavé, niektoré už aplikujem, napríklad s vodou a elektrinou

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 22.03.21 09:55

KK
karma
111.00

textilné vreckovky mám ešte z minulého storočia

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní