Aj vy strávite leto doma? Takto z neho vyťažíte maximum

Aj vy strávite leto doma? Takto z neho vyťažíte maximum

  • Zdieľaj:
 • 5

Blíži sa v poradí už druhé leto, ktoré bude jednoducho iné než všetky predtým. Cestovanie bude opäť skôr otázne a väčšina z nás sa pod tlakom opatrení a nariadení jednoducho zmieri s tým, že strávi leto doma.

Aj keď na vás dolieha frustrácia z obmedzení, ktoré koronavírus do našich životov priniesol, nezúfajte. Aj v pohodlí bytu či domu, v ktorom trávite svoje celkom bežné rodinné dni, však môžete pre seba a svoje deti vymyslieť zaujímavé aktivity. ​

Záhradkársky projekt

Bývate v dome, ku ktorému prislúcha aj malá záhradka? So svojimi deťmi začnite hneď na začiatku leta malý záhradkársky projekt. Nechajte ich, aby si v záhradníctve vybrali rastlinky, ovocie či zeleninu podľa seba a následne ich spoločne zasejte.

Starostlivosť o záhradu je zábavná a pritom veľmi náučná, nejde pritom o krátkodobú aktivitu. Práve naopak, zalievanie, vytrhávanie buriny a následný zber plodov, ktoré si vaše deti samé vypestovali, vyčarujú úsmev na ich tvári a naučia ich zodpovednosti.

Náš tip! Záhradkárčenie nie je márne ani v byte, stačí veľkosť vášho záhradkárskeho projektu prispôsobiť podmienkam. S deťmi si môžete napríklad vypestovať jahôdky na balkóne či bylinky v kuchyni.

Odporúčame: Chudnutie pomocou Youtube: Poznáš tieto bezplatné fitnes profily?

záhradkárčenie pre deti

Zdroj: Shutterstock®

Hodina telesnej

To, že sú prázdniny a nikam sa nechystáte rozhodne neznamená, že musíte iba leňošiť a zaháľať. Ak máte deti, platí to niekoľkonásobne. Obľúbeným predmetom väčšiny ratolestí býva telesná výchova, a preto by ste ju mali zaviesť na dennom poriadku i doma. Spravte to zábavnou cestou a pomôžte si pokojne aj videami na YouTube

Pravidelným pohybom prinútite vaše deti k aktivite na čerstvom vzduchu a obmedzíte tak čas, ktorý strávia pri mobile, tablete, počítači alebo televízii. Nezabúdajme však ani na staré dobré spoločenské stolové hry, ktoré síce neprecvičia telo, no precvičia mozog.

Inšpirácia pre teba: Následky ochorenia COVID-19: Ťažkosti po prekonaní môžu byť dlhodobé!

najlepšia zábava pre deti

Zdroj: Shutterstock®

DIY Pevnosť Boyard

Dobrodružnú šou Pevnosť Boyard, v ktorej musia účastníci prejsť množstvo nástrah, aby sa dopracovali do cieľa, určite poznáte. Vytvorte ju doma (alebo v prírode) pre vašu rodinu a budete za hrdinov dňa. Domáca Pevnosť Boyard môže byť jednoduchšia a prispôsobená veku vašich detí. Kombinujte fyzické úlohy s tými na skúšku intelektu a pripravte sladkú odmenu v cieli. S domácou Pevnosťou Boyard vedľa nešliapnete.

Najprv práca, potom zábava

Aj veľké upratovanie domu či bytu môže byť zábava pre vás i vaše deti. Dajte im napríklad za úlohu vytriediť si hračky, s ktorými sa už nehrajú výmenou za to, že im kúpite jednu, po ktorej naozaj túžia. Zbavíte sa tak neporiadku, máte možnosť obdarovať tých v núdzi a „zabijete” ďalší deň v karanténe počas letných mesiacov. Upratovanie domácnosti deti navyše učí správnym návykom, ktoré vám poslúžia aj počas školského roka.


  • Zdieľaj:
 • 5
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 24.05.21 06:33

ĽŠ
karma
100.00

Výborné tipy!

 • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 24.05.21 07:24

DB
karma
111.00

Domáca pevnosť Boyard je dobrý nápad pre súťaživé deti...

 • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 24.05.21 09:53

KK
karma
123.00

dobré nápady, ďeťom je treba zmysluplne vyplniť čas

 • 0
Odpovedať

Anna Tlachova 24.05.21 16:23

AT
karma
118.00

Výborne nápady

 • 0
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 25.05.21 11:53

ZS
karma
100.00

Deťom trba vymýšľať hry ,aby sa nenudili

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Dovolenka 2022: Top miesta, kam sa dostaneš autobusom
Pobyty a výlety

Dovolenka 2022: Top miesta, kam sa dostaneš autobusom

 • 0
 • 21.06.2022
Dovolenka na Pohroní: Spoznaj najväčšie lákadlá tohto regiónu
Pobyty a výlety

Dovolenka na Pohroní: Spoznaj najväčšie lákadlá tohto regiónu

 • 5
 • 22.08.2022
Dovolenka 2022: Kam sa vybrať s deťmi a užiť si to naplno?
Pobyty a výlety

Dovolenka 2022: Kam sa vybrať s deťmi a užiť si to naplno?

 • 1
 • 09.07.2022
TOPlist