Neviete dosiahnuť, čo chcete? Skúste to ináč

Neviete dosiahnuť, čo chcete? Skúste to ináč
 • 21.02.2014
 • Gabriela Kubaljaková

 • 13
 • 1

Už dlhší čas sa pokúšate zmeniť nejakú situáciu, či dosiahnuť vytýčený cieľ, ale nedarí sa vám? Skúste ísť na to ináč, ako doteraz. Je jedno, či si chcete nájsť životného partnera, mať lepšiu prácu, alebo túžite zhodiť niekoľko kilogramov. To, čo by vám mohlo pomôcť, je prenesenie pozornosti na niečo iné.

Človek, ktorý si mesiace zúfalo hľadá prácu a nikde ho nechcú sa môže cítiť podobne mizerne ako ten, kto už roky nemal dlhodobého partnera. Rovnaké pocity môže mať aj osoba, ktorá už týždne poctivo trikrát do týždňa cvičí, ale výsledky nemá takmer žiadne. Niekedy prílišná snaha vedie k presnému opaku toho, po čom túžime. Prečo sa to deje?

rozhnevaná žena

Zdroj: Shutterstock®

Keď výsledok neprichádza

Patríte medzi tých, ktorí sa snažia urobiť všetko pre to, aby dosiahli svoj cieľ, no aj napriek úpenlivej snahe sa výsledky nedostavujú? Kladiete si otázku, čo môžete robiť lepšie? Úprimne povedané, vždy sa dá niečo zmeniť. Ale viete pripustiť možnosť, že nič lepšie robiť nemôžete? Že to, čo vám bráni v úspechu, je vaša vnútorná kapitulácia, aj keď nič vo vonkajšom svete tomu nenaznačuje?

chce to zmenu

Zdroj: Shutterstock®

Skryté pocity porazeného

Človek si väčšinou nie je vedomý toho, že sa vzdal. Hlavne si to sotva dokáže priznať, keď je i naďalej aktívny v tom, čo chce dosiahnuť. Lenže práve tu sa ukrýva kameň úrazu. Permanentný neúspech, odmietanie zo strany druhých, či neustály pokus-omyl vedie k obrovskej vnútornej demotivácii. Tá sa u niekoho prejaví tak, že sa vedome vzdá a vykašle sa na to, čo chcel. Iný sa zase snaží ignorovať nepríjemné pocity, ale to neznamená, že vo svojom vnútri naďalej verí, že to, po čom túži, dosiahne. Práve naopak. Opakované nezdary vedú k podvedomému nastavenie na neúspech.

Nájdite si výzvu v živote

Pokiaľ sa aj vy snažíte a napriek vašej snahe sa žiadané výsledky nedostavujú, je možné, že ste sa v danej oblasti skutočne vzdali. Čo s tým? Jednou z možností je, že zamierate svoju pozornosť na dosiahnutie iného cieľa. Vyberiete si výzvu, ktorú tak nutne k životu z vášho uhlu pohľadu nepotrebujete. Je to akoby ste si vo svojom pohodlí zvolili menej pohodlnú cestu.

Napríklad si zaumienite, že dokážete zabehnúť 20 kilometrov vkuse, alebo vyradíte zo svojho jedálneho lístku sladkosti. Alebo si poviete, že si zlepšíte zrak pomocou rôznych cvikov a zmenou jedálneho lístku. Výzvou môže byť aj to, že prerobíte starý nábytok . Ide o to, aby ste urobili zásadnú či viditeľnú zmenu vo vašom živote. Takú zmenu, za ktorú si vyslúžite obdiv od seba samého.

zmena prináša zmenu

Zdroj: Shutterstock®

Zmena prinesie zmenu

Predstavte si, že tu a teraz sotva zabehnete 200 metrov. Pokiaľ sa rozhodnete, že chcete bez problémov zabehnúť polmaratón, podniknete k tomu patričné kroky. A kilometer za kilometrom budete vnímať výsledky. Tie vás poženú dopredu s dobrými pocitmi a samozrejme vo vás začne rásť pocit víťaza. Aj tie najmenšie triumfy na vašej ceste vás budú motivovať ísť ďalej, prinesú vám radosť a prirodzený pocit úspechu.

A to sa odzrkadlí aj v oblasti, kde ste sa snažili, ale neboli ste úspešní. Zmena v jednej oblasti totižto prináša automaticky zmenu v oblasti inej. Znovu sa naplníte dobrým pocitom zo seba samého a ten vám dožičí úspech aj v oblasti, v ktorej sa vám nedarilo. Vlastne to, čo ste urobili na začiatku, že ste preniesli pozornosť na niečo iné, sa teraz udeje automaticky. Pocit víťaza začnete žiť aj tam, kde to bol doteraz len boj.

Zdroj foto: Zdroj foto: Zdroj foto: Zdroj foto: www.beautyheaven.com.au, jonathan-powers.com, singlemindedwomen.com, www.ramithooda.in   

 • 13
 • 1
Návrat hore
Autor článku

1 komentár

Miriama Rusinová 31.10.14 15:45

MR
karma
-1.00

jedným slovom...frustrácia..

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Módne inšpirácie

GALÉRIA: Ako sa obliecť pohodlne a pritom trendy?

 • 88
 • 6
 • 02.09.2020
Módne inšpirácie

Módna polícia OTO 2020: Jasmina Alagič aj Dominika Mirgová zabodovali

 • 105
 • 7
 • 07.09.2020
Módne inšpirácie

TOP 5 trendov sezóny: Čo nesmie chýbať v šatníku podľa 5 známych Sloveniek?

 • 79
 • 8
 • 06.08.2020
TOPlist