Ako dosiahnuť cieľ? Neúspech možno naznačuje potrebu zmeny!

Ako dosiahnuť cieľ? Neúspech možno naznačuje potrebu zmeny!
  • 21.02.2014
  • Gabriela Kubaljaková

Už dlhší čas sa pokúšate zmeniť nejakú situáciu, či dosiahnuť vytýčený cieľ, ale nedarí sa vám? Skúste ísť na to inak, ako doteraz. Je jedno, či si chcete nájsť životného partnera, mať lepšiu prácu, alebo túžite zhodiť niekoľko kilogramov. To, čo by vám mohlo pomôcť, je prenesenie pozornosti na niečo iné.

Človek, ktorý si mesiace zúfalo hľadá prácu a nikde ho nechcú sa môže cítiť podobne mizerne ako ten, kto už roky nemal dlhodobého partnera. Rovnaké pocity môže mať aj osoba, ktorá už týždne poctivo trikrát do týždňa cvičí, ale výsledky nemá takmer žiadne. Niekedy prílišná snaha vedie k presnému opaku toho, po čom túžime. Prečo sa to deje?

Odporúčame: Letná dvojitá francúzska manikúra: Najkrajšie inšpirácie pre upravené nechty

nenaplnené ciele

Zdroj: Shutterstock®

Keď výsledok neprichádza

Patríte medzi tých, ktorí sa snažia urobiť všetko pre to, aby dosiahli svoj cieľ, no aj napriek úpenlivej snahe sa výsledky nedostavujú? Kladiete si otázku, čo môžete robiť lepšie? Úprimne povedané, vždy sa dá niečo zmeniť. Ale viete pripustiť možnosť, že nič lepšie robiť nemôžete? Že to, čo vám bráni v úspechu, je vaša vnútorná kapitulácia, aj keď nič vo vonkajšom svete tomu nenaznačuje?

Odporúčame: Sexuálny život pod kontrolou! Hormonálna antikoncepcia a 5 faktov o nej

zmena v živote

Zdroj: Shutterstock®

Skryté pocity porazeného

Človek si väčšinou nie je vedomý toho, že sa vzdal. Hlavne si to sotva dokáže priznať, keď je i naďalej aktívny v tom, čo chce dosiahnuť. Lenže práve tu sa ukrýva kameň úrazu. Permanentný neúspech, odmietanie zo strany druhých, či neustály pokus-omyl vedú k obrovskej vnútornej demotivácii. Tá sa u niekoho prejaví tak, že sa vedome vzdá a vykašle sa na to, čo chcel. Iný sa zase snaží ignorovať nepríjemné pocity, ale to neznamená, že vo svojom vnútri naďalej verí, že to, po čom túži, dosiahne. Práve naopak. Opakované nezdary vedú k podvedomému nastavenie na neúspech.

Pozri aj: Vieš, ako pestovať fikus? Takto sa z neho budeš tešiť ešte dlho

predsavzatie

Zdroj: Shutterstock®

Nájdite si výzvu v živote

Pokiaľ sa aj vy snažíte a napriek vašej snahe sa žiadané výsledky nedostavujú, je možné, že ste sa v danej oblasti skutočne vzdali. Čo s tým? Jednou z možností je, že zamierate svoju pozornosť na dosiahnutie iného cieľa. Vyberiete si výzvu, ktorú tak nutne k životu z vášho uhlu pohľadu nepotrebujete. Je to akoby ste si vo svojom pohodlí zvolili menej pohodlnú cestu.

Napríklad si zaumienite, že dokážete zabehnúť 20 kilometrov vkuse, alebo vyradíte zo svojho jedálneho lístku sladkosti. Alebo si poviete, že si zlepšíte zrak pomocou rôznych cvikov a zmenou jedálneho lístku. Výzvou môže byť aj to, že prerobíte starý nábytok . Ide o to, aby ste urobili zásadnú či viditeľnú zmenu vo vašom živote. Takú zmenu, za ktorú si vyslúžite obdiv od seba samého.

životný cieľ

Zdroj: Shutterstock®

Zmena prinesie zmenu

Predstavte si, že tu a teraz sotva zabehnete 200 metrov. Pokiaľ sa rozhodnete, že chcete bez problémov zabehnúť polmaratón, podniknete k tomu patričné kroky. A kilometer za kilometrom budete vnímať výsledky. Tie vás poženú dopredu s dobrými pocitmi a, samozrejme, vo vás začne rásť pocit víťaza. Aj tie najmenšie triumfy na vašej ceste vás budú motivovať ísť ďalej, prinesú vám radosť a prirodzený pocit úspechu.

A to sa odzrkadlí aj v oblasti, kde ste sa snažili, ale neboli ste úspešní. Zmena v jednej oblasti totižto prináša automaticky zmenu v oblasti inej. Znovu sa naplníte dobrým pocitom zo seba samého a ten vám dožičí úspech aj v oblasti, v ktorej sa vám nedarilo. Vlastne to, čo ste urobili na začiatku, že ste preniesli pozornosť na niečo iné, sa teraz udeje automaticky. Pocit víťaza začnete žiť aj tam, kde to bol doteraz len boj.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Miriama Rusinová 31.10.14 15:45

MR
karma
-1.00

jedným slovom...frustrácia..

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní